Antibiyotik iğnesi mi daha çok acıtır yoksa tetanos mu?

İzmirliVatoz

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar antibiyotik iğnesi mi daha çok acıtıyor yoksa tetanos mu? Bilenler söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar antibiyotik iğnesi mi daha çok acıtıyor yoksa tetanos mu? Bilenler söyleyebilir mi?
Tetanoz aşı hocam ve genelde aşılar hiç acıtmaz veya az acıtır iğne sokulurken (aşıdan sonra oluşacak yan etkileri bilemem belki daha acılıdır) ancak antibiyotik çok kötü ya feci yakıyor ve ağrıtıyor.

2 Ay önce tetanos aşısı oldum ve sadece 5 dakikalık ağrı dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım, aynı şekil iki doz da Biontech aşısı oldum ve onlarda da hiçbir ağrı yaşamadım. Kalçamdan da galiba antibiyotik iğnesi olmuştum, işte o bayağı bir zulümdü.

Son düzenleme:
Daha çok o anki tedirginliğinize bağlı. Tetanos öğrenciler arasında çok abartıldığı için endişeleniyordum. Sınıfa geldiklerinde ilk bana vuracaklardı, bende korkuyla dönüp arkadaşlara bakarken benim koluma aşıyı vurup baktığım çocuğa geçiyorlardı. Yani kendinizi kasmazsanız bir şey hissetmezsiniz.

Kalça'ya antibiyotik iğnesi yapılması acıtır bence. Tetanoz olmuştum 2 yıl önce, acıtmadı. Sinovac aşısı da oldum acıtmıyor ama bunun bir farkı var, 4-5 gün aşı olduğum yer ağrıyor. Sinovac'tan bahsediyorum. Aşı olduğum kolum 5 gün güçsüz oluyor ve ağrıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı