Annemi çok eziyorlar

Öncelikle hepinize teker teker teşekkür ederim ben karşı çıksam beni ciddiye bile almıyorlar aslında babam çok sıkıntı değil o bana bir şey diyemiyor çünkü ona gücüm yetebilecegini oda biliyor şimdi abime gelelim abim için annem yemedi içmedi abimi okuttu fakat abim eskiden iyiydi nişan falan olunca bir an ters olmaya başladı ona gücüm yetmiyor maalesef.
Balık baştan kokar. Babada iş yok sanırım.

Baba zaten bir şeye yaramıyor anca para istesin annemden.

Okulda hep alay ettiğin birine saygı duyman için disipline gidip ciddi bir ceza alman gerek. Benzer bir durum. Aslında olay sizde değil annenizde bitiyor. Kendine saygı gösterilmesini sağlamalı. Ama elbette burdan konuşmak kolay. Aile yapınızı bilmiyorum ama modernlikten uzak bir yapı var sanırım. Klasik Türk kadını rolüne bürümüşler annenizi. Konuşun kendisiyle, böyle bir durum olduğunda sessiz kalmamasını söyleyin. En kötü boşanmayla biter iş, belki de öylesi hayırlı olur. Abinizin böyle bir şey yapmasına burdan bile çok sinirlendim. Benimki yapsa karnına bıçağı takarım. Kaç yaşınızdasınız bilmiyorum, ama yaşınız büyüdükçe gücünüz yetebilecek ağabeyinize. Tabii ki fiziksel saldırı konusuna girmeyin sakın, iş büyür. En son çare iş hayatına atılınca annenizi alıp başka yere taşınmak. Çok zor durum, Allah sabır versin.

Klasik bir Türk ailesi problemi, yapabileceğin bir şey yok. Yaşın da küçük epey. Annenin kendini ezdirmemesi gerekli gerekiyorsa boşanmalı yoksa psikolojik sorunlara neden olması muhtemel.

Yeni konular

Geri
Yukarı