Aras Kargo kargomun içeriğini sordu

uuradymn

Centipat
Daha fazla  
Dün dağıtıma çıkan kargom, dağıtıma çıktıktan 30 dakika sonra "gönderinizin teslimatı sağlanamamıştır." durumuna güncellendi. Bugün yaklaşık 45 dakika önce beni Aras Kargo'dan bir çalışan aradı ve kargomun içeriğini (ayakkabı) ve markasını sordu. İlk defa böyle bir durumla karşılaştığımdan sorduğu soruların cevabını verdim. Daha sonra "bu soruları neden sordunuz? Kafam karıştı." dedim ve aldığım cevap sorduğum soruyla alakasızdı: "dün kargonuzu teslim edemedik, bugün dağıtıma çıkacaktır." gibisinden bir şey söyledi hattaki kişi. Kargom muhtemelen bugün elime geçecek gibi ama iyice bir şüpheye düştüm. Sizce bana neden bu sorular yöneltildi?

Son düzenleyen: Moderatör:
En son bir kargom aras ile gelirken, bulunduğum il'e gelip, tekrar gönderilen ile gitmişti. Aradığımızda "siz arayıp iade istemişsiniz demişlerdi" :D

Güncelleme: Az önce mesaj geldi aynen buraya iletiyorum:
photo_2023-03-10_11-54-54.jpg

Bu mesaj geldi. Sonra tekrar aradım, bu sefer dün kuryenin elinde 20 kadar kargonun kaldığını, onları yarın dağıtıma çıkaracağı için "teslim edilemedi" olarak işaretlediğini söyledi. Bugün dağıtıma çıkacak olan kargomun da yanlışlıkla transfer şubeye giden araca yüklendiğini söyledi. Endişelenmem gereken bir şeyin olmadığını kargom şubeye gelince tekrar iletişime geçeceklerini söyledi. Daha sonra bu mesajın neden geldiğini sorduğumda ise standart prosedür gibisinden bir şeyler söyledi hattaki kişi.

Güncelleme: Az önce mesaj geldi aynen buraya iletiyorum:Eki Görüntüle 1696399
Bu mesaj geldi. Sonra tekrar aradım, bu sefer dün kuryenin elinde 20 kadar kargonun kaldığını, onları yarın dağıtıma çıkaracağı için "teslim edilemedi" olarak işaretlediğini söyledi. Bugün dağıtıma çıkacak olan kargomun da yanlışlıkla transfer şubeye giden araca yüklendiğini söyledi. Endişelenmem gereken bir şeyin olmadığını kargom şubeye gelince tekrar iletişime geçeceklerini söyledi. Daha sonra bu mesajın neden geldiğini sorduğumda ise standart prosedür gibisinden bir şeyler söyledi hattaki kişi.
Bu konuda kuryeler bunu çok yapıyor, eğer yetiştiremezlerse kabul etmedi isaretliyorlar. Suç ama ceza falan yememek için bunu yapıyorlar sanırım. Bende de daha önce teslim edildi işaretlendi kurye beni arayıp durumu anlatmıştı. Bence bekleyin, açık veya zedelenmiş bir kutudan vs. suphelenirseniz durumu anlatıp iade talebi oluşturun.

Yeni konular

Geri
Yukarı