Antrenman sonrası yemek yemeyi geciktirmek

Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selam arkadaşlar. Öncelikle kilo almak için spor yaptığımı belirteyim. Bugün antrenmanın hakkını vererek sağlam bir kol ve sırt günü geçirmiştim. Sporun hakkını verdim ama yemeğin hakkını verememiş olabilirim. Spordan sonra normalde 1 ekmek kadar ton balıklı sandviç yerdim ama bu sefer yarım ekmek kadar yemek zorunda kaldım. Sandviçin yarım olması haricinde içindeki ton balığı yine aynı 1 konserveydi. Domatesini, marulunu, soğanını bol koydum tam sandviçe yakın olsun diye ama tabii illaki aynı olmamıştır. Tam doymadım ama protein ihtiyacımı eksiksiz aldım. Gün içinde güzelce karnımı doyurmayı planlıyorum ama kilo verir miyim? Yaktığım kaloriyi geri yerine koyabilir miyim? Spordan sonra karnımı geç doyursam bunun bana kilo kaybı gibi bir zararı olur mu?

Merhaba, ben prof MMA dövüşçüsyüm 6 yılıdr nu işi yapıyorum yeri geliyor kilo alıyorum yeri geliyor bir ayda 15 kilo kesiyorum. Kilo aldığım zamanlarda Hardline gainer kullanıyordum ve ayda 8 kg gibi bir kilo aldırmıştı bana. İstersen bu urunu kullanabilirsin.

Selam arkadaşlar. Öncelikle kilo almak için spor yaptığımı belirteyim. Bugün antrenmanın hakkını vererek sağlam bir kol ve sırt günü geçirmiştim. Sporun hakkını verdim ama yemeğin hakkını verememiş olabilirim. Spordan sonra normalde 1 ekmek kadar ton balıklı sandviç yerdim ama bu sefer yarım ekmek kadar yemek zorunda kaldım. Sandviçin yarım olması haricinde içindeki ton balığı yine aynı 1 konserveydi. Domatesini, marulunu, soğanını bol koydum tam sandviçe yakın olsun diye ama tabii illaki aynı olmamıştır. Tam doymadım ama protein ihtiyacımı eksiksiz aldım. Gün içinde güzelce karnımı doyurmayı planlıyorum ama kilo verir miyim? Yaktığım kaloriyi geri yerine koyabilir miyim? Spordan sonra karnımı geç doyursam bunun bana kilo kaybı gibi bir zararı olur mu?
Merhaba. Bende spor yapıyorum ama aç kaldığımda kaşarlı tost yiyorum. Ben böyle yapıyorum. Kilo kaybı zararı sadece fazla şey yemezden, içmezden oturursanız biraz kilo kaybı olur. Yağlı şeyleri çok fazlada ekmek yediğinizde kilo verirsiniz.

Spordan hemen sonra tüketilen karbonhidratın yüksek glisemik indeksli olması glikojen depolarını daha hızlı doldurur. Bu sebeple spor sonrası pirinç, makarna, olgun muz, fırın patates, meyve suyu ve diğer glisemik indeksi yüksek besinler tercih edilebilir.

Geri
Yukarı