Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

Download hızım: 48.01 Mbps.
Upload hızım: 7.60 Mbps.
Paketim: 50 Mbps kotalı (bu konu hakkında konum var bknz)
Fiyatı: Ayda 97 TL.
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: TTNET.

Kalite memnuniyetim: 0.
Fiyat memnuniyetim: 0.

Download hızım: 96,7 Mbps
Upload hızım: 4,91 Mbps
Paketim: Kablonet 100 Mbps akıllı sınırsız (19-24 arası 35 Mbps, diğer saatler 100 Mbps)
Fiyatı: Ayda 81 TL
Servis sağlayıcım: Kablonet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10.

Download hızım: 13.95 Mbps
Upload hızım: 0.67 Mbps
Paketim: 16 Mbps Kotasız (Kotalıdan yükseltildi)
Fiyatı: Ayda 95 TL
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: TTNET

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 1
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 1

Soygun resmen. Ankara'da eğitim amaçlı geçici olarak kaldığım evde Kablonet'ten 100 Mbps interneti 85 liraya alıyordum. Burada, Kırşehir'de, Ankara'dakinin onda biri kalitesinde (üstelik kesilme ve saçma hatalarla) bir internet hizmeti sunuluyor, daha pahalı olması da cabası. TTNET müşteri hizmetleri çalışanlarının manipüle edici bir dille bu işten anlamayan ebeveynlerime skandal bir paket dayatması gerçekten iğrenç bir durum. Taahhütten caymak ise imkansız, 1000 lira gibi bir fiyat çekiyorlar. Bulaşmayın, sakının.

Download hızım: 34.20 Mbps.
Upload hızım: 4.80 Mbps(8 Mbps upload düşürdüler. Hakkımı helal etmiyorum)
Paketim: Yalın 50 Mbps sınırsız VDSL2.
Fiyatı: Ayda 97 TL
Servis sağlayıcım: Türk Telekom

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 4.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 1

Bir ev telefonu kapattık diye faturaya 15 TL zam yaptılar. Üstüne şimdi taahhüt yenilemek içinde 130TL alacaklar. Bir de upload hızını düşürdüler 5 Mbps upload aferin size. Ne kadar berbat bir firma olduğunuzu yine gösteriyorsunuz. Ping sorunu yaşıyorsun aman onlarda hiçbir zaman sıkıntı yok. Hep oyun sunucularında hep modemdedir suç. Paket kaybımı yaşıyorsun aman aman çözmemek için delik aralar. Fiyat desen maşallah Kanada'da millet 50 Mbps download 10 Mbps upload vatandaşın hakkıdır diye kabul edilir bizde. Maşallah 130 TL'dir. Upload hızını anlatmaya gerek yok hem yükseltip sonra düşürürler. Aferin güzel devam edin böyle. Aman yurtdışındaki ISS'ler görmesin dalga geçerler. Dünyada ki en leş firmadır kendisi almayın kullandırmayın. Taahhüt başı iyi hizmet veriyormuş gibi yaparlar. Taahhüt sonrası tak 30MS aldığınız oyundan 90MS merhaba deyin. Sonra taahhüt bitişi gelir bir de bir bakarsın pingine hana 30MS. Ben Fortnite oynarken 90MS altını almıyordum. Sonra taahhüt sonlarına yaklaştık yani şu an 22MS alıyorum. Harikalar resmen dolandırılıyoruz Türkiye'de internet kullanırken.

Bir anket yapalım, aşağıdakileri doldurun.

Önce bir hız testi yapın: Speedtest.net by Ookla - The Global Broadband Speed Test
Sonra bu konuya aşağıdaki gibi bir cevap atın:

Download hızım: X Mbps
Upload hızım: X Mbps
Paketim:
Fiyatı: Ayda X TL
Taahhüt: 24 ay, Yok vb...
Servis sağlayıcım: X Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden X
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden X

Genel olarak durumu bir görelim.

Eki Görüntüle 166221
90 TL Türk Telekom
Download 1
Ping 17
Upload 0.60
Taahüt 24 aydı bitti

Download hızım: 96,7 Mbps
Upload hızım: 4,91 Mbps
Paketim: Kablonet 100 Mbps akıllı sınırsız (19-24 arası 35 Mbps, diğer saatler 100 Mbps)
Fiyatı: Ayda 81 TL
Servis sağlayıcım: Kablonet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10.
Bu paketi 119 liraya satıyorlar, siz nasıl 81 liraya kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı