Hatay'da 6.4 deprem oldu

Bu arada kahramanmaraş'ta her 3 binadan 1'i kullanılamaz durumdaymış.
Kahramanmaraştaki binaların 33.3'ü yok olmuş. Siyaseti felanda geçtim ne yapıp edip bunun altından kalkılmalı.

Gaziantep'de çok kötü sallandık celal ve naci hocalarımız zaten hep haklı çıkıyorlar ama işte bizler bunu kader planı olarak gören iktidara anlatamayız kaldı ki anlatamıyoruz zaten.

Kalan binalarda yıkıldı deniyor. Kaynak var mı?

Yok öyle kaynak.

Kalan binadan bahsediyor depremin içeriğinden değil🙂

Allah göstermesin inşallah hiç olmaz eğer İstanbul depremi olursa ülke şimdiden şaftı kayar hem ekonomi olsun hem psikoloji olsun ülke kendini zor kaldırır hemen hemen Türkiye'in her bölgesinde, tüm illerde artçı depremler oluyor hayra alamet değil ben deprem bölgesinde yaşıyorum psikolojik olarak yaşamı çok zor geçiyorun ben sizin yerinizde olsam şimdiden depreme karşı önlem alır insanları bilgilendiririm 6 şubat depremi gölcük ve Marmara depreminden daha berbattı 😑

Son düzenleme:
Yok öyle kaynak.

Kalan binadan bahsediyor depremin içeriğinden değil🙂

Allah göstermesin inşallah hiç olmaz eğer İstanbul depremi olursa ülke şimdiden şaftı kayar hem ekonomi olsun hem psikoloji olsun ülke kendini zor kaldırır hemen hemen Türkiye'in her bölgesinde, tüm illerde artçı depremler oluyor hayra alamet değil ben deprem bölgesinde yaşıyorum psikolojik olarak yaşamı çok zor geçiyorun ben sizin yerinizde olsam şimdiden depreme karşı önlem alır insanları bilgilendiririm 6 şubat depremi gölcük ve Marmara depreminden daha berbattı 😑

Yazının son kısmı hafiften gereksiz olmuş 6 şubat depreminin yaşanan diğer depremlerden daha çok etki bıraktığını ve sarstığını bilmek için evliya olmaya gerek yok zaten.

Normalde bu deprem için ayağa bile kalkmazdım ama daha önceki 2 büyük deprem yüzünden en ufak sallantıdan çok korkmaya başladım.

Kardeşim edinilmiş alışkanlık sende korku yapmasın bu yüzden de Google Akademik falan gir yaz oraya öğren bir şeyler öğrendikçe merak etme o korku senden gider , sen zorlantıdan dolayı pekiştireçler sende yanlış horman saldığı için sen öyle hissediyorsun .

Adrenalin Kortizon Oksitosin falan feşman , Bunlar arasında engelleyici baskılayıcı denge kurmak istiyorsan edinilmiş alışkanlıkla bunları şekillendirmeye çalış.

Türk medyasının milletin seni hasta etmesine izin verme , ya da sende bilişsel kopukluklar mental bozukluklar yaratmasına izin verme yoksa yarın gene sallanır gene sen böyle korku endişe stres dehşete kapılma yaşar yaşar durursun yanlış yerlerden alma pekiştirecini

Misal Allahım beni depremden koru deme , Deprem olduğunda Allah korumaz enkaz altında kalırsın sonra da kurtulursan dersin Allah beni kurtardı !

SENİ KURTARANSA ALLAH DEĞİL O İNSANDIR SENDE O İNSAN VE O İNSANLARA MİNNET ŞÜKRAN DUYACAĞIN YERDE ALLAHA DUYARSIN SARMAL ÖYLE DEVAM EDER.

Tabi bu arada DEPREMİN GERÇEKLEŞTİĞİ BİR SENARYODA SENİ KURTARACAK OLAN BİRİSİNİ ALLAH YOLUNDA CİHAT EDERKEN ETKİSİZ HALE GETİRDİĞİN İÇİN

Deprem olduğunda ya da olmadan önce seni kurtaracak olan insan gelmez ya da onun suretinde art niyetli manipülatör gelir .

Art niyetli manipülatörün amacı da senin düştüğün dehşetten dolayı senin üstünde terör yönetimi yapıp sosyal kimlikleyip pekiştireçlerini tekrar o yönde tutmaktır.

Bu sayede o senden istifade edecektir .

Dolayısıyla bu bir sarmal olur durur , çünkü sen gene enkaz altında kalacaksındır ve gene manipülatör gelip seni manipüle edecektir . Gene aynı şeyler yaşayacaksındır hep aynı muhabbetler .

Dağın başina ev yapıp, düzlük yeri devlet alır, bir de yaptıkları ev için para alırlar tertemiz. Dağin başı diyorlar Kahramanmaraş dışında ki diğer yerler düzlük yerde Maraşi ne yapacaklar acep. Zaten ev sahipleri yaşlı başlı Van depreminde yıkılan evlere 18 yıllık borçlandirma uyguladılar. Adamlar hâla ödüyor ama tahminimce bu bölgede Hatay dışında AKP'nin daha ucuza verecekleri yönünde. Oy için göz boyama, korku. Neyse benim gibi deprem bölgesinde yaşayan herkese geçmis olsun diliyorum. Allah ölen herkese rahmet eylesin. Zor zamanlar geçireğiz ama buna da şükür ne yapalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı