Araba Kullanmak

Trafikte hoca öğretirken puan kırma durumu var mı ? Yoksa dediğim en son kısım mı ? Öğrenirken kaza yapmaktan korkuyorum... :D

O kısma hiç takılma aynı dersane mantığı gibi. Zaten sürücü kursları öğretir her şeyi senin geçmeni beklerler yani puanlama kısmını sınavdaki müfettiş hocalar yapıyor. Sınava kadar aldığım direksiyon derslerinde bir çok hata yaptım tabiki, araba stop etti, viraja 45-50'yle girdim ilk gün, kalkışlarda vitesi 1'e almayı hep unuturdum :D, geri geri gelirken aynayı çizdim falan filan :D, hocanın ayağının altında gaz fren var ayriyeten, herhangi bir kaza durumunda hoca müdahale ediyor merak etme yani. Mesela bir kavşağa çok hızlı da değil yavaşça girdim ama yolu kontrol etmemiştim sağdan da bir araba geliyordu hoca direk freni yapıştırdı. Tabi kızabilir ben kullanırken filan aynı hataları tekrar tekrar yapınca kızmıştı haklı olarak, ki sadece bana öğretmiyordu bir sürü öğrencisi vardı, çoğu da benden kötüydü biliyordum :D adam kızar tabi.

O kısma hiç takılma aynı dersane mantığı gibi. Zaten sürücü kursları öğretir her şeyi senin geçmeni beklerler yani puanlama kısmını sınavdaki müfettiş hocalar yapıyor. Sınava kadar aldığım direksiyon derslerinde bir çok hata yaptım tabiki, araba stop etti, viraja 45-50'yle girdim ilk gün, kalkışlarda vitesi 1'e almayı hep unuturdum :D, geri geri gelirken aynayı çizdim falan filan :D, hocanın ayağının altında gaz fren var ayriyeten, herhangi bir kaza durumunda hoca müdahale ediyor merak etme yani. Mesela bir kavşağa çok hızlı da değil yavaşça girdim ama yolu kontrol etmemiştim sağdan da bir araba geliyordu hoca direk freni yapıştırdı. Tabi kızabilir ben kullanırken filan aynı hataları tekrar tekrar yapınca kızmıştı haklı olarak, ki sadece bana öğretmiyordu bir sürü öğrencisi vardı, çoğu da benden kötüydü biliyordum :D adam kızar tabi.

Nasıl arabanın sağında ve solunda gaz firen mi var ?

Baba mesleği taksicilik olunca arabanın kurdu oldum doğal olarak. Ekmek almaya bile arabayla giderim.
Ehliyetsiz trafiğe çıkıyorum ama yeterince geliştiğim için yani.
Araba güzel merak ama suyunu da çıkartmamak gerek.
Ayrıca maliyetli bir araç öğrenci için :) Harçlığının 3'de biri arabaya gidiyor.

Debriyajın mantığına anladığında sert kalkış yapmazsın. Kavrama noktası önemli, firene de nasıl basıyorsan artık tekerlekler kitliyor. Gerçi şimdi ABS var, teker kitleme kalmadı. Senin araba da yok heralde...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı