Anayasa Mahkemesi, din dersinin insan hakları ihlali olduğuna karar verdi

Çevrenizdeki 5-10 ateist asosyal yüzünden tüm gençliği böyle zannetmeniz ne ahmakça bir durum kendinizden utanmalısınız. "GeNçLeR İnAnMıYoR" kafası bir geçmedi gitti. Sizinle tartışmak dahi vakit kaybı😊. "Babam Müslüman diye bende mi İslam'ı öğreneceğim" işte 6 kelimede genç inançsız kitlenin özeti; bilgisiz cahil cühala ateist kitle varoluşunuzda bir gereklilik görmüyorum. Utanç duymalısın😂.

İnanıyorum diyen herkesi gerçekten inançlı insanlar sanmanız ne ahmakça bir durum gençlerin çoğu inanıyorum diyor ama tek ibadetleri cuma namazı kılıp oruç tutmak hatta cuma namazı bile kılmayan bir kesim de var bu durumda sadece sözde inançlı oluyorlar ve ben bunları çevremde ki 5-10 asosyal ateist e göre söylemiyorum. Yazdıklarınız son derece saçma okudukça utanç duymalısınız.

İnanıyorum diyen herkesi gerçekten inançlı insanlar sanmanız ne ahmakça bir durum gençlerin çoğu inanıyorum diyor ama tek ibadetleri cuma namazı kılıp oruç tutmak hatta cuma namazı bile kılmayan bir kesim de var bu durumda sadece sözde inançlı oluyorlar ve ben bunları çevremde ki 5-10 asosyal ateist e göre söylemiyorum yazdıklarınız son derece saçma okudukça utanç duymalısınız
Kimsenin inancı, inancını nasıl yaşadığı sizi asla ve asla alakadar etmez aynı şeyi üstteki bir arkadaşa da söyledim. Utanç duyulası bir eylem daha😊.

@er2grul harika türkçen sayesinde mesajını alıntılayamıyorum.
Herkes inanmak zorunda değil, üstelik genç neslin çoğu da inanmıyor. Geri kafalı aile baskısı yüzünden oruç tutuyormuş gibi görünüp, okula gittiğinde yemek yiyenler bile var. %70'lik kesimin de yaşlı kitle olduğu muhtemel. Babam Müslüman diye ben de mi islamiyet öğreneceğim?

Genç neslin çoğu inanmıyor lafı klişe oldu artık inanlar inandıklarını belli etmeye çalışmıyor desek oturuyoruz arkadaşlarla orucun bugün zorladığını konuşuyoruz geliyor oradan "e tutmasanıza ne gerek var ki" diyor 100 kişiden 10 kişi inanmıyor ve sadece bu 10 kişi özellikle gösteriliyorsa sen genç neslin çoğu inanmıyor diyemezsin.

Kimsenin inancı, inancını nasıl yaşadığı sizi asla ve asla alakadar etmez aynı şeyi üstteki bir arkadaşa da söyledim. Utanç duyulası bir eylem daha😊.

Nasıl yaşadığı kimseyi ilgilendirmiyor ama düşüncesi sizi ilgilendiriyor galiba "Babam Müslüman diye bende mi İslam'ı öğreneceğim" işte 6 kelimede genç inançsız kitlenin özeti; bilgisiz cahil cühala ateist kitle varoluşunuzda bir gereklilik görmüyorum. Utanç duymalısın😂." Diyen sizsiniz

Son düzenleme:
Nasıl yaşadığı kimseyi ilgilendirmiyor ama düşüncesi sizi ilgilendiriyor galiba "Babam Müslüman diye bende mi İslam'ı öğreneceğim" işte 6 kelimede genç inançsız kitlenin özeti; bilgisiz cahil cühala ateist kitle varoluşunuzda bir gereklilik görmüyorum. Utanç duymalısın😂." Diyen sizsiniz
Bir de başkasından okuyunca tekrar diyorum ki haklıyım.

Laiklik gereği din dersinin müfredattan kaldırılması bana mantılı gelmedi. Laiklik dinsizlik değil aksine dini doğru yerde kullanmayı hedefliyor. Çocuklar büyürken dini doğru öğrenmeliler ki büyüyünce şu an olduğu gibi din sömürgeciliği yapılmasın. Din dersinin amacı insanları müslüman yapmak değil dinin doğrularını öğrenmek. Uygulama ne kadar doğru o öğretmene bakar fakat ana amaç belli aslında.
Laiklik dinin ve devlet işlerinin ayrılmasıdır, devletin herhangi bir dini kayırmamasıdır. Okullarda İslam anlatımı devletin tarafsızlığını bozar. Din öğreteceksen ya tüm dinleri öğreteceksin ya da hiç öğretmeyeceksin.

Laiklik dinin ve devlet işlerinin ayrılmasıdır, devletin herhangi bir dini kayırmamasıdır. Okullarda İslam anlatımı devletin tarafsızlığını bozar. Din öğreteceksen ya tüm dinleri öğreteceksin ya da hiç öğretmeyeceksin.

Hocam büyük ihtimalle konu yine tartışma şeklinde devam edecek Müslüman bir birey kendi dininin anlatılmasını ister farklı bir dine mensup veya inancı olmayan bir birey ise kendine göre ister.

Hocam büyük ihtimalle konu yine tartışma şeklinde devam edecek Müslüman bir birey kendi dininin anlatılmasını ister farklı bir dine mensup veya inancı olmayan bir birey ise kendine göre ister.
O zaman hiçbirini öğretmezsin ve öğrenmek isteyen paşa paşa camiye, kiliseye gider, nasıl fikir? O imamlar boşu boşuna mı maaş alıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı