AOC 24G2U Vs. ViewSonic XG2405

Bütçe
2000 TL

Yang Mills

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Tokyo
Daha fazla  
Ikisi arasında farkı anlayamadım. Hangisinde daha az ghosting hangisinde daha parlak görüntü hangisinde malzeme kalitesi daha iyi gibi şeyleri merak ettim. Ikisinde de HDR yok bildiğim kadarıyla. Ikisinde de Curved yok. Ikisinde de hoparlör var. Ne fark var bunlar arasında?
Bunlardan daha iyi IPS 144Hz var mı?

İkisi de aynı model Panda panel kullanıyor. Ergonomi veya çerçeve-stant kalitesi veya OSD menüsünün sağladığı avantajlar yönünden farklı olabilirler.

Bütçeniz doğrultusunda LG firmasının 27GL650F-B modeline bakabilirsiniz (AUO firmasının panelini kullanıyor. Bu modellerden daha iyi...27" tercih etmiyorsanız, biraz daha bakının.)

XG2405'in tepkime süresi daha az fakat 1ms modunu açınca parlaklık çok düşüyor.
Ayrıca ayağı 24G2U'ya göre daha sağlam.

24G2U ise renk anlamında çok daha üstün. Kutusundan DP kablosu çıkıyor.

Yani kısaca profesyonel bir şekilde rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 24G2U, oynuyorsanız da bu monitörü tercih etmenizi öneririm.

Yani kısaca profesyonel bir şekilde rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız 24G2U, oynuyorsanız da bu monitörü tercih etmenizi öneririm.
Hocam LG olan 24G2U'nun yanında çok sönük kalıyor. LG'nin tek avantajı HDR10 olması. Bana soracak olursanız AOC çok daha mantıklı.

AOC 24G2U daha iyi bir monitör. Parlaklık seviyesi vs. daha önde ayrıca kutu içeriğinden DP kablosu ile geliyor bu bile artı bir şey tercih ederken.
Öncelikle geç yazdığım için herkesten özür dilerim. Peki Viewsonic için 1ms modu bir artı değil mi? Kutu içeriği pek önemli değil DP kablosu alabilirim. Istediğim özellikler Pivot olması ve ghosting olmaması sadece. Pivot ekranın sağa sola aşağı yukarı gitmesi diye biliyorum farkli bir sey ise gerek yok.

Profosyonel şekilde oynamıyorum ama neden daha az ms ile hiç ghosting yaşamayayım. AOC normal olarak kaç ms? Viewsonic 1ms modu ghosting oluyormuş. Viewsonic normal olarak kaç ms? Renk parlaklığı benim için önemli olmayacak büyük ihtimal çünkü kullandigim monitör TN panel eski bir laptop monitörü. Viewsonic olan monitör biraz daha elit duruyordu ondan daha iyi olduğunu düşünmüştüm ama demek olan AOC daha kaliteli bir monitör. Bu malzeme kalitesini söylediğinize göre AOC monitör malzeme kalitesi olarak düşük mü kalıyor?
Başka forumlarda hep XG2405 önerilmiş hatta sorulmaz bile demiş XG önermiş. Bir yanlış anlaşılma var o zaman.
Başka forumlarda hep XG2405 önerilmiş hatta sorulmaz bile demiş XG önermiş. Bir yanlış anlaşılma var o zaman.
AOC ile ViewSonic’in özellikleri yakın olmasına rağmen AOC arka aydınlatma ve renk gamında çok önde.
Şimdi ViewSonic 1 MS GtG diye başlamayın çünkü 1 MS modunu açınca ekran kararıyor. Aralarında %19 sRGB farkı var ve 24G2U’da Adobe RGB var.
AOC daha iyi hocam.
Duyduğuma göre zaten 1ms modu çok ghosting yapıyormuş. O yüzden ben en düşük gecikmeli ve ghosting olmayan monitörü istiyorum. Bunların arasında bir alternatif yok galiba. Viewsonic malzeme kalitesi olarak öndeymiş doğru mu? Lütfen VW fanı misin demeyin başka forumlar hep VW önermişler. Bu forumun aralarında daha bilgili olduğunu düşünüyorum o yüzden 24G2U alacağım. Tek sorum kaldı 24G2U hakkında hiç tepkime süresi ve ghosting hakkında yorum yapmadınız bir sorunu mu var?

Öncelikle geç yazdığım için herkesten özür dilerim. Peki Viewsonic için 1ms modu bir artı değil mi? Kutu içeriği pek önemli değil DP kablosu alabilirim. Istediğim özellikler Pivot olması ve ghosting olmaması sadece. Pivot ekranın sağa sola aşağı yukarı gitmesi diye biliyorum farkli bir sey ise gerek yok.

Profosyonel şekilde oynamıyorum ama neden daha az ms ile hiç ghosting yaşamayayım. AOC normal olarak kaç ms? Viewsonic 1ms modu ghosting oluyormuş. Viewsonic normal olarak kaç ms? Renk parlaklığı benim için önemli olmayacak büyük ihtimal çünkü kullandigim monitör TN panel eski bir laptop monitörü. Viewsonic olan monitör biraz daha elit duruyordu ondan daha iyi olduğunu düşünmüştüm ama demek olan AOC daha kaliteli bir monitör. Bu malzeme kalitesini söylediğinize göre AOC monitör malzeme kalitesi olarak düşük mü kalıyor?
Hocam ViewSonic’de 1 MS modunu açınca parlaklık düşüyor, zaten açsanız da pek etkilemeyecek. AOC tipik 4 MS, ViewSonic ise tipik 5 MS diye hatırlıyorum. AOC çok daha iyi hocam. ViewSonic diyenlerin açıklaması bile yok.

Hocam ViewSonix’de 1 MS modunu açınca parlaklık düşüyor, zaten açsanız da pek etkilemeyecek. AOC tipik 4 MS, ViewSonic ise tipik 5 MS diye hatırlıyorum. AOC çok daha iyi hocam. ViewSonic diyenlerin açıklaması bile yok.
Şu an kullandığım 2012 model TN panel laptop'un ms degeri muhtemelen daha fazladır diye düşünüyorum. VW'nin hiçbir artısı yok o zaman. AOC alacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı