Anti-Virüs Programı gerçekten gerekli mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mertolok

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar bilgisayarıma yıllardır Anti-Virüs kurmadım bilgisayarı çok kasıyor gibi nedenlerden hiçde virüs bulaştırmadım bilgisayarlara gayet sağlamdı yani :D Bilgisayarcıya girdiğimde bana 90 lira karşılığında 1 yıllık antivirüs verebileceklerini söylediler ve çok gerekli olduğunu söylediler arkadaşlar sizce gerçekten gerekli mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Programın adı ne ama o önemli :) İnternet üzerinden baya ücretsiz program yada deneme sürümü var. İstersende lisanslama yolları var, istersende online satın alabilirsin. Seçim senin.

2 yıldır hiç anti-virüs programı kullanmadım. 1 kez bile virüs girmedi.

İş yerinde kullanıyorum evde kullanmıyorum. İş bilgisayarında şart bence.

Şöyle anlatayım arkadaşım iş bilgisayarına CryptoLocker bulaştırdı tüm dosyalar kullanılamaz hale geldi bir şirketten yardım istemişler 2500 TL para talep etmişler. Başına geçtim çözene kadar sabah oldu şans ki cumartesi günü idi ertesi gün akşama kadar yattım.

Ayrıca ekleyeyim ortam o gün çok gerildi eğer çözmeseydik arkadaşım işten atılabilirdi.

Büyük şirketler ve dünyada ki bir çok kullanıcının bunu kullandığını varsayacak olursak elbette bir gerekliliği mevcut. Ama kişiye göre değişen gereksinimler ve korunacak her hangi bir bilginin ya da belgenin olup olamaması bu sorunun cevabını etkiler.

Bilgisayarı nasıl kullandığına, ne tür işler yaptığına ve internette hangi sitelere girdiğine bağlı bence bu virüs olayı. @Xoloth arkadaşımızın da dediği gibi bende uzun zamandır virüs programı kullanmıyorum. Daha 1 kere bile virüs olayları ile uğraşmış değilim. İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 bit. Windows Defender yetiyor bence. Ben bilgisayarı ona bırakıyorum, o gerekeni yapıyor :D.

Bende de bitdefender var. Hızından ve korumasından memnunum. İstersen 30 günlük demo sürümünü indirip test edebilirsin.

cok iyi oldu cok güzel iyi oldu tamam mı? simdi meselam bu antivirüs olayını çok karıstırdılar ha aralarında bir fark kaldı o farkınan çok güzel oldu meselam herkesin hayatına kimse karışamaz, nasıl karısamaz? ben bu antivirüsü kullanırım şu kişi antivirüsü kullanır bir başkasını önerir. ha hic kimse hic kimse karışmaya bir hakkı yok. özgürlügü budur. ha antivirüsü yazanlar kurban oldugum yaresul allahtan gelebilir ama lakinki öyle degil eyorlamam bu kadar.

Dedi ve ban yedi.

Bilgisayarı nasıl kullandığına, ne tür işler yaptığına ve internette hangi sitelere girdiğine bağlı bence bu virüs olayı. @Xoloth arkadaşımızın da dediği gibi bende uzun zamandır virüs programı kullanmıyorum. Daha 1 kere bile virüs olayları ile uğraşmış değilim. İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 bit. Windows Defender yetiyor bence. Ben bilgisayarı ona bırakıyorum, o gerekeni yapıyor :D.

Ben Windows Defender'ı da kapattım. Hiç bir korumam yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı