Anime çizgi film mi, değil mi?

Sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    194
@Jira Kendi düşünceniz olabilir ancak insanların kendi zevklerine karşı da bu kadar sert olmamalısınız.

Anime izleyen biri olarak hiç o türü izlemedim. Öyle bir niyetim de yok. Onun artık amacından saptığını düşünüyorum.

Anime'yi de gayet seviyorum yani. İsteyen istediğini desin. Kimse benim zevkime karışamaz. Nasıl her filmin iyisi/kötüsü ve iyi içerikli/kötü içeriklisi varsa onun da var yani. Gayet kaliteli animeler de var. İllaki aklınıza anime diyince saçma sapan çocukca (Çizim olarak değil içerik olarak da) şeyler gelmesin. İsmini hatırlayamadım ancak konusu mükemmel olan bir animeden örnek verebilirim. Sağır bir kızın hikayesini ve yaşadığı zorbalıkları anlatıyordu. Herkesin izlemesini şiddetle tavsiye edeceğim türden bir animedir. Değerli hayat dersleri verebilecek türden.

Yani anime diyince aklınıza çocukca ya da dövüş içerikli şeyler gelmesin sadece. @Jira

Son düzenleme:
İsmini hatırlayamadım

Koe no Katachi.

Animede kan var esprisini ciddiye alan birinin olmadığını umuyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@acv Bütün olayı mahvettin şu anda ya :) İngilizcesini hatırlıyordum da yazmak istemedim aslında :) Silent Voice idi İngilizcesi yanlış değilsem. Biraz saçmaydı ama güzeldi gene de beğenmiştim.

anime.jpg

Çizgi film veya değil, asıl sıkıntı "Anime izleyen velettir." diyerek animeleri Caillou gibi küçük çocuklara uygun olan çizgi filmlerle bir gören önyargılı insanlar. Bir de bunlar anime izleyenleri sürekli küçümseyip dalga geçiyorlar ve komik olduklarını sanıyorlar, 2 yorum üstteki şahıs gibi.

Ayrıca diziler ve filmlerden çok daha iyi konuları, senaryoları olan animeler de var.

Çizgi film veya değil, asıl sıkıntı "Anime izleyen velettir." diyerek animeleri Caillou gibi küçük çocuklara uygun olan çizgi filmlerle bir gören önyargılı insanlar. Bir de bunlar anime izleyenleri sürekli küçümseyip dalga geçiyorlar ve komik olduklarını sanıyorlar, 2 yorum üstteki şahıs gibi.

Ayrıca diziler ve filmlerden çok daha iyi konuları, senaryoları olan animeler de var.
Katılıyorum. Ortamda komik olduğunu sanmak için 0 bilgisi ve cahil aklıyla böyle yorum yapanlar yok mu...

Çizgi film denince aklıma Regular Show gelir. Çocukken kaçırmazdım :D Amerikan yapımları daha çok hoşuma gidiyor. Anime beni sarmıyor. Arkadaşım kendisine göre en iyi sayılabilecek bir tanesini izletmişti, Regular Show'un 2 dakikalık kısmı kadar zevk alamadım. İzleyene ve sevene saygım var.

Regular Show gibisi bir daha kolay kolay gelmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı