Arayüzü güzel olan Debian'a dayalı basit OS önerisi

GD6

Femtopat
Daha fazla  
Daha önce sanal makinede Elementary OS, Parrot OS, Kali Linux, çok kısa süre de Slax ve düz Debian denedim; şahsen hiçbiri bana Windows'taki kolaylığı vermedi ve Linux'taki terminal yapısınıda pek anlamadım ama yıkılmadım öğreneceğim bu Linux'u. Sizce hem develop hem oyun için olan ferah arayüzlü macOS gibi Kali'de olan her şeye uyumlu olsun diye Debian yazdım yani illa Debian demiyorum sadece Kali'deki araçlar olsun diyorum. Biraz fazla oldu ama belki vardır böyle bir dağıtım. İyi Sosyaller.

Hocam selamlar, butun dagitimlar temelde aynidir. Sizin once bir masaustu ortamini secip begenmeniz gerekiyor. macOS gibi olmasini istiyorsaniz GNOME masaustu ortami ile birlikte gelen bir dagitim secebilirsiniz. Debian vs kullandiginizda hangi masaustu ortamini kullanmistiniz? Ayrica Kali'de olan butun toollar herhangi bir linux distrosunda da kullanilabilir.

Ben kisisel olarak ArcoLinux'un modifiye edilmis arayuzlerini cok begeniyorum. Fakat henuz bir Linux tecrubeniz yok ise ArcoLinux kullanmanizi fazla onermem. Ubuntu'yu denediniz mi? O da Debian tabanli bir dagitim. kisisellestirilmis bir GNOME masaustu ortamina sahip. Ubuntu 20.04 surumunu kullanabilirsiniz.

Eğer beğenmediyseniz saf Debian kurup özelleştirebilirsiniz.

Hocam selam, butun dagitimlar temelde aynidir. Sizin once bir masaustu ortamini secip begenmeniz gerekiyor. macOS gibi olmasini istiyorsaniz GNOME masaustu ortami ile birlikte gelen bir dagitim secebilirsiniz. Debian vs kullandiginizda hangi masaustu ortamini kullanmistiniz? Ayrica Kali'de olan butun toollar herhangi bir Linux distrosunda da kullanilabilir.

Ben kisisel olarak Arcolinux'un modifiye edilmis arayuzlerini cok begeniyorum. Fakat henuz bir Linux tecrubeniz yok ise arcolinux kullanmanizi fazla onermem. Ubuntu'yu denediniz mi? O da Debian tabanli bir dagitim. Kisisellestirilmis bir GNOME masaustu ortamina sahip. Ubuntu 20.04 surumunu kullanabilirsiniz.

Denemedim ama denemem büyük ihtimalle Ubuntu'yu sadece telefonda Ubuntu touch olarak denedim teşekkürler.

Eğer beğenmediyseniz saf Debian kurup özelleştirebilirsiniz.

İlk olarak bunu deneyeceğim teşekkürler.

Su GTK CSD yuzunden Unity3D dogru calisaydi eger en iyisinin Elementary OS 5.1.7 Hera oldugunu soylerdim lakin en guzel, en sık, en verimli ve en kullanisli
Elementary OS 5.1.7 Hera dagitimidir.

Kernel olarak Xanmod 5.18.19 Edge kullaniyorum. Yakinda Xanmod 6.0 cikabilir. O zaman daha da performansli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı