AOC 24G2U 24" 1MS 144Hz Alınır Mı?

Ne zaman aldınız? İlk 2 haftada iade edilebilirdi aslında. Bunların ilerleme riski bulunuyor mu acaba?
11 mayısta aldım. İlk aldığımda farkettim, isteseydim değiştirirdim. Değiştirilebilir ama benim için problem değil çünkü gerçekten farketmek imkansız. Full kırmızı ekran olsa bile farkedemiyor insan. İlerleme riskleri yok, biyolojik bir şey değil sonuçta. Yalnızca transistör ölmüş o kadar. İkinci el olarak satmak istediğimde sorun oluşturabilir sadece.

11 mayısta aldım. İlk aldığımda farkettim, isteseydim değiştirirdim. Değiştirilebilir ama benim için problem değil çünkü gerçekten farketmek imkansız. Full kırmızı ekran olsa bile farkedemiyor insan. İlerleme riskleri yok, biyolojik bir şey değil sonuçta. Yalnızca transistör ölmüş o kadar. İkinci el olarak satmak istediğimde sorun oluşturabilir sadece.
Elbette biyolojik değil, fakat ölü piksel için ilerleme yapıyor yazılıyor genelde. Ayrıca bunu kendim de tecrübe edindim. Bir arkadaşımın diz üstü bilgisayarında 3-4 tane ölü piksel vardı. Uzun kullanım döneminden sonra o hatlarda düz çizgiler oluşmaya başladı ölü piksel olarak. Fakat bu 4-5 sene sonra meydana geldi. Zaten teknoloji en fazla 6 ayda yenileniyor.
Sizdeki bu sorunda da geçerli değilse sorun yok tabi, göze gelmiyorsa. İkinci el alan zaten bunlara bakmaz bile emin olun.

Bosuna cevap bekleme kardesim. Pazar soru sormuşum cevaplayan yok. Cok yardimci olma heveslisi değil insanlar.
Maalesef bu forum böyle. İsme alıntı yapılsa da cevap ya gelmiyor, ya da iş geçtikten sonra geliyor. Dün de ben james donkey 1 tb m2 ssd bozuldu, aynı konuya yazdım, cevap yok.
Bu konuya yorum yaptım ben, monitör hakkında. Bir çok kişi memnun monitörden. Ben de memnunum. Ben pc oyuncuyum, konsol oyunları bile emülatör ile pc de oynadım. =) Sorunuzu gördüm de konsolcu arkadaşlar cevaplar varsa diye yazmadım. Diğerleri de bilmiyorsa benim gibi yazmamış olabilirler.
Bence siz şu şekilde aratın, "playstation için hangi monitör?" Ya da bilginiz varsa konsollar hakkında, öğrenmek istediğinizi bana yazın, cevaplamaya çalışayım. Fakat alınca memnun kalacağınıza eminim. Ekranda yansıma yok, renkler güzel, frekans iyi, tasarım güzel, usb takma yerleri var, fakat ona üstte yazdığım kablodan almanız lazım. Sadece kendi sesi kötü. Hoparlörü yok gibi denilebilir, ses sistemi bağlarsanız, güzel oyun deneyimi yaşatır

Subpixel ölüsü nedir?
Tam bilmemek ile birlikte, bir pikselin oluşturan red, green, blue renklerden bir veya iki tanesini verememe sorunu.
Bunları kafaya takmayın. Denk gelmez inşallah, fakat gelirse değiştirirsiniz.
Bunu çok dikkat etmezseniz faketmezsiniz bile. Ya da görüş açısında değilse önemli değil. Fakat uzun yıllar sonra ilerleme sorunu olabilir. O zamana kadar zaten kim öle kim kala. =)
Ben HB satıcıdan aldım direk, sorun yok. HB üzmez, oradan alın. Ya da görerek mağazadan alın, fakat daha pahalı olabilir. HB için çek satanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı