Annemi çalıştırmalı mıyım?

unknownpeople3

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam, annem bazı sebeplerden dolayı işe girmek istiyor. Çalışmak istediği yer de hiç tanımadığımız ve arada bir bir şeyler aldığımız bir yer. Ben bu düşüncesine karşı çıkınca bana ağzına ne gelirse saymaya başlıyor. "Gir sen çalış o zaman." diyor. Ben de tamam diyorum. Sonra da susuyor. Güvenemiyorum sonuçta İstanbul'un iti kopuğu çok. Ne yapmam lazım? Nasıl bu duruma karşı çıkabilirim?

Arkadaşlar selam, annem bazı sebeplerden dolayı işe girmek istiyor. Çalışmak istediği yer de hiç tanımadığımız ve arada bir bir şeyler aldığımız bir yer. Ben bu düşüncesine karşı çıkınca bana ağzına ne gelirse saymaya başlıyor. "gir sen çalış o zaman." diyor. Ben de tamam diyorum. Sonra da susuyor. Güvenemiyorum sonuçta İstanbul'un iti kopuğu çok. Ne yapmam lazım? Nasıl bu duruma karşı çıkabilirim?

Güvenilen yere bile güvenilmez bu devirde.

Ekmek aslanın ağızında bu devirde eğer paraya ihtiyacınız varsa ve annen bunu çalışarak karşılamak istiyorsa karşı çıkman saçma.

Hocam güvenemiyorum diyorum anlamıyor musunuz? Hiç tanımadığımız bir yer ve hiç kadın çalışanı yok.
Anladım, çoğu yer yaşınızdan dolayı sizi işe almayabilir.

Hocam tanıdığım yere gitsem ve tekrardan çırak olup bahşiş kazansam beni her şekilde alır.

O zaman sen bir iş bul annen için güvendiğin bir yerde ne bileyim. Ama bir yerde hiç kadın çalışan yok diye ya da bilmediğimiz yer diye başına bir şey gelir düşüncesi gereksiz kendinizi yer bitirirsiniz sadece. Onun dışında eğer kadınları ve özellikle anneleri azıcık biliyorsam kafasına bir şey koyduysa kesin yapar.

Geri
Yukarı