Anker Soundcore Motion B incelemesi

Ürünü Hepsiburada üzerinden 320TL'ye aldım ve genel olarak fiyatını hak ettiğini düşünüyorum.

Not: Değerlendirdiğim puanlar fiyatına göre oranla olan skorlardır.

Ses Kalitesi 10/9:

Gayet güzel bir ses kalitesi var. Bass olsun mid, tiz olsun hepsi gayet iyi. Belki çok bass severler bunu beğenmez ama fiyatına göre bu. :) Maksimum seste uzun süre dinlerseniz bir miktardan sonra bir tık sesini kısıyor cızıdamalar veya bozulmalar olmasın diye. Bu arada 6*6 = 12W hoparlör ama 5*5 = 10W gibi 2-3W eksik gibi hissetirdi bana birçok kablosuz hoparlör deneyimimden sonra.

Kutu içeriği 10/8:

Kutudan çıkan şey 2 tane kullanım klavuzu ve bir adet Micro USB kablo. Aslında pek bir şey beklememek gerek sonuçta telefon almıyorsun ama bir tane de asma aparatı ve çift taraflı AUX kablosu olsa olsa iyi olabilirdi. :)

Bağlantı 10/7:

Bluetooth 4.2 bence kötü. En az Bluetooth 5.0 olmasını isterdim rakibinde olduğu gibi. Fakat yine de gecikme konusunda çok kötü değil. Kablolu bağlantı kurulabildiği için 1 puan daha arttırdım.
Not: Kablolu kullanıldığında yine hoparlör açık sadece daha az batarya yiyor galiba.

Taşınabilirlik 10/9:

16.5cm eni 5cm de boyu 4.5 cm de genişliği mevcut. Fotoğrafta göründüğü gibi çok büyük değil yani. Bana göre gayet taşınabilir tabii kişiden kişiye göre değişir. Ölçülerinin verdim siz kendiniz karar verirsiniz artık taşınabilirliğine. :)

Tuşlar 10/10:

Fazla tuş var bile bence. :D Bluetooth tuşu bile var. Kablolu kullanılabildiği için var galiba.

Batarya süresi 10/10:

Anker'in en iyi olduğu noktalardan birine söylenecek söz yok. Tam 12 saat olmasa da 10 saat çıkarır. Tabii hep en maksimum seste dinlerseniz o zaman 8-9 saatte kadar düşer. Şarj süresi 3 saat falan sürüyor. Tabii şarjda da kullanılabiliyor.

Malzeme kaltesi 10/9:

Yine Anker'in en iyi olduğu noktalardan biri. Tek puan kırdığım nokta el ile çok ellendiğinde iz bırakıyor.

Fotoğrafları&Görünüş(oldukça havalı görünüyor.😎) 10/10:

WhatsApp Image 2021-11-17 at 13.48.11 (3).jpeg

WhatsApp Image 2021-11-17 at 13.48.11 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-11-17 at 13.48.12.jpeg

WhatsApp Image 2021-11-17 at 13.48.11 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-11-17 at 13.48.11.jpeg

İnceleme bu kadar alacak arkadaşlar öneririrm kesinlikle. Yakında rakipleri ile karşılaşrıma gelebilir.

Sağlıcakla kalın. :)

Böyle BT hoparlörleri alıp inceleme fırsatınız fazlaca varsa Tronsmart markasının orta ve üst modellerine de bakmanızı tavsiye ederim. Giriş seviyesi bir ürün için ben gerçekten çok memnunum. Model yükseltmek istediğimde ilk seçeneğim kesinlikle Tronsmart olacak.

Artık kablosuz hoparlör dedinmi aklımda bir marka daha olacak. :)

Tronsmart, Anker Soundcore, Ultimate Ears, LG, Harman Kardon, Sony. Ben müzik kategorisinde en F/P ürünleri bulmaya çalışan biriyim müzik dinlemek lüks olmamalı ihtiyaç gibi bir şey ya müzik.

Mesela JBL marka çöplüğünü öneren biri değilim. Bazıları bana JBL düşmanısın desede, JBL markasının fiyatını hak etme konusunda ürünlerinin berbat olduğunu düşünüyorum.

@Lee Yubin detaylı dinledimde stereo güzel aslında, verebiliyor. Su sesi açtım kulağıma yanaştırıp dinleyince anladım ancak. :D

Son düzenleme:
Artık kablosuz hoparlör dedinmi aklımda bir marka daha olacak.
O zaman T6 veya T6 Plus Upgraded Edition incelemesi bekliyorum sizden :D Hatta T6 ile Anker Motion B karşılaştırması yapılabilir, yakın fiyattalar.
@Yekta Croft detaylı dinledimde stereo güzel aslında, verebiliyor.

Ama işte anca yakından dinleyince hissediliyordur dediğiniz gibi. Çok da gerekli görmüyorum o yüzden BT hoparlörün Stereo olmasını ama merak etmiştim, sağolun.

O zaman T6 veya T6 Plus Upgraded Edition incelemesi bekliyorum sizden :D Hatta T6 ile Anker Motion B karşılaştırması yapılabilir, yakın fiyattalar.

İnceleme imkanım olursa elbette. :)

Ama işte anca yakından dinleyince hissediliyordur dediğiniz gibi. Çok da gerekli görmüyorum o yüzden BT hoparlörün Stereo olmasını ama merak etmiştim, sağ olun.

Yok aslında biraz uzaktan da hissediliyor ama böyle ahım şahım değil. Benim kulaklarım çok iyi müzik kalitesine sahip olmasa da, böyle su dalga sesi gibi seslerde güzel anlıyorum stereo, ama şarkılarda biraz zor.

Ses gecikmesi fark etmedim ama bence çok büyük bir sorun var. Ses seviyesi bilgisayar üzerinden ayarlanamıyor :( . Sadece cihaz üzerinden ses seviyesi ayarlayabiliyoruz. Böyle bir özellik nasıl konmaz aklım almıyor. Üzerindeki tuşlara basmak biraz zor ve %7 lik arttırıp azaltıyor ince ayar yapılamıyor. Windows'un ayarlarından veya klavyeden vs. ses ayarı yapılmıyor.

Ses gecikmesi fark etmedim ama bence çok büyük bir sorun var. Ses seviyesi bilgisayar üzerinden ayarlanamıyor :(. Sadece cihaz üzerinden ses seviyesi ayarlayabiliyoruz. Böyle bir özellik nasıl konmaz aklım almıyor. Üzerindeki tuşlara basmak biraz zor ve %7'lik arttırıp azaltıyor ince ayar yapılamıyor. Windows'un ayarlarından veya klavyeden vs. ses ayarı yapılmıyor.

Bende ayarlanıyor sorun sizde sanırım.

Şuradaki ayardan değiştirdiğimde ses seviyesi değişmiyor. Cihazdan tuşa bastığımda buradan yaptığı ayarlar sıfırlanıyor.

image_2023-01-13_124357457.png

Normal bluetooth cihaz olarak ekledim ek bir ayar yapmam gerekiyor mu?

Şuradaki ayardan değiştirdiğimde ses seviyesi değişmiyor. Cihazdan tuşa bastığımda buradan yaptığı ayarlar sıfırlanıyor.

Eki Görüntüle 1631340

Normal Bluetooth cihaz olarak ekledim ek bir ayar yapmam gerekiyor mu?

Mikrofon olarak kullanmayın yeter. Sesi bozuluyor öyle. Ben ek ayar yapmadım eve gidince bakayım.

Teşekkürler ilgilendiğiniz için. Windows 10 son sürümde yaşıyordum bu sorunu. Siz Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

Biraz araştırdım Windows 10 bluetooth ses seviyesi değişmeme sorunu diye. Anladığım kadarıyla Absolute Volume diye bir özellik ile ilgili. Şuradaki rehberi takip edince sorun çözüldü:

Sorun şuydu. Cihaz üzerinden sesi değiştirdiğimde Windows'taki ses seviyesi değişiyordu ve beklendiği gibi çalışıyordu ama Windows'tan değiştirdiğimde cihazdaki ses seviyesi değişmiyordu. Cihazdan tekrar ses değiştirme tuşuna bastığımda Windows'taki değişiklikleri kabul etmediğini görüyordum, eski ses seviyesine yakın değerlere geliyordu.

Bu ayarı yaptıktan sonra cihaz üzerinden ses değiştirdiğimde Windows'ta ses seviyesi değişmiyor. İki farklı ses seviyesi gibi oldu. Örneğin cihazdan kısık bir seviyeye alıp Windows'tan tam ses versek bile ses seviyesi düşük geliyor. Şu an cihazdan sesi tam açtım, Windows'tan kısarak kullanabiliyorum. Windows üzerinden ses seviyesi ayarlanabiliyor.

Şu ayarı 1 yapınca düzeldi özetle:
2023-01-13 13_07_46-Window.png

Sistemi yeniden başlatmak gerekiyor.

Teşekkürler ilgilendiğiniz için. Windows 10 son sürümde yaşıyordum bu sorunu. Siz Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

Biraz araştırdım Windows 10 Bluetooth ses seviyesi değişmeme sorunu diye. Anladığım kadarıyla Absolute Volume diye bir özellik ile ilgili. Şuradaki rehberi takip edince sorun çözüldü:

Sorun şuydu. Cihaz üzerinden sesi değiştirdiğimde Windows'taki ses seviyesi değişiyordu ve beklendiği gibi çalışıyordu ama Windows'tan değiştirdiğimde cihazdaki ses seviyesi değişmiyordu. Cihazdan tekrar ses değiştirme tuşuna bastığımda Windows'taki değişiklikleri kabul etmediğini görüyordum, eski ses seviyesine yakın değerlere geliyordu.

Bu ayarı yaptıktan sonra cihaz üzerinden ses değiştirdiğimde Windows'ta ses seviyesi değişmiyor. İki farklı ses seviyesi gibi oldu. Örneğin cihazdan kısık bir seviyeye alıp Windows'tan tam ses versek bile ses seviyesi düşük geliyor. Şu an cihazdan sesi tam açtım, Windows'tan kısarak kullanabiliyorum. Windows üzerinden ses seviyesi ayarlanabiliyor.

Şu ayarı 1 yapınca düzeldi özetle:
Eki Görüntüle 1631357

Sistemi yeniden başlatmak gerekiyor.

Evet Windows 11 kullanıyorum.

Geri
Yukarı