Anime neden Türkçe seslendirilmiyor?

Aslında bazı Anime'ler ülkemizde Türkçe seslendirilmişti. Ancak artık hiçbiri yayınlanmıyor. En son 2015-2016 yıllarında Doraemon animesi Disney Channel'da yayınlanmıştı ama artık yayınlanmıyor. 1 Milyon Dolar maaliyet çıkartmış şirket çünkü. Bu parayı da ödemek istememişler sanırım.

Merhaba. Anime'ler genel olarak neden Türkçe alt yazılı yayınlanıyor? Neden hiçbir kanalda doğru düzgün çeşitli olarak Türkçe dublaj anime yok? Mesela tokyo ghoul ve death Note neden Türkçe değil? Lisans hakları verilmiyor mu acaba? Dublan stüdyoları anime için pek çalışmıyor sanki?

Dbs ıkınmalarını Türkçe duymak tadını kaçırır bence... :D

Ayrıca Türkiye üzerinde cartoon yapımlar genel olarak televizyon üzerinde çocuklar tarafından ilgi gördüğü için Death Note, Akame Ga Kill , DxD tarzı animeler dublajlanmıyor, 8 yaşındaki çocuklara süper güçlü bir sapığın kendine anime kızlarından harem kurmasını izletecek değiller ya :D

Tsubasa, Beyblade Metal Saga/Burst, Victory Kickoff, GGO Futbol gibi birçok daha çok çocuksu animelerin dublajı var mesela.

Ayrıca Türkiye üzerinde cartoon yapımlar genel olarak televizyon üzerinde çocuklar tarafından ilgi gördüğü için Death Note, Akame Ga Kill , DxD tarzı animeler dublajlanmıyor, 8 yaşındaki çocuklara süper güçlü bir sapığın kendine anime kızlarından harem kurmasını izletecek değiller ya :D

Tsubasa, Beyblade Metal Saga/Burst, Victory Kickoff, GGO Futbol gibi birçok daha çok çocuksu animelerin dublajı var mesela.
Aslında Japonya komple sapık bir ülke. Erkekleri aşırı sapık, kızları ise utangaç olabiliyor.

Weeblerin çok sevdiği bir anime varmış. Adı "Oreimo". Sizce nasıldır o anime?

Aslında Japonya komple sapık bir ülke. Erkekleri aşırı sapık, kızları ise utangaç olabiliyor.

Weeblerin çok sevdiği bir anime varmış. Adı "oreimo". Sizce nasıldır o anime?

Hiç izlemedim/duymadım.
Aşırı bilindikler hariç izlemedim zaten.
Naruto, Demon Slayer, DB, One piece, Bleach, Death Note.

Bunları izledim tamamen başka yok :D

Çünkü:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı