Tetanos iğnesi nedir?

Arkadaşlar merhaba küçükken ayağıma çivi batmıştı sebebi o mu bilmiyorum ama babamı aradılar oğlunuza tetanos iğnesi vurulacak diye. 13 yaşındayım ve ben de korktum biraz. Nasıl bir şey diye sordum, normal iğne dediler benim düşündüğüm büyük bir iğne ile vuruyorlar (ben öyle düşünüyorum) ve babamlar da korkmayayım diye söylemiyorlar gibime geliyor. Sizin tecrübeniz var mı acıtıyor mu ya da büyük bir iğne mi?

Küçücük bir iğne, hissetmezsin bile. 3 4 gün kolunda hantallık olur o kadar, korkulacak bir şey yok.

Normal iğne, öyle hayal ettiğin gibi büyük değil. İğne yaparken derin şekilde nefes alıp ver, bir şey hissetmezsin.

Arkadaşlar merhaba küçükken ayağıma çivi batmıştı sebebi o mu bilmiyorum ama babamı aradılar oğlunuza tetanos iğnesi vurulacak diye. 13 yaşındayım ve ben de korktum biraz. Nasıl bir şey diye sordum, normal iğne dediler benim düşündüğüm büyük bir iğne ile vuruyorlar (ben öyle düşünüyorum) ve babamlar da korkmayayım diye söylemiyorlar gibime geliyor. Sizin tecrübeniz var mı acıtıyor mu ya da büyük bir iğne mi?
Büyük bir iğne değil merak etmeyin. Bizde ortaokulda aileden izin alınarak yapılmıştı. Çivi ile alakası yok. Yaşın geldiği için olman gerekiyor. Doğru hatırlıyorsam her 4 ya da 5 yılda bir olman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı