Çözüldü Arctic Freezer 34e-Sports Duo 1700RPM'den sonra titreme yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim elimde Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu var. Şimdi bu soğutucu normalde çok iyi sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Ama işlemciyi stress testine sokunca genel olarak 1600RPM'lerde çalışsada 1700RPM dme gelince normalden daha titreşimdi çalışıyor. Bu normal midir?

Bu dediğim normal değil mi? @Motionless IN White sonuçta katılar titreşimi çok iyi iletiyor ve masamda dandik İkea masası.:)
@Motionless IN White ?
Tabii ki normal hocam, fanlar kötüyse falan onların bile titreşimi olur. Hatta titreşim engelleme özellikli fanlar bu yüzden çıkmıştı. Çok dert etmenize gerek yok, performansından memnun iseniz kullanabilirsiniz :)

Ayni sogtucuyu tek fanli modelini R5 3600 kullaniyorum, 4.4GHz 1.1825V 80W cekiyor ve stress testinde 67C gecmedi. Titreme sorunum da yok.
Yanlis bilmiyorsam Arctic kendisinin 10 yil garantisi var ama bu Türkiye'de gecerli mi bilmiyorum.
Benimkide CPB açık 67° geçmiyor zaten fanlar kaç RPM de oluyor sizin? Bu arada benim 2600X 120W a kadar çıkıyor maşallah.
Benim odam sıcak oluyor 1700RPM den sonra titreme yapıyor.
Soğutucum yeni olmazsa sağlam bir sıvı soğutma alıp satıcam bu soğutucuyu ama sıvı soğutmanında ayrı ayrı sorunları var.
Hocam benim masanında biraz etkisi oluyordur masam dandik ve çok büyük PC de masanın üstünde olunca titreşim daha fazla hissediliyordur. Eve dönünce tam olarak hangi fandan kaynaklandığını öğrenmeye çalışacağım.
Bu arada sizin o tek fanda 4 tane süngerimsi destek var mı? Benim soğutucumda arkadaki fanda var ama öndekinde yok.
@TeQnaP

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimkide CPB açık 67° geçmiyor zaten fanlar kaç RPM de oluyor sizin? Bu arada benim 2600X 120W a kadar çıkıyor maşallah.
Benim odam sıcak oluyor 1700RPM den sonra titreme yapıyor.
Soğutucum yeni olmazsa sağlam bir sıvı soğutma alıp satıcam bu soğutucuyu ama sıvı soğutmanında ayrı ayrı sorunları var.
Hocam benim masanında biraz etkisi oluyordur masam dandik ve çok büyük PC de masanın üstünde olunca titreşim daha fazla hissediliyordur. Eve dönünce tam olarak hangi fandan kaynaklandığını öğrenmeye çalışacağım.
Bu arada sizin o tek fanda 4 tane süngerimsi destek var mı? Benim soğutucumda arkadaki fanda var ama öndekinde yok.
@TeQnaP
Ondekinin sogutucu ile dokundugu yerde olmasi gerek. Bende kaucuk var evet. Ben 75C 1700RPM olarak ayarladim, yani custom curve.

Merhaba. Benim elimde Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu var. Şimdi bu soğutucu normalde çok iyi sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Ama işlemciyi stress testine sokunca genel olarak 1600RPM'lerde çalışsada 1700RPM dme gelince normalden daha titreşimdi çalışıyor. Bu normal midir?
Hocam bu konuya da bakar mısınız lütfen?
@55superx hocam sizde öndeki fanda da kauççuk 4 tane destek var mı acaba? Bende sadece arkadakinden çıktı.
Bende de sadece arkadaki fanda destek var ama biri düştü mü bilmiyorum ama 3 tane destek vardı.
Kaç RPM oluyor bilmiyorum ama fan hızını yüzde 100 yaptım. Biraz sesli çalışmaya başladı ama fanda ve soğutucuda gözle görünür bir titreme göremedim.

Bende de sadece arkadaki fanda destek var ama biri düştü mü bilmiyorum ama 3 tane destek vardı.
Kaç RPM oluyor bilmiyorum ama fan hızını yüzde 100 yaptım. Biraz sesli çalışmaya başladı ama fanda ve soğutucuda gözle görünür bir titreme göremedim.
Hocam gözle görülmüyor zaten benimki masada klavyeye elimi koyunca hissediyorum titreşimi.
Ondekinin sogutucu ile dokundugu yerde olmasi gerek. Bende kaucuk var evet. Ben 75C 1700RPM olarak ayarladim, yani custom curve.
Hocam o zaman 1700 ü geçmiyor zaten benimkide 1700 den sonra yapıyor.

Hocam gözle görülmüyor zaten benimki masada klavyeye elimi koyunca hissediyorum titreşimi.
Benim kasadaki üç traktör (pardon kasa fanı) öyle bir titreşim yapıyor ki onu anlayabileceğimi sanmıyorum :D

Bu arada masada ve klavyede bir titreme yok. Zaten kolay kolay titreyecek bir masa da değil :D

Hocam sizden rica etsem bi 1740 RPM ile 1600RPM civarında elinizi soğutucuya değdirip titreşimi karşılaştırır mısınız? Eğer zorsa sizin için yapmak sorunda değilsiniz. Ama yaparsanız çok mutlu olurum.
Benim kasadaki üç traktör (pardon kasa fanı) öyle bir titreşim yapıyor ki onu anlayabileceğimi sanmıyorum :D

Bu arada masada ve klavyede bir titreme yok. Zaten kolay kolay titreyecek bir masa da değil :D
Hocam direkt soğutucuya elinizi değdirseniz hissedersiniz. Bende sorun varsa garantiye vereceğim çünkü. 1740RPM de çok titreme yapıyor bi denerseniz mutlu olurum açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı