Ankastreden Modeme Kablo Çekmek nasıl olur?

Bugün Türk Telekom ekipleri geldi ve hallettiler. Sorun iç tesisatta değil, altyapı kaynaklı. Benlik bir durum yoktu yani.

Tahmin ettiğiimiz gibi yani. Çözüm bulunmasına sevindim. Bir de kablo çekme derdinden kurtuldunuz.

Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim, bir de son olarak Telekom ekibinden bir arkadaş santralden bir cihaz ile altyapıyı kontrol etti maksimum 60mbps geliyor dedi ama firmayı arayın ve hızınızı 24mbps'e düşürün zaten vdsl hizmet alıyorsunuz daha sağlıklı kullanırsınız interneti dedi. Ben aradım ve 35Mbps'e düşürdüm şu an bir sorun yok gayet sağlıklı internet. :D

Teşekkür ederim, bir de son olarak Telekom ekibinden bir arkadaş santralden bir cihaz ile altyapıyı kontrol etti maksimum 60mbps geliyor dedi ama firmayı arayın ve hızınızı 24mbps'e düşürün zaten vdsl hizmet alıyorsunuz daha sağlıklı kullanırsınız interneti dedi. Ben aradım ve 35Mbps'e düşürdüm şu an bir sorun yok gayet sağlıklı internet. :D

Burada önemli olan yine modem arayüzündeki değerler. Güncel halini gönderir misiniz rica etsem?

Şu an bu şekilde

yeni.jpg

Altyapınızın azami bant genişliği 55 mbps. ISS size 35 mbps verecek şekilde belirlemiş. Tarifeniz 50 mbps ise bu değeri 50 mbps bile yapabilirler.

Genelde azami bant genişliğinin bir tık altına sınırlıyorlar ki, yoğun saatlerde kopma yaşamayın. Eğer sınırlama işini elle girebildikleri bir değere çekebiliyorlarsa 45-50 mbps arası bir değere çekilmesini isteyebilirsiniz.

Ancak 35 mbps benim için kâfi diyorsanız kurcalamaya da gerek yok.

SNR (sinyalin zayıflama) değerleriniz ne çok iyi, ne çok kötü.

Öncelikle merhaba,
Ben yaklaşık 10 gün önce Türk Telekom'dan TurkNet'e geçtim. Her iki ISS'de de tarife hızım 35 Mbps olmasına rağmen TT'da iken 13-14 Mbps civarında hız alıyordum, şu an TurkNet'ten 17-18 Mbps alabiliyorum. TurkNet'ten arıza kaydı oluşturmuştum, saha ekipleri gelip bina internet ankastresinden ölçüm yaptılar ve 35.8 Mbps civarı bir hız aldılar. Sorun bina içi tesisatta mıdır? Modemde midir? ISS sinyalinden midir? Konu hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Saygılar.
Not: Modem ara yüz değerleri ektedir.
internet hız.jpeg

Geri
Yukarı