LGS önemli bir sınav mı?

Demirhan61

Picopat
Daha fazla  
Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?
YKS daha önemli.

13-14 gün kalmış sen çalışayım mi calismayayim mi karar verememissin. Bu saatten sonra seni ilgilendiren bir sınav olacağını sanmıyorum. Lisede notlarını yüksek tut iyi çalış aklını başına al.

Çok önemli değil ve zor bir sınav da değil. Çoğu deneme sınavlarından basit. Konuyu biraz biliyorsan ve okuduğunu anlıyorsan 400+ net alırsın.

Eğer üniversite okumak istiyorsan büyük hata yaptın. Ama her hatanın telafisi olur. Meslek lisesine gidersen 11 ve 12. sınıfta fizik, kimya, biyoloji, coğrafya görmeyeceksin. 12 sınıfta haftada 2 gün okula geleceksin sadece meslek dersi göreceksin. 9 ve 10. sınıftaysa gördüğün dersler çok temel olacak ama eğer gercekten çalışırsan iyi bir üniversite kazanırsın.

Lise hayatı önemli bence ya. Nerde okuduğun, nasıl bir ortamda okuduğun bunlar hem lise hayatını (gelişim ve eğlenceli çağların, ortamlarda gezeceğin arkadaşların vs.) hem de derslerini etkileyecek. Yani 12.sınıfta yks çalışmak isteyeceksin sınıfta, ama sınıfın ortamı kötü olduğundan okulun verimli geçmeyecek . Hayatın sonu değil üniversite sınavında halledersin ama yinede elinden geleni yapabilecekken durma derim.

Bana kalırsa önemli bir sınav. Anadolu yada meslek lisesine gideceksin. Eğer kötü not alırsan kötü öğretmenler kötü çevre seni bekliyor. İyi bir liseye gidip iyi not alırsan çok iyi olmasa da ortalama bir lisede okuyacaksın.

Genelde iyi bir lise iyi bir üniversiteyle sonuçlanıyor. Çünkü lisede etrafındaki insanlar çok önemli. Arkadaşın ders çalışırsa sende çalışıyosun. Ama kötü lisede her şey sana bağlı kendini geliştirip yine de iyi bir üniversiteye gidebilirisin ama işin biraz daha zor. Asıl hayatını belirleyen üniversite sınavı. Sana vereceğim tavsiye lisede derslerini sıkı tut başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı