Çözüldü AOC 24G2U monitörde pikseller dalgalanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
Arkadaşlar ya bu normal bir şey ya da değil. Monitörüm masaüstündeyken 1 karış mesafe ile bakınca pikseller sanki gelip gidiyor ya da dalgalanıyor gibi. Bu normal bir şey mi biraz önce televizyona baktım aynısı onda da var laptopta böyle bir sorun yok anlayamadım bunu. Nasıl çözerim?
Monitör: AOC 24G2U
Erkan kartı: RX 5600 XT

Çözüm
Ben monitörü ilk aldığımda 60 Hz olarak gelmişti. Ve genel olarak nereye bakarsam bakayım (daha çok gri renkler) böyle yukarıdan aşağı doğru yatay çizgiler iniyordu. 144 Hz'e aldım neredeyse yok denecek kadar azaldı. Ama arada gözüme çarpmıyor değil yine. Bu monitörlerin yanında gelen DisplayPort kablolarının kalitesiz olduğunu söylemişti arkadaşlar. Yeni kablo sipariş ettim yarın deneyeceğim bakalım.

Sizinkiyle aynı mı bilemedim ama ben böyle bir sorun yaşıyorum. Onun dışında genel olarak gayet güzel monitör.
Arkadaşlar ya bu normal bir şey ya da değil. Monitörüm masaüstündeyken 1 karış mesafe ile bakınca pikseller sanki gelip gidiyor ya da dalgalanıyor gibi. Bu normal bir şey mi biraz önce televizyona baktım aynısı onda da var laptopta böyle bir sorun yok anlayamadım bunu. Nasıl çözerim?
Monitör: AOC 24G2U
Erkan kartı: RX 5600 XT
Sorununa bir çözüm bulabildin mi? Konuyu açalı 1 sene olmuş monitörde bir sorun yaşadın mı? Bende de 60Hz'de dalgalanma var 144'de sorun yok ama ileride aynı problem 144'te de oluşur diye korkuyorum durum nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni anladım olayı, 144 Hz'de de dalgalanma var diyorsun yani. Evet, bu da mevcut. Siyah kısımlarda daha belli oluyor ama her zaman olmuyor.
Aynı şekilde bende de var. Bir daha AOC monitör alırsam elimi kessinler. Kalite kontrol yapmıyorlar galiba, yabancı kaynakları da araştırdım çoğu kişi aynı durumu yaşamış.

Bazen dalgalanmayı görebiliyorsun 144'te bazen ise göremiyorsun tamamen monitörün keyfine kalmış.

Aynı şekilde bende de var. Bir daha AOC monitör alırsam elimi kessinler. Kalite kontrol yapmıyorlar galiba, yabancı kaynakları da araştırdım çoğu kişi aynı durumu yaşamış.

Bazen dalgalanmayı görebiliyorsun 144'te bazen ise göremiyorsun tamamen monitörün keyfine kalmış.
Ben de aynı sorundan tüketici hakem heyeti falan uğraştım bir sürü iade ettim sonunda. Sonra LG 24GN600 aldım fakat AOC renkleri daha iyiydi.

İncehesap'tan almıştım. Önce değiştirdiler sorun devam ediyordu. Sonra bir daha yolladım geri yolladılar. Sonra tüketici hakem heyetine verdim. Bilirkişiye götürmem istendi. Götürdüm bizzat da gösterdim sorunu çünkü normal biri göremez kolay kolay. Sonra iade kararı çıktı ben de yolladım. Başka bilgisayarlarda playstation'da falan da denedim sonuç aynıydı. O yüzden direttim bu kadar. Toplam 3 ay falan sürdü bu süreç.
Kaç ayda yanıtlandı şikayetiniz ? Firma ne dedi size değişim yapalım demediler mi ? @meteL

Geri
Yukarı