Yeni bilgisayar için anti-virüs programı gerekli mi?

Crossover17

Hectopat
Evet arkadaşlar ilk defa masaüstü toplama PC siparişi verdim önümüzdeki hafta gelecek. Haliyle içi boş gelecek. Herhangi bir bir anti-virüs programı gerekir mi etkisi olur mu ya da oyunlarda FPS'i düşürür mü?

Son olarak ta torentten oyun indirsem virüs bulaşır mı? Bilgilerinize ihtiyacım var, teşekkürler.

Torrent oyunlara kesinlikle bulaşmayın. Virüs kaynıyor çoğu ve bu platformda korsan oyun indirenlere destek vermemekteyiz.

Evet arkadaşlar ilk defa masaüstü toplama PC siparişi verdim önümüzdeki hafta gelecek. Haliyle içi boş gelecek. Herhangi bir bir anti-virüs programı gerekir mi etkisi olur mu ya da oyunlarda FPS'i düşürür mü?

Son olarak ta torentten oyun indirsem virüs bulaşır mı? Bilgilerinize ihtiyacım var, teşekkürler.
Torrent kullanacaksan bir antivirüs programı tabi ki kullan. Bilinçli bir kullanıcıysan Windows Defender işini fazlasıyla görür.

Yıllardır uTorrent kullanıcısıyım daha virüs ile karşılaşmadım. Bİlindik yerlerden indirirsen sorun yok, forumun abartması.

Peki virüs programı alsam paralı fps falan düşer mi?
Bu AV ile sadece olmuyor program kurup arka planda çalışanlar da FPS etkiliyor AV sadece az veya daha çok harcamış oluyor. Bunun yeni sistemle, eski sistemle de alakası yok.

Senin düşüneceğin tek şey, zararlı bulaşsa senin için sıkıntı olur mu olmaz mı? Olur dersen güvenilir bir AV kuracaksın, ne olursa olsun sorun yok virüslerle de yaşarım başıma ne gelirse de gelsin dersen kullanma defenderla hayatına devam et.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı