ViewSonic XG2405 vs. AOC 24G2U

Bütçe
2000
Evet monitör elime ulaştı. İlk izlenimim olarak çok beğendim. Ghosting sorunu minimum seviye de o da sadece ufotestte video çekersem belli oluyor. Yoksa sana hissettirmiyor bile. Acayip akıcı(Apex'te denedim.)
Öbür ASUS IPS monitörümü akıcı olmadığından dolayı ve ghosting çok olduğundan iade etmiştim.
Şansıma 0 ölü piksel çıktı. Ancak her IPS panelde rastlanabilen IPS glow mevcut. Şu an odama ışık girdiği için sadece sağ üst köşede az bir şekilde gözüküyor. Gece film izlerken tekrar inceleyip düzenlerim yorumumu.
Onun dışında OverDrive falan yapmama gerek bile yok geldiği gibi kullanıyorum. Kendinden olan renk ayarlarını pek beğenmedim. Default daha sade ve göz yormayan cinsten. Game1 Game2 FPS racing modları biraz parlak renkler geldi. Onun dışında ASUS TUF VG249Q1Rden sonra ilaç gibi geldi. Ayrıca renk ayarı hazır olmasına rağmen kendi profillerini de oluşturabiliyorsun. O zevkine kalmış bir opsiyon. OverDrive strong alıp denediğimde de Valorant'ta bir sorun olmadı. Akıcılık yine aynı. Ben beğendim tavsiye ederim. Tabi bu daha ilk günüm ileri ki zamanlarda olumsuz bir şeyle karşılaşmam umarım. G-Sync açtım ama denemedim çünkü FPS tarzı rekabetçi oyunlarda gerek yok. Çalışıyor yani kafanda soru işareti kalmasın.
Tercih edebilirsin benim hoşuma gitti. Başka sormak istediğin bir şey varsa kurcalarım. Ha bu arada monitör ayarlar menüsü için olan tuşlar can sıkabiliyor 5 tuş var karanlıkta hangisine tıkladığını bulamayıp yanlışlıkla Power tuşuna basıyorsun :D tak kapanıyor oyun ortasında falan...
Bir o kısmını beğenmedim. O da alışılıp hallolur ya da ayar programı var onu yüklerim.

Hocam bende böyle bir konu açtım bugün aynı monitörlerde kalmıştım dediğiniz gibi 10 kişiden 8'i AOC öneriyor.

Alınmalı mı?

:)

Hocam bende böyle bir konu açtım bugün aynı monitörlerde kalmıştım dediğiniz gibi 10 kişiden 8'i AOC öneriyor.

Alınmalı mı?

:)

Dediğim gibi forum da ve YouTube da inanılmaz araştırdım.
ASUS VG24Q1r monitörünü aldım ve başım yandı. Ghosting ve akıcılık bayağı kötüydü.
Bu monitör bugün elime ulaştı. İlk analizim çok olumlu. OverDrive strong da kullanıyorum. Boost'a alınca Motion bluru 0 yapıyor bildiğin bu güzel bir şey ancak parlaklığı kısıyor ve biraz ghosting yapabiliyor. Bu nedenle strong yeterli. Onun dışında araştırdıklarıma göre bu monitörün akranı sayılan XG2405 ve LG 24GN650-B var. Renk sunuşu olarak LG kağıt üzerinde daha üstün olmasına rağmen. Forumda 2'si kıyaslanıldı ve AOC daha iyi olduğuna karar verildi. Tabi ben denemedim.
Ama ASUS'tan örnek verecek olursam renk skalası harika bana göre. Bence alınır. Şansıma ölü piksel hiç yok ancak çoğu IPS panelde çıkacak olan IPS glow var çok az bir seviyede beni rahatsız etmedi.(her üründe aynı olacak diye bir şey yok.)Öbürlerini deneme fırsatım olmadı ancak inceleme ve yorumlara göre bunu seçtim ve beğendim. Öneririm.

Dediğim gibi forum da ve YouTube da inanılmaz araştırdım.
ASUS VG24Q1r monitörünü aldım ve başım yandı. Ghosting ve akıcılık bayağı kötüydü.
Bu monitör bugün elime ulaştı. İlk analizim çok olumlu. OverDrive strong da kullanıyorum. Boost'a alınca Motion bluru 0 yapıyor bildiğin bu güzel bir şey ancak parlaklığı kısıyor ve biraz ghosting yapabiliyor. Bu nedenle strong yeterli. Onun dışında araştırdıklarıma göre bu monitörün akranı sayılan XG2405 ve LG 24GN650-B var. Renk sunuşu olarak LG kağıt üzerinde daha üstün olmasına rağmen. Forumda 2'si kıyaslanıldı ve AOC daha iyi olduğuna karar verildi. Tabi ben denemedim.
Ama ASUS'tan örnek verecek olursam renk skalası harika bana göre. Bence alınır. Şansıma ölü piksel hiç yok ancak çoğu IPS panelde çıkacak olan IPS glow var çok az bir seviyede beni rahatsız etmedi.(her üründe aynı olacak diye bir şey yok.)Öbürlerini deneme fırsatım olmadı ancak inceleme ve yorumlara göre bunu seçtim ve beğendim. Öneririm.
Sen çok kral bir adamsın. Önerilerin için teşekkürler gsync da da bir sorun yoksa tercihimi bu monitörden yana kullanacağım, her şey için çok sağol.

Sen çok kral bir adamsın. Önerilerin için teşekkürler G-Sync da da bir sorun yoksa tercihimi bu monitörden yana kullanacağım, her şey için çok sağ ol.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana. G-Sync kısmında da bir sorun yok dün dediğim gibi ekran kartı 417. sürümden üstüne açılıyor.
GameGaraj.com sitesinden aldım.
AOC 24G2U 23,8" 144 Hz 1ms FreeSync Full HD Dp port HDMI IPS Oyuncu Monitörü | Game Garaj hatta indirime girmiş ben1899a almıştım :D
canlı desteğe de sordum. Ölü piksel, IPS glow çıkarsa iade yapılıyor mu diye. Evet dediler. Yani herhangi bir sorun ile karşılaşırsan iade edebilirsin.
Ama kimseyi görmedim ölü piksel çıktı diyen :D

Yardımcı olduysam ne mutlu bana. G-Sync kısmında da bir sorun yok dün dediğim gibi ekran kartı 417. sürümden üstüne açılıyor.
GameGaraj.com sitesinden aldım.
AOC 24G2U 23,8" 144 Hz 1ms FreeSync Full HD Dp port HDMI IPS Oyuncu Monitörü | Game Garaj hatta indirime girmiş ben1899a almıştım :D
canlı desteğe de sordum. Ölü piksel, IPS glow çıkarsa iade yapılıyor mu diye. Evet dediler. Yani herhangi bir sorun ile karşılaşırsan iade edebilirsin.
Ama kimseyi görmedim ölü piksel çıktı diyen :D

Hocam zaten şunu da belirtelim ki teknoloji ürünleri azda olsa bir şeyi çıkar ama önemli olan sana sunduğu özellikler ve senin göz zevkini oyun zevkini kaçırmaması diye düşünüyorum.
Bu arada ürün itopya.com'da 1750 TL :)

itopya.com da incelemesini yapan arkadaş üründe hoparlör yok demiş nasıl açıklarsınız?

Hocam zaten şunu da belirtelim ki teknoloji ürünleri az da olsa bir şeyi çıkar ama önemli olan sana sunduğu özellikler ve senin göz zevkini oyun zevkini kaçırmaması diye düşünüyorum.
bu arada ürün itopya.com'da 1750 TL :)

itopya.com da incelemesini yapan arkadaş üründe hoparlör yok demiş nasıl açıklarsınız?

YouTube'dan izledin değil mi o videoyu?
Yorumlar kısmına bakarsan kusura bakmayın hata olmuş üründe hoparlör var diyor. 😀
Ve kendim de denedim güzel ses veriyor.
Ayrıca İtopya da iade için zırlar durursun herhangi bir sorun çıkarsa.
Ben İtopya'yı kötü yorumlarından dolayı tercih etmedim.
Gamegarajdan pc aldım ekipmanlarım bu siteden hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

YouTube'dan izledin değil mi o videoyu?
Yorumlar kısmına bakarsan kusura bakmayın hata olmuş üründe hoparlör var diyor. 😀
Ve kendim de denedim güzel ses veriyor.
Ayrıca İtopya da iade için zırlar durursun herhangi bir sorun çıkarsa.
Ben İtopya'yı kötü yorumlarından dolayı tercih etmedim.
Gamegarajdan pc aldım ekipmanlarım bu siteden hiçbir sorun ile karşılaşmadım.

Knka evet izledim :) bu arada ben gidip herhangi bir teknoloji mağazasından alsam ne daha iyi olmaz mı? hem denemiş oluruz.

Teknoloji mağazası önerir misiniz?

Kanka evet izledim :) bu arada ben gidip herhangi bir teknoloji mağazasından alsam ne daha iyi olmaz mı? Hem denemiş oluruz.

Teknoloji mağazası önerir misiniz?

Tabii ki mağazadan alırsan daha iyi olur ölü piksel gibi testleri yaparsın. Bu monitör stok olarak GameGaraj'da ve İtopya da var sanırım(mağaza olarak)
Onun dışında hep N11 Hepsiburada vb.

Geri
Yukarı