Hatay'da 6.4 deprem oldu

Kardeşim edinilmiş alışkanlık sende korku yapmasın bu yüzden de Google Akademik falan gir yaz oraya öğren bir şeyler öğrendikçe merak etme o korku senden gider , sen zorlantıdan dolayı pekiştireçler sende yanlış horman saldığı için sen öyle hissediyorsun .

Adrenalin Kortizon Oksitosin falan feşman , Bunlar arasında engelleyici baskılayıcı denge kurmak istiyorsan edinilmiş alışkanlıkla bunları şekillendirmeye çalış.

Türk medyasının milletin seni hasta etmesine izin verme , ya da sende bilişsel kopukluklar mental bozukluklar yaratmasına izin verme yoksa yarın gene sallanır gene sen böyle korku endişe stres dehşete kapılma yaşar yaşar durursun yanlış yerlerden alma pekiştirecini

Misal Allahım beni depremden koru deme , Deprem olduğunda Allah korumaz enkaz altında kalırsın sonra da kurtulursan dersin Allah beni kurtardı !

SENİ KURTARANSA ALLAH DEĞİL O İNSANDIR SENDE O İNSAN VE O İNSANLARA MİNNET ŞÜKRAN DUYACAĞIN YERDE ALLAHA DUYARSIN SARMAL ÖYLE DEVAM EDER.

Tabi bu arada DEPREMİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR SENARYODA SENİ KURTARACAK OLAN BİRİSİNİ ALLAH YOLUNDA CİHAT EDERKEN ETKİSİZ HALE GETİRDİĞİN İÇİN

Deprem olduğunda ya da olmadan önce seni kurtaracak olan insan gelmez ya da onun suretinde art niyetli manipülatör gelir .

Art niyetli manipülatörün amacı da senin düştüğün dehşetten dolayı senin üstünde terör yönetimi yapıp sosyal kimlikleyip pekiştireçlerini tekrar o yönde tutmaktır.

Bu sayede o senden istifade edecektir .

Dolayısıyla bu bir sarmal olur durur , çünkü sen gene enkaz altında kalacaksındır ve gene manipülatör gelip seni manipüle edecektir . Gene aynı şeyler yaşayacaksındır hep aynı muhabbetler .
Bahsettiğiniz şeylerin enkaz altında kalma korkusunu gidereceğini zannetmiyorum. Ayrıca Müslümanım. Birinin beni enkazdan kurtarması durumunda hem Allaha şükrederim hem de kurtaran kişiye karşı minnet duyarım.

Aklım evde kalırken hala okula gitmek zorundayım gerçekten diken üstündeyiz Tüm Türkiye geçmiş olsun arkadaşlar

AFAD'ın sitesinde 5.8 büyüklüğünde görünürken (20:07:35) Kandilli aynı dakika, aynı saniyedeki depremi 3.6 büyüklüğünde gösteriyor. Yarım saat geçti hala revize edilmedi, AFAD'ın yanılmış olması mümkün olabilir mi?
AFAD 2 tane 5.2'lik deprem daha yazmış. Kandilli'de 4 üstü yok.
Evet ben de gördüm şimdi. Kandilli'nin yanılacağını sanmıyorum.
Kandilli Rasathanesi bu kadar süre içerisinde alması gereken revize kararlarını net bir şekilde almamış durumda.

Bölgelerde gerçekleşen büyük depremleri oran konusunda net bir şekilde tespit edebilen USGS tarafından da, AFAD’ın iddia etmiş olduğu 5.8, 5.2 ve 5.2’lik depremler tespit edilemedi.

Bu kadar kritik olan bir zamanda AFAD’ın nasıl bir ekip ve sistem ile ölçüm yaptığına anlam veremiyorum.

1676972958266.png

Konu açılma saati 20:13.

Yeni konular

Geri
Yukarı