Antalya'da deprem riski var mı?

Merak etmeyin vs. diyenlere kulak asmayın. Tabii ki endişelenip önlem almanız gerekiyor. Ta maraş'taki depremi hissettiyseniz ya bulunduğunuz arazinin zemini çok kötü ya da eviniz. Benim olduğum bölgede hissedilmedi bu depremler ve deprem olduğu zaman uyanıktım. Bu taraflarda zemin kayalık ve sağlam deniyor. Konyaaltı taraflarında oturan arkadaşlarım ise depremleri bayağı hissettiklerini söyledi hep. Çünkü orası bataklık zemin.

Zaten fore kazık konyaaltında zorunlu oldu diye hatırlıyorum.

Muratpaşa Belediyesi'de perde betonu zorunlu yaptı.

Merak etmeyin vs. diyenlere kulak asmayın. Tabii ki endişelenip önlem almanız gerekiyor. Ta maraş'taki depremi hissettiyseniz ya bulunduğunuz arazinin zemini çok kötü ya da eviniz. Benim olduğum bölgede hissedilmedi bu depremler ve deprem olduğu zaman uyanıktım. Bu taraflarda zemin kayalık ve sağlam deniyor. Konyaaltı taraflarında oturan arkadaşlarım ise depremleri bayağı hissettiklerini söyledi hep. Çünkü orası bataklık zemin.

Konyaaltı tarafında oturmuyorum hocam ben oralar riskli bayağı. Gece olan depremde yani ilk depremde hissetmedim. İkinci deprem olduğu esnada ben okuldaydım bir şey hissetmedim ancak annem evde hissetmiş

Merak etmeyin vs. diyenlere kulak asmayın. Tabi ki endişelenip önlem almanız gerekiyor. Ta Maraş'taki depremi hissettiyseniz ya bulunduğunuz arazinin zemini çok kötü ya da eviniz. Benim olduğum bölgede hissedilmedi bu depremler ve deprem olduğu zaman uyanıktım. Bu taraflarda zemin kayalık ve sağlam deniyor. Konyaaltı taraflarında oturan arkadaşlarım ise depremleri baya hissettiklerini söyledi hep. Çünkü orası bataklık zemin.
Depremi hissetmekle zemini kötülüğünü nasıl Bağdaştırdin anlamadım.E İstanbul zemini kötü nie orası hissetmedi Allah için bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın milleti boşa panik olmasına vesile olmayın.
DEPREM BEKLENEN İLLER:
İstanbul
Adana
Bingöl
Erzincan
İzmir
Muğla -denizli civarları
Hakkari
Malatya

Depremi hissetmekle zemini kötülüğünü nasıl bağdaştırdin anlamadım. E İstanbul zemini kötü niye orası hissetmedi Allah için bilmediğiniz konular hakkında konuşmayın milleti boşa panik olmasına vesile olmayın.
Deprem beklenen iller:
İstanbul
Adana
Bingöl
Erzincan
İzmir
Muğla -denizli civarları
Hakkari
Malatya

İzmirliyim akrabalarımın bazıları orada. Orası bayağı riskli maalesef. Her depremden sonra İstanbul depremi olacak diyorlar. Artık inanasım gelmiyor

Zaten fore kazık konyaaltında zorunlu oldu diye hatırlıyorum.
O taraflardaki insanların şöyle söylemleri var: 60-70 metre sondaja rağmen hala kayaça denk gelmeden devam ediyormuş.
Depremi hissetmekle zemini kötülüğünü nasıl Bağdaştırdin anlamadım.
Dalgaların yayılımı toprakta ve kayaçta farklı genlikte oluyor. Ayrıca benim dediklerimin panik yapmakla alakası yok. Her türlü hazırlıklı olunması gerek. İlla Antalya'da olmasına gerek yok, Muğla'da olabilecek büyük bir deprem Antalya'yı da etkiler.

O taraflardaki insanların şöyle söylemleri var: 60-70 metre sondaja rağmen hala kayaça denk gelmeden devam ediyormuş.

Dalgaların yayılımı toprakta ve kayaçta farklı genlikte oluyor. Ayrıca benim dediklerimin panik yapmakla alakası yok. Her türlü hazırlıklı olunması gerek. İlla Antalya'da olmasına gerek yok, Muğla'da olabilecek büyük bir deprem Antalya'yı da etkiler.
Yaw Sen Antalya ili şurası hissetti AAA burası zemini kötü Aaa burda deprem hissedilmedi buranın zemini iyi demek hiçbir bilimsellik ile alakası yoktur.

Yaw Sen Antalya ili şurası hissetti AAA burası zemini kötü Aaa burda deprem hissedilmedi buranın zemini iyi demek hiçbir bilimsellik ile alakası yoktur.
Sizin de sanki fay hatlarını kendinz elinizde oynatıyormuş gibi emin konuşmanız çok komik. Antalya tarihinde büyük depremler olmuş ve bunlar bir şekilde not edilmiş o zamanlar şiddet ölçülemese bile. Deprem şiddetlerini ölçmeye başladığımızdan beri Antalya civarlarında yıkıcı bir deprem olmamış olması, tekrardan olmayacağı anlamına gelmiyor. 500 sene önce olduysa neden tekrar olmasın?:

1677606567305.png

Sizin de sanki fay hatlarını kendinz elinizde oynatıyormuş gibi emin konuşmanız çok komik. Antalya tarihinde büyük depremler olmuş ve bunlar bir şekilde not edilmiş o zamanlar şiddet ölçülemese bile. Deprem şiddetlerini ölçmeye başladığımızdan beri Antalya civarlarında yıkıcı bir deprem olmamış olması, tekrardan olmayacağı anlamına gelmiyor. 500 sene önce olduysa neden tekrar olmasın?:

Eki Görüntüle 1685466
Orda bir Stres birikimi yok sayın Lee.

Yeni konular

Geri
Yukarı