Annem sigara içtiğimi öğrenince çok üzüldü

Sigara içiyorum bağımlısı değilim ne demek? İçiyorsan bağımlı olursun zaten. Her neyse benim annem öğrendiğinde de baya üzülmüştü ama alışıyorlar yavaş yavaş yapabilicekleri bir şey yok. Bırakmak istiyorsan yol yakınken bırak. Bir sigara olmuş 36 TL.

4 tane sevgilim var hiçbirini aldatmiyorum.

Öncelikle terbiyeni takın. Fikrine katılmayan insanlara "ileri zekalı" gibi yakıştırmalarda bulunursan sana da kendi seviyene göre cevap verilir. Fikrine katılmadım ki beğenmedim koydum, hesap mı vermem gerekiyordu?

Ben sigara içen birisiyim, sadece arkadaşlarımla buluştuğumda veya özel durumlarda içiyorum. Aylarca içmediğim oluyor hiç de aşermiyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bu durum bağımlılık tanımına uymuyor. Kendimden çıkarım yaparak her sigara içenin bağımlı olmadığını söyleyebilirim. O yüzden görüşüne katılmadım.

Zaten ayda yılda bir içiyormuşsun hiç içmemek daha kolay olmalı mantıken :)

16 yaşındayım yaklaşık 7 aydır sigara içiyorum, ama tiryakisi değilim ayda 1 paket bitirdiğim bile olmuştur sadece arada canım sıkılınca arkadaşlarımlayken içerim. Anneme söylemek istedim içimde kalmasın dedim ve anne ben sigara içiyorum fakat bağımlısı değilim sende bil istedim gibi bir şey söyledim. Kızar diye düşünüyordum ama kadın harbiden çok üzüldü. Bırakmamı istiyor ama ben zaten sürekli içen biri değilim 7 aydırda içtiğim sigara sayısı artmadı bırakmak istemiyorum. Zamanla alışır mı? Tek çocuk olduğum için annem bana hep bebek gibi baktı ve onu böyle görünce keşke dövseydi diye düşündüm.
Kendin de diyorsun bana bu zamana kadar bebek gibi baktı diye. Annene bunu yapma. Çok büyük hayal kırıklığı yaşamıştır :/

Öncelikle terbiyeni takın. Fikrine katılmayan insanlara "ileri zekalı" gibi yakıştırmalarda bulunursan sana da kendi seviyene göre cevap verilir. Fikrine katılmadım ki beğenmedim koydum, hesap mı vermem gerekiyordu?

Ben sigara içen birisiyim, sadece arkadaşlarımla buluştuğumda veya özel durumlarda içiyorum. Aylarca içmediğim oluyor hiç de aşermiyorum, herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Bu durum bağımlılık tanımına uymuyor. Kendimden çıkarım yaparak her sigara içenin bağımlı olmadığını söyleyebilirim. O yüzden görüşüne katılmadım, anladın mı akıllı bıdık?
Sigaranın bağımlılık yaptığı bilimsel olarak kanıtlı bir şey ben belgeli konuşuyorum sen bana sadece arkadaşlarımın yanında içiyorum diyorsun. Akıllı bıdık seni. Bilime karşı mı geliyorsun? Aylarca içmiyormuş birde aynen kankam benim. Terbiyemde bir sorun yok asıl sen terbiyeni takın ileri zekalı arkadaşım benim. Hesap falan da sorduğum yok mesajımı alıntılayıp kendi kendine triplere girmişsin. Hoş, bu da ileri zekalı olmandan kaynaklanıyordur.

Son düzenleme:
Konu sen değil annen olmalı. Cümlelerinden anneni sevdiğin belli o yüzden sigarayı bırak ki annen senden gurur duysun. Onun üzüntüsünü hissettiğine göre annenin içinin nasıl yandığını bilemezsin. Bırakmak istemiyorum diyorsun ya bırakmayı annen için yapacaksın değmez mi?

sigara bütün kötülüklerin anasıdır, lütfen içmeyin.. Hele bu yaşta hiç içmeyin. O yaşlarda genel olarak bir görüş var, sigara içmeyen adam delikanlı değildir, sigara içmeyen büyümüş sayılmaz gibi. Ben 9 yaşında başladım, 29 yaşında bir anda hiç bir destek almadan bıraktım. Tiryakisi değilim deyip günde 2 pakete kadar çıkarmış bazı anlarda birini söndürmeden öbürünü yakmışlığım bile olmuştur. İçmeyin, içilen ortamlara girmeyin. Yazık etmeyin kendinize. 35 yaşındayım 2 kat merdiven çıkınca nefes nefese kalıyorum. İlerde olacağınız durum budur.

Ben yaklaşık 11 senedir sigara içiyorum ama bu ramazan bırakacağım inşallah oruç tutuyorsan ancak o zaman bırakabilirsin.

7 senedir iciyordum allen carr izleyerek biraktim. Son zamanlarda tadi icilmeyecek bir hale geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üniversite ikinci sınıfa kadar içmiyordum. Akşamları arkadaşlarla bir yerlere gittiğimizde herkes içiyordu, ders aralarında sigaraya çıkıyorlardı. Dedim ki nedir yani ne varmış? Bir gece bira içerken arkadaştan istedim bir dal, öksürttü tabi ama çok çabuk alıştım. Dedim ki iyi ya işte arada dışarı çıktığımda alkolle bir tane içerim paket almam.

Bunu dememin üstünden 8 sene geçmiş ve ben şu an günde bir pakete yakın içiyorum. Yapma güzel kardeşim kendini kandırma ben zaten az içiyorum bağımlı değilim diye. Çok da gençsin ayrıca gel salla bu mereti, bir yerden sonra en ufak zevki kalmıyor içmeyince aklına düştüğü için yakmaya başlıyorsun sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı