-ANKET- RX Serisi Ekran Kartı Sistemde Wattman Hatası

RX serisi ekran kartına sahip sisteminizde wattman hatası alıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    79

browncwby

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle RX serisi ekran kartlı sisteminiz varsa lütfen ankete katılımınızı rica ediyorum.

Geçen hafta bilgisayar toplamak isteyen vatandaşlara bütçelerinden dolayı fiyat performans ürünleri olan RX 570 ekran kartlı sistem tavsiye ettim. Bir başkası ise 400TL daha fazla verip daha düşük performanslı NVIDIA 1650 ekran kartını tavsiye etti. "Ne gerek var böyle bir kart aldırıp hem performansdan hem de bütçeden ödün vermeye?" Diye arkadaşa çıkıştım. Kendisi ise RX serisi kullanan herkesin %80'inin Wattman hatası aldıklarını ve kesinlikle RX serisi ekran kartlardan uzak durulmasını belirterek benimle tartıştı. Forumda bu hatayla ilgili konulara baktım. Evet 5 10 tane rast geldim. Ancak milyonların kullandığı bu karta 10 kişi konu açtı diye nasıl %80'inin bu hatayı aldığını bu kadar emin söylüyor anlamadım. Bu nedenle böyle bir anket düzenlemeye karar verdim. Hem RX sistem düşünen ama endişesi olan arkadaşlara da güzel bir yönlendirme olacağını düşünüyorum.

Verdiği yüzdelik dilim havada kalmış. Herkes o arkadaşa göre %20'de olduğu için sevinecek :D

Çıkışmanıza gerek bile yok boş verin gitsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartların serileri ve yazılımları değişti. Yeni yazılımda WattMan hatası çok nadir geliyor. Farklı problemler var mı, evet var. Ama bu kartların kötü/alınmaz olduğunu göstermez.
Tabii ki sonuçta elektronik cihaz bunlar. Ufak tefek sıkıntılar olabilir. Ama tartıştığım şahıs resmen RX kart almayı ölüm nedeni haline getirdiği için cidden acaba bir tek benim sistemimdeki RX 570 mi düzgün çalışıyor diye sorgulattı beni :D

RX570 Pulse ilk kartımdı onda WattMan yaşadım lanet bir hata haberin olsun neyse iademi alıp tekrar riske girip Nitro+ aldım ve yaklaşık 6-7 aydır bir sorun yaşamadım çok şükür. Sadece yazılım güncellemiyorum şuan kurulu sürümüm 19.7.3.

Bazı arkadaşlar rx500 serisi kart alıp sıkıntı yaşayınca amd kötü rx iğrenç diye etrafta dolaşıyor. Nvida alıp aynı şey olsaydı oraya da aynı şekilde yaklaşacaklardı. Yani fanboy olmanın lüzumu yok tercih meselesi. Aynı fiyata düşük performans almak istiyorsan Nvidia alıp çıkabilirsin. Yüksek performans almak istiyorsan da amd alırsın sorunlu çıkarsa kartların garantisi var. Ha gidip ikinci el garantisiz alan adam da bi zahmet amd yi kötülemesin.

RX570 Pulse ilk kartımdı onda WattMan yaşadım lanet bir hata haberin olsun neyse iademi alıp tekrar riske girip Nitro+ aldım ve yaklaşık 6-7 aydır bir sorun yaşamadım çok şükür. Sadece yazılım güncellemiyorum şuan kurulu sürümüm 19.7.3.
Yanlış anlamayın. Ben kesinlikle bu kart kusursuz böyle bir hata alamazsınız demedim de söz konusu arkadaşın %80'lik dilim deyince aklımda soru işareti bıraktı. Bu nedenle sorgulamak istedim. Umarım kartınız sorunsuz şekilde çalışmaya devam eder

Yaklaşık 5-6 ay önce bu sorunla karşı karşıyaydım ve çok sinir bozucuydu. Ancak yeni güncellemelerle bu sorun tamamen ortadan kalktı, en azından şimdilik.

Sapphire RX 5700 XT nitro+ kullanıcısyım. Hiç bir sorun yok gayet serin ve stabil bir kart 2 bilgisayar kullanıcısıyım diğer bilgisayarımda asus rog strix gtx 1080 ti kullanıyorum. 1080 ti son zamanlarda ısınmaya başladı. Termal macun ve termal pad değişimi yapacağım umarım düzelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı