Apple Pay Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Dangdro

Hectopat
Makaleler
1
Hemen hemen tüm Avrupa ülkelerinde, Amerika'da ve diğer ülkelerde Apple pay kullanılıyor ancak hala Türkiye'de kullanıma açılabilmiş değil. Acaba ne zaman ülkemize geleceği ile ilgili bilgisi olan var mı?

transferwise hesabım üzerinden debit card başvurusu yaptım almanyada bir arkadaşın adresini girdim 6 euro kart parası kestiler ve anında kart bilgileri açıldı apple pay bölgeyi almanya yaptım ve oldu şu anda kullanabiliyorum
Peki almanyadan arkadasa senin kimligini sormadan kartini teslim etmislermi. Adres kismina almanyadan kisi yazdinizmi.Bende o sekilde deneyim. Surekli geri donup iptal oluyor kartim.

Peki almanyadan arkadasa senin kimligini sormadan kartini teslim etmislermi. Adres kismina almanyadan kisi yazdinizmi.Bende o sekilde deneyim. Surekli geri donup iptal oluyor kartim.
kartım bir türlü ulaşmadı arkadaşıma ama hesap aktif sıkıntı yok. pandemiden dolayı sanırım ulaşamadı kartım bilemiyorum

Türkiye yasal olarak önüne engel koyduğu için muhtemelen hiçbir zaman gelmeyecek. Ama benim gibi yurtdışında banka hesabınız varsa takır takır çalışıyor. Eğer yurtdışına gidemiyorsanız kimlik bilgilerinizi vererek ön ödemeli kart veren yerler var ama kartınızı ülke içinde bir yere bırakıyor çoğu. Bu sorunla karşılaşırsanız da ücretli postacılık hizmeti veren yerler var oranın adresini verip sonra kartı size kargolamasını isteyebilirsiniz. Eğer birde yurtdışında tanıdığınız varsa onun da ev adresini vererek Paypal hesabıda açabiliyorsunuz diye biliyorum.

Biraz önce Apple ile görüştüm, yukarıdaki linkten feedback verirsek hizmetin ülkemize gelmesi hızlanabilirmiş. Hatta bunu yapan ülkeler varmış ama tabii ki 3-5 feedback ile olacak bir şey değil maalesef. En azından bu yazıyı okuyanlar linkten feedback verirse iyi olur :D
Ben şahsen Apple Pay’i ülkemde kullanmak istiyorum. Lütfen Apple kullanan kullanmayan herkes 2 dakikada formu doldurabilir mi?:)

2021 Ağustos ayı girdisi: Katar ve Şili'ye bile gelen fakat hala Türkiye'de olmayan ödeme yöntemi. Komik.

Kaynak.
Güney Afrika’ya da geldi. Türkiye’ye gelmesi için ne bekleniyor? Şu da var PayPal’ın yasaklandığı ülkedeyiz.

Güney Afrika’ya da geldi. Türkiye’ye gelmesi için ne bekleniyor? Şu da var PayPal’ın yasaklandığı ülkedeyiz.
Sorun BDDK'nın isteklerinin Apple politikalarına aykırı olması. Bölgesel başka bir engel yok şuan kullanıyorum ben bayadır yurtdışı hesabı ile. Uzun bir süre daha gelmez sanırım TR için.

Sorun BDDK'nın isteklerinin Apple politikalarına aykırı olması. Bölgesel başka bir engel yok şuan kullanıyorum ben bayadır yurtdışı hesabı ile. Uzun bir süre daha gelmez sanırım TR için.
Nasıl yapıyorsunuz? Bana da anlatabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı