Çözüldü Antivirüs programına gerek var mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
Sizce antivirüs programı bilgisayarımda işe yarar mı? Korsan oyunlarla hiçbir alakam yok. Bütün oyunlarım Steam veya Epic Games'ten. Bilmediğim sitelerden bir şey de indirmiyorum. Antivirüs programına gerek var mı?

Çözüm
Gerekir. Örneğin WannaCry saldırısında internete bağlı olmak bile (SMB açık ve antivirüs yok.) virüsü bulaştırıyor.

Ücretli Önerim:

• Kaspersky Internet Security
  • Norton 360
  • Bitdefender Internet Security
Ücretsiz:

• Kaspersky Security Cloud Free
  • Bitdefender Free
Eğer KSC Free kullanacaksanız @unnamedington in ince ayarlar konusuna bakın. KSC Free+Comodo Free Firewall kombosuny öneririm.
Genel olarak anlatayım: Korsanla uğraşmıyorsan ve bilindik siteleri kullanıyorsan kullanman gerekmez ama aksi halde şart.

Alakası yok adam oltalama taktiği ile bir siteden fidye virüsü indirme ihtimali var.
Kaspersky Security Cloud ve Comodo firewall 2'lisini öneririm ve bedava. Paralı istiyorsanız Kaspersky İnternet Security. Kaspersky Windows Defender'dan az RAM kullanıyor ve CPU.

Görünüşe göre bilinmedik sitelerden indirmiyorsunuz bu yüzden Windows Defender yeterince yetecektir ama olur da yüklemek isterseniz Kaspersky'ın ücretsiz versiyonunu öneririm. Hem bilgisayar hem telefonda kullanıyorum fazla Ram yemiyor.
Windows 10 kullanıyorsan zaten kullanıyorsun gerek yok. Ben kullanmıyorum bilgisayarı yavaşlatıyor.
Çok kötü bilgisayar sahibi olmadığı sürece etki etmez. i5 8300H ve GTX 1050 Ti 16 GB Ram laptop var Kaspersky kullanıyorum arkada çalıştığını bile hissetmiyorum.

Bilgisayarı sadece sörf yapmak için kullanan insanlar gerek duymayabilir. Ama torrent kullanıyorsanız ve abuk subuk şeyleri indirmeye bayılıyorsanız düzgün bir AV şart. Şahsen ben şu an kullanmıyorum. Format attığımdan beri belli başlı uygulamaların kurulum dosyaları hariç bir şey indirmedim.

Gerek yok. Yıllardır hiç antivirüs programı kullanmadım. Bilgisayarıma 1 kez bile virüs girmedi. Ayrıca yavaşlatıyor bilgisayarı. Gereksiz.
Çok kötü bilgisayar sahibi olmadığı sürece etki etmez. i5 8300H ve GTX 1050 Ti 16 GB Ram laptop var Kaspersky kullanıyorum arkada çalıştığını bile hissetmiyorum.

Sizce antivirüs programı bilgisayarımda işe yarar mı? Korsan oyunlarla hiçbir alakam yok. Bütün oyunlarım Steam veya Epic Games'ten. Bilmediğim sitelerden bir şey de indirmiyorum. Antivirüs programına gerek var mı?
Dostum windows defender oldukça iş görüyor. Sen internetten birşey indirdiğinde eğer virüs varsa bu dosya tehlikeli diye engelliyor. Sen üstüne tıklayıp yinede izin ver dersen, öyle kabul ediyor. Tabi bazı tarayıcı virüslerini tespit edemiyor. Oda bulaşırsa ufak bi program indirip virüsü siliyorsun. Fakat kötü niyetli bir insanın hedefi olursan windows defender koruyamaya bilir.

Geri
Yukarı