Annemi kırdım

• Konuyu başlatan Shura
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 6B
Internette bu sekilde cözümler arayan gördüm :)
Mesela ben.

Bence bir tane daha çiçek yaptırma, hem paranda azalmış. Çiçeği zaten yatağının yanına koymuşsun. Bırak uykusunu alsın. İnsanlar uykusunu almadan biraz hırçın ve normalde gösterdikleri huylarından uzaklaşabiliyorlar. Uyandıktan sonra çiçeği alıp vazoya koyarsa iyiye işaret; koymazsa umutsuzluğa kapılma, iyi davranmaya ve en önemlisi dediği şeyleri yerine getirmeye çalış. Mesela git ve yatağını topla diyorsa veya çay yap diyorsa bunları soru sormadan yaparsan ve daha önceden yap dediği şeyleri önceden yapmayıpta o zaman yaparsan içinden mutlu olur. Sana belli etmeyebilir ama mutlu olur. Bunun uzun süre uzayacağını sanmıyorum, duygularını içinde biriktirse bile sen annenin gurur duyacağı bir şey yapınca mutlaka duygulanacaktır veya sana belli edecektir. Fazla uzun sürmeyeceğini sanıyorum bu küslüğün. Bu arada bir daha böyle bir şey yapmamak için kendini tut. Ben de ergenim ama hiç böyle şeyler yapmıyorum. Ha bazı zamanlarda kızmıyor değil ve söylemiyor değilim ama çoğu zaman içimden kızıyorum veya söyleniyorum.
Az önce yanına tekrar özür dilemek için gittim. Çiçekleri vazoya koyuyordu. Özür diledim. Bir daha yapmayacağım dedim. İnşallah dedi. Ama yüzü gülmedi. Barışacak gibi mi ?

Ben de ekran kartımı kırdım, eski galine geri getiremem artık.
Ama sen getirebilirsin :) Herkes yaşar böyle sorunlar, bizim evdeki durum daha da felaket mesela, bazen çok iyiyiz bazen ise kötüyüz.
Ama sabah güneşi ile birlikte düzeliyor çoğu şey, tekrarlamazsın olur biter.
20140908_165824.jpg

Ama sen getirebilirsin :) Herkes yaşar böyle sorunlar, bizim evdeki durum daha da felaket mesela, bazen çok iyiyiz bazen ise kötüyüz.
Ama sabah güneşi ile birlikte düzeliyor çoğu şey, tekrarlamazsın olur biter.Eki Görüntüle 21234
Kenarlara Japon Yapistiricisi sür birbirine tuttur eskisinden iyi olur (y)

Bence barışmaması için neden yok. Bu kadar abartmana gerek yok. Bir kişiyi kırdıysan en başında sabırlı olman gerekiyor çünkü insanlar bir küsüp bir barışıp her şeyi robot gibi yapmaya meyilli değillerdir. İnsanların duyguları vardır. Bazılarının duyguları çabuk değişir bazıları da duyguyu bir süre yaşarlar. Bu gibi durumlarda sabırlı olmak en iyi çözümdür. Her şeyi zamana bırak ve onu bu barış sürecinde kırmamaya ve dediklerini yapmaya çalış. Bir de ona bir şeyi yapman gerekiyormuş gibi bir his verme. Yani gidip mutfağa yemekten sonraki bulaşıklara yardım etmeye fazla çalışma. Eğer bir şeyi istemiyorsa fazla üstelememen gerekir diye düşünüyorum. Zaten çiçekleri vazoya koymuş. Büyük ihtimalle şu anda seninle barışmıştır ama senin aklını başına almanı istiyordur. Biraz bekliyordur ve senin pişman olmanı da bekliyor olabilir. Yani bunlar sadece olasılık ama öneri kısmına gelirsek onun dediklerini yerine getir, kibar ol ve sabırlı ol.

Ama sabah güneşi ile birlikte düzeliyor çoğu şey, tekrarlamazsın olur biter.Eki Görüntüle 21234
Ekran kartına bak. [emoji46] Aman Tanrım didim.

Abi vallaha yüzümü güldürdün :). Bu aralar sanki biraz daha agrasifim. Babamı abimi felanda tersliyorum ama onlar yaşımı düşünüyorlar çok umursamıyorlar. Ben bu hareketlerimi nasıl yok edebilirim ? Zamanla geçermi ki ?

İşe online oyunlarda takım arkadaşının berbat oynamasında veya ölmesinde küfretmeyerek başlayabilirsin :D Eğer böyle bir alışkanlığın varsa tabii.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı