AOC 24G2U Beyazlar Sarımsı Gözüküyor

Cihan Hopalı

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ilk bilgisayarımdan bu yana, ilk defa 144 hertz IPS bir panele sahip olan AOC 24G2U modelini dün akşam aldım. Ancak şöyle bir durumla karşı karşıyayım, daha önce kullanmadığım için mi bilmiyorum yoksa bu bir anormal durum mudur? Beyazlar TN panelin yanında biraz daha sarımsı gözüküyor.

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    10,2 KB · Görüntüleme: 62
Ben de aynısını TN panelden VA ya gectigim için panel farkından dolayı olabilecegini düsünüyorum fakat bilemiyorum.

Çok ilginç bir şekilde ben de beynin bir yanılgısı olduğunu düşünüyorum, ama arkadaşlara da sorduğumda onlar da aynı şeyi söylediler.
Soldaki ekran mavi gözüküyor. Ayarlarıyla oynayıp kendine uygun hale getirebilirsin. Bence sağdaki gayet normal gözüküyor.
Soldaki ekranın maviliği biraz eskiliğinden biraz da benim çekme açımdan hocam, normalde baktığımda ben beyaz görüyorum, ama yıllardır (8-9-10 sene kadar) tn panelli olanı yani soldakini kullanıyordum, IPS olanı daha henüz aldım, acaba benim ile mi alakalı, yoksa gerçekten de sarımsı bir beyaz tonu mu onu merak ettim. Gözüm çünkü soldakine çok yatkın olduğu için benim nezdimde ben sanki IPS monitörde faded glow filtresi varmış gibi görüyorum yani sanki şu şekildeymiş gibi.

Dosya Ekleri

• 7c8f55cb9d62c949f460c9d49eef3de2.jpg
    7c8f55cb9d62c949f460c9d49eef3de2.jpg
    374,4 KB · Görüntüleme: 105
Aşırı bir sarılık yoksa normal biraz sarımsı gelmesi. Fotoğraflar yanıltıcı olabilir. Aslında o beyaz gerçeğe daha yakın. Bir süre sonra IPS/VA normal gelip TN mavimsi gelecektir.

Kontrast ayarını biraz arttırabilirsiniz yine de.

Geri
Yukarı