Aras Kargo kargomun içeriğini sordu

@ferrymanofstyx Kuryeden yana bir sıkıntı yok gibi daha önce 3-4 kargomu getirmişti. Bakalım bekleyeceğim 3 gün. Elime geçerse dediğiniz gibi hasar kontorlü yapıp kargoyu açarken video kaydı alacağım. Zaten eğer elime geçmez ise iadesi gerçekleşir diye düşünüyorum. Teşekkürler yardımın için.

Dün dağıtıma çıkan kargom, dağıtıma çıktıktan 30 dakika sonra "gönderinizin teslimatı sağlanamamıştır." durumuna güncellendi. Bugün yaklaşık 45 dakika önce beni Aras Kargo'dan bir çalışan aradı ve kargomun içeriğini (ayakkabı) ve markasını sordu. İlk defa böyle bir durumla karşılaştığımdan sorduğu soruların cevabını verdim. Daha sonra "bu soruları neden sordunuz? Kafam karıştı." dedim ve aldığım cevap sorduğum soruyla alakasızdı: "dün kargonuzu teslim edemedik, bugün dağıtıma çıkacaktır." gibisinden bir şey söyledi hattaki kişi. Kargom muhtemelen bugün elime geçecek gibi ama iyice bir şüpheye düştüm. Sizce bana neden bu sorular yöneltildi?

Kargonuzu çok çok yüksek ihtimalle kaybettiler bunu yaşadım iptal süreci flan oluşturdum derken ili hafta içinde kargocu tam 3 kez evime uğramıştı abi bizi şikayet etme ürünlerin fotoğrafları var mı biz bulalım arayalım bulamazsam paranı getireceğim dedi paramı getirdiği ikinci hafta ne yapmışlar etmişlerse bulmuşlar şubede ürünleri tekrar paketleyip tam bir şekilde geri getirmişti parasını geri vermiştim adama tabii bu her zaman olumlu gider diye bir şey yok ama umarım şubede kaybetmişlerdir yani geldiği yerden çıkarken kayboldu ise sıkıntı.

Kargonuzu çok çok yüksek ihtimalle kaybettiler bunu yaşadım iptal süreci flan oluşturdum derken ili hafta içinde kargocu tam 3 kez evime uğramıştı abi bizi şikayet etme ürünlerin fotoğrafları var mı biz bulalım arayalım bulamazsam paranı getireceğim dedi paramı getirdiği ikinci hafta ne yapmışlar etmişlerse bulmuşlar şubede ürünleri tekrar paketleyip tam bir şekilde geri getirmişti parasını geri vermiştim adama tabii bu her zaman olumlu gider diye bir şey yok ama umarım şubede kaybetmişlerdir yani geldiği yerden çıkarken kayboldu ise sıkıntı.
Ben de bugün şubeye gidip şube müdürüyle konuştum. Aynı şekilde araştırmanın skalasını küçültmek için ürünün resmini, ürün fişini ve ürün kodunu istedi benden. Ben de verdim. Bana gelişme olursa hemen haber vereceğini söyledi. Bakalım bu önümüzdeki pazartesiye kadar beklemede kalacağım yoksa ürün iptali için FLO ile görüşüp ücretimin iade miktarını Aras Kargo'dan talep etmelerini isteyeceğim. Teşekkürler bilgi için.

Dün dağıtıma çıkan kargom, dağıtıma çıktıktan 30 dakika sonra "gönderinizin teslimatı sağlanamamıştır." durumuna güncellendi. Bugün yaklaşık 45 dakika önce beni Aras Kargo'dan bir çalışan aradı ve kargomun içeriğini (ayakkabı) ve markasını sordu. İlk defa böyle bir durumla karşılaştığımdan sorduğu soruların cevabını verdim. Daha sonra "bu soruları neden sordunuz? Kafam karıştı." dedim ve aldığım cevap sorduğum soruyla alakasızdı: "dün kargonuzu teslim edemedik, bugün dağıtıma çıkacaktır." gibisinden bir şey söyledi hattaki kişi. Kargom muhtemelen bugün elime geçecek gibi ama iyice bir şüpheye düştüm. Sizce bana neden bu sorular yöneltildi?

Hocam kurye ayakkabı istediğinden istediği ayakkabı mı diye soruyor.

6 ay Aras Kargo da çalışmış biri olarak söylüyorum ki kargonun içeriğini söyleyerek çok büyük hata yapmışsınız
Maalesef hırsızlık olayları çok fazla oluyor.

En son Trendyolu kullanmayı bırakmadan önce Aras Kargo bir kargomu başkasına vermişti. Kulaklık almıştım adam isim benzerliğinden kullanıp daha sonra kuryeyle uğraşmıştım. Aras Kargonun olayını şöyle de açıklayabiliriz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı