AOC 24G2U Vs. ViewSonic XG2405

Bütçe
2000 TL
Hangisinin ilk olduğunu nasıl anlayabilirim? Ghosting yok değil mi? Sormak istediğim soru var. AOC için 1ms nasıl yazıyorlar oraya o zaman Strong değer 4/5 ms iken? Strong en az ms muhtemelen. Medium falan kaç ms? Strong en fazla olduğu için sadece Strong için ghosting var mı?

Teşekkürler hocam. Bende AOC alacağım o zaman paneli bile daha iyiymiş. VW'nin eskilerine dayanmıştım madem AOC iyiyse onu alırım. Bu forumun çok bilge insanları var teşekkür ederim herkese @Agarwaen3 cevap verdikten sonra konu kilitlenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eski ve yeni panelin farklarına bu iki videodan bakabilirsin. Eski panel renk ve görüntü kalitesi açısından daha iyi ama yeni panel de gecikme değerleri vs. olarak daha iyi eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Ben olsam ilk seriyi alırdım. Türkiye'de stokların çok hızlı yenilenmesi pek mümkün olmadığı için eski model bulabileceğini düşünüyorum.
Mesela Vatan gibi yerlere gidip monitörün kutusundaki etiketten bakarak alabilirsin. Hiç kutuyu açmana gerek olmadan yani.

1ms yazılmasının nedeni de yazılımsal olarak 1ms olması. GtG yani griden griye gecikmesi dahil değil o 1ms MPRT ibaresine. Fakat asıl gecikme değerini GtG belirliyor. 1ms MPRT tüm markaların başvurduğu bir pazarlama taktiği gibi düşünebiliriz.

Ek: Hiç ghosting sorunu yaşamadım.

Overdrive ayarlarında ise normal kullanımda Medium, FPS oyunlarında Strong kullanıyorum. Medium'da unutup FPS oynadığım çok oldu ama hiç bir farkını hissetmedim. Medium bile olsa gecikme varmış gibi gelmiyor.

Eski ve yeni panelin farklarına bu iki videodan bakabilirsin. Eski panel renk ve görüntü kalitesi açısından daha iyi ama yeni panel de gecikme değerleri vs. olarak daha iyi eğer yanlış hatırlamıyorsam.

Ben olsam ilk seriyi alırdım. Türkiye'de stokların çok hızlı yenilenmesi pek mümkün olmadığı için eski model bulabileceğini düşünüyorum.
Mesela Vatan gibi yerlere gidip monitörün kutusundaki etiketten bakarak alabilirsin. Hiç kutuyu açmana gerek olmadan yani.

1ms yazılmasının nedeni de yazılımsal olarak 1ms olması. GtG yani griden griye gecikmesi dahil değil o 1ms MPRT ibaresine. Fakat asıl gecikme değerini GtG belirliyor. 1ms MPRT tüm markaların başvurduğu bir pazarlama taktiği gibi düşünebiliriz.

Ek: Hiç ghosting sorunu yaşamadım.

Overdrive ayarlarında ise normal kullanımda Medium, FPS oyunlarında Strong kullanıyorum. Medium'da unutup FPS oynadığım çok oldu ama hiç bir farkını hissetmedim. Medium bile olsa gecikme varmış gibi gelmiyor.
Maalesef öyle yerlerden alamıyorum. Hocam tam karar vermişken böyle bir şey olması üzdü. Trendyol'dan baktım Akakçe oraya yönlendirdi. Seri numarası yazmıyordu. Anlamak pek mümkün değil o zaman.

Maalesef öyle yerlerden alamıyorum. Hocam tam karar vermişken böyle bir şey olması üzdü. Trendyol'dan baktım Akakçe oraya yönlendirdi. Seri numarası yazmıyordu. Anlamak pek mümkün değil o zaman.
Eğer internetten alacaksanız destek ekibine durumu kısa bir özet geçip ellerindeki ürünün hangi seri olduğunu filan sorabilirsiniz. Etiketin net bir resmini çekip atmalarını rica edebilirsiniz. Yada şans dileyip satın aldıktan sonra inceleyip eğer ikinci seri ise iade edebilirsiniz ilk 14 gün içinde ama bu pek etik değil bence.

Daha iyi tavsiyeler veren arkadaşlar olacaktır belki.

24G2U, hala rakipsiz bir model benzer fiyatlı ürünler karşısında,
Elden almayacaksan, seri numarasını, satıcılara soru olarak sorabilir veya iletişim numaralarından arayarak sorabilirsin.
Eski seri daha iyi, yeni seri kötü değil, bir tık özellikleri düşürülmüş.
Buna göre kararını yaparsın. Bahsi geçen LG modelinden uzak dur, forumda AOC ile karşılaştırmasını yaptım, hala LG önerilmesine şaşırıyorum.

Eğer internetten alacaksanız destek ekibine durumu kısa bir özet geçip ellerindeki ürünün hangi seri olduğunu filan sorabilirsiniz. Etiketin net bir resmini çekip atmalarını rica edebilirsiniz. Yada şans dileyip satın aldıktan sonra inceleyip eğer ikinci seri ise iade edebilirsiniz ilk 14 gün içinde ama bu pek etik değil bence.

Daha iyi tavsiyeler veren arkadaşlar olacaktır belki.
Teşekkür ederim. İletişime geçebilirim inşallah. View'nin bir şansı vardı bu konuda onu kaybetti.
24G2U, hala rakipsiz bir model benzer fiyatlı ürünler karşısında,
Elden almayacaksan, seri numarasını, satıcılara soru olarak sorabilir veya iletişim numaralarından arayarak sorabilirsin.
Eski seri daha iyi, yeni seri kötü değil, bir tık özellikleri düşürülmüş.
Buna göre kararını yaparsın. Bahsi geçen LG modelinden uzak dur, forumda AOC ile karşılaştırmasını yaptım, hala LG önerilmesine şaşırıyorum.
Çok teşekkürler ama hız olarak bayağı artış sağlamış yeni seri. Ters ghosting oranı fazla eski seri için. Ghosting daha fazla olmaz mı? İsteğim IPS ve ghosting olmaması idi. Bu bütçede böyle bir monitör yok sanıyorum çünkü hep bir yerlerinden kısılmış oluyor. LG istemiyorum. AOC daha iyi panel ile nasıl View'den yavaş oluyor? View almayacağım ama AOC değişikliği mantıksız geldi. Neden daha iyi olan ürünü yeniliyorsun? Eski panel bulmak biraz zor olacak gibi. Yeni panel 2020 model ve 1 yıl oldu. Eski panelin olma ihtimali düşük geliyor.

@Yang Mills
Evet ihtimal olarak düşük, yine söylüyorum. Yeni panele kötü diyemeyiz, alırsan seni üzmez.
Eski seride ghosting sorunu yoktu, yeni seride de pek olduğunu düşünmüyorum.
Neden değiştirdiğini bilemeyiz, belki panel sıkıntısı vardı, veya başka bir şey. Markalar bilir.
Ülkemizde 2000 TL fiyat bandındaki ürünler, yurt dışında da ülkemizde de giriş seviyesi ürünler. Bizler için rakam fazla olabilir ama, bu ürünlerin giriş seviyesi olduğunu değiştirmiyor.
Çok fazla bir şey beklemek doğru değil diye düşünüyorum. Yapılacak en iyi hamle giriş seviyesindeki ürünler arasında bulunan en iyi monitörü almak. Bu ürününde 24G2U olduğunu düşünüyorum. Panel olarak, ergonomi olarak, hoparlör, USB çoğaltıcısıyla. Albenisini arttırıyor. Rakiplerine kıyasla.

@PuMaT Nedenini detaylıca resimlerle, yorumlarımla her iki monitörü yan yana koyarak bu forumda anlattım. Küçük bir araştırmayla bulabilirsin.

Geri
Yukarı