Ankara'da istek şarkıyı bilmeyen Onur Şen katledildi

Aslında devlet gerekeni yapmazsa halk olarak gerekeni yapmak lazım, bu adamın başkasının canını almayacağını nereden bileceğim ben.
Kesin para cezası tarzı hafif bir ceza alır.

Türkiye de bir toplumsal sınıf zaten yok, bu gibi tipler kendini üst sınıfında üstünde görüyorlar ne dersem yapacaksın düşüncesi hakim. Bunun en büyük sebebi de sonradan görme, sonradan illegal şekilde zenginleşen insanlar böyledir. Bir diğer sebep ise Türkiye şu an korona sonrası ekonomik krizsebebi ile derin bir yoksulluk içinde, kim yoksul değilim diyorsa kendini kandırıyor, elinde iyi bir macbook olan zengin sanıyor kendini, fakat onu alırken kaç kere düşündün? Kac kere almasam mı veya nasıl alırım nasıl öderim diye düşündün. Zenginlik o malı edinmek değil, o malı hangi şekilde hangi şartlarin ile aldığın. Çıkar toplumuna döndük, bugün çıkıp bir yönetici bedava ev dağıtsa tüm halk ona oy verir, aaa evim oldu bu adam iyi derler. Fakat iş ondan sonra başlar, bedavaya oturduğu evde faturalar 5-6 bin TL geldiğinde, evine eşya veya yiyecek alırken tüm cüzdanı boşalmaya başlayınca anlar. Der ki evim oldu ama, ben yaşayamıyorum.
Buradan şuraya bağlıyorum, bu öldürülen müzisyen arkadaşın kul hakkı yok vebal gibi kavramlarını kimse düşünmez, ülkede böyle bir düşünce kalmadı zaten. Tam yaşayacağı zaman öldürüldü. Bir söz söylemişti hocamız, hani derler ahiret için çalışın vs tamamen saçma bir kavram bana göre, hocamız bu dünyada güzel yaşayamadıktan sonra öbür dünyanın hesabını yapmayın derdi. Katılıyorum ve tekrarlıyorum, ahiretin tam olarak nasıl olacağını kimse bilmediği için bu dünya da ki zamanı güzel ve verimli geçirmek önemlidir. Müzisyen arkadaşa rahmet diliyorum, bir soysuz tarafından öldürülmeyi hak etmediği için.

Aslında devlet gerekeni yapmazsa halk olarak gerekeni yapmak lazım, bu adamın başkasının canını almayacağını nereden bileceğim ben.
Kesin para cezası tarzı hafif bir ceza alır.
Güzel devletimiz AB'ye uyum sağlama uğruna idamı kaldırdı. Baştaki uzun adam da idam gelsin ben onaylarım diyor, kendisi AKP'nin de başkanı aynı zamanda ve meclisin yarısı AKP'li vekil.

Yeni konular

Geri
Yukarı