Anime izlemeye ne ile başlanmalı?

• Konuyu başlatan Hamc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 2B
Öncelikle yanlış terimler kullanırsam özür dilerim. 14-15 yaşındayım. Daha önce hiç anime izlemedim manga okumadım. Hatta biraz fazla ön yargılıyım, bu ön yargıyı yıkmak istiyorum. Hangi animeyi önerirsiniz başlamak için?
Ben Sword Art Online ile başlamıştım. Şimdi düşünüyorum da iyi bir başlangıç yapmışım. Death Note'la başlamaktansa SAO ile animeye başlamak daha iyi olacaktır. Tabii ne tarz izlemeyi seviyorsun bilmiyorum biraz detay verirsen hangi türleri sevdiğinle alakalı yardım edebilirim. Eğer SAO sana uygun gelmediyse daha ciddi bir anime istiyorsan Monster ile başlaman da senin için iyi olur.

Son düzenleme:
Öncelikle yanlış terimler kullanırsam özür dilerim. 14-15 yaşındayım. Daha önce hiç anime izlemedim manga okumadım. Hatta biraz fazla ön yargılıyım, bu ön yargıyı yıkmak istiyorum. Hangi animeyi önerirsiniz başlamak için?

Bana bir kız arkadaşım "high school dxd" diye bir şey izletmişti. O hariç her şeyden başlayabilirsin.

Death Note ve Attack On Titan. Death Note 37 bölüme çok şey sığdırır Attack On Titan'ın ise konusu basittir ama konuyu anlatma biçimi müthiştir o yüzden başlangıç olarak bunları izleyebilirsin.

Ben Sword Art Online ile başlamıştım. Şimdi düşünüyorum da iyi bir başlangıç yapmışım. Death Note'la başlamaktansa SAO ile animeye başlamak daha iyi olacaktır. Tabii ne tarz izlemeyi seviyorsun bilmiyorum biraz detay verirsen hangi türleri sevdiğinle alakalı yardım edebilirim. Eğer SAO sana uygun gelmediyse daha ciddi bir anime istiyorsan Monster ile başlaman da senin için iyi olur.
Ben de SAO ile başlamıştım ama çoğu kişi için ilk sezonun yarısından sonrası hayal kırıklığı oluyor. O yüzden direkt onu önermedim.

Charlotte ile başlamıştım. Animelere önyargılıyken bir anda tüm önyargılarımı kırdırtmıştı. Sanırım 12 bölüm. Eminim sen de seveceksindir. Sonrasında yavaş yavaş uzun animelere geçebilirsin. Bu arada Tokyo Ghoul'da tavsiyemdir.

Death Note ve attack on titan. Death Note 37 bölüme çok şey sığdırır attack on Titan'ın ise konusu basittir ama konuyu anlatma biçimi müthiştir o yüzden başlangıç olarak bunları izleyebilirsin.

Hocam aot bence biraz daha sonra izlenmeli. Çünkü ara sahnelerde verdiği bilgiler önemli. Direkt izleyip geçilmelik bir anime değil. Anime biraz kavrandıktan sonra izlenmeli.

Animenin eski yapım olması ve çok çok çok uzun bir seri olması sorun değilse "Naruto" ile başla. Eğer daha kısa şeyler arıyorsan "Tensei Shitara Slime Datta Na Ken", "Sword Art Online","Itai no wa Iya nano de Bougyoryokuni Kyokufuri Shitai to Omoimasu", "Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu" olabilir. Hepsi 1-2 sezonluk Max 20 ile 50 arası bölümleri olan animeler. Eğer seversen daha sonra mangadan devam edebilirsin hikayelere.

Death Note,AOT,Monster

Geri
Yukarı