Çözüldü Arctic Freezer 34e-Sports Duo 1700RPM'den sonra titreme yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim elimde Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu var. Şimdi bu soğutucu normalde çok iyi sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Ama işlemciyi stress testine sokunca genel olarak 1600RPM'lerde çalışsada 1700RPM dme gelince normalden daha titreşimdi çalışıyor. Bu normal midir?

Anakart bağlantı noktalarını kontrol etmenizi öneririm. Çok fazla sallanırsa belki zarar verme ihtimali doğabilir.
Çok fazla değil dostum. Titreşim artıyor ama zarar verecek kadar değil. Daha bugün kontrol ettim montajı bir problem göremedim. Bir vida az sıkıkıydı onu da sıktım.

İşlemciyi sürekli tam kapasite kullanan bir program veya oyun oynamıyorsanız, bir şey yapmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarı kullanım şeklinize göre işlemciyi soğutmak için fan en yüksek hızlara ulaşıyor mu? Bunu bildikten sonra sorun yapıp yapmayacağına kendiniz de karar verirsiniz. Titreşim diğer bileşenleri uzun süreçte belki etkiler. Büyük bir sorun yaratacağını sanmam.
Kasa modeliniz nedir?

Sıvı soğutmada ucuz olsun diye başka marka önermem, tek önereceğim Corsair olur. Diğerlerinde garip sesler gelebilir. Cooler master sıvı soğutmalarda çok fazla benzer sorunlardan bahsediliyor.
Kasanın markasını her ne kadar beğenmesem de, fena değil gibi duruyor görüntüde. Kasadan titreşim sesi gelmiyorsa iyidir.

Sıvı soğutmada ucuz olsun diye başka marka önermem, tek önereceğim Corsair olur. Diğerlerinde garip sesler gelebilir. Cooler master sıvı soğutmalarda çok fazla benzer sorunlardan bahsediliyor.
Kasanın markasını her ne kadar beğenmesem de, fena değil gibi duruyor görüntüde.
Hocam kasada sıkıntı yok zaten. Ama bu Arctic Freezer 34 eSports DUO nun 1600 küsür RPM lerde titreme yapmayıpta 1700 lerde yapması garip. Oyunda bu kadar ısınmaz zaten ama yine de moralimi çok bozuyor.

Montajını sağlam yaptınız mı? Vidaları çok sert sıktınız mı? Eğer sıktıysanız sıkıştığı için titriyor olabilir, tam ayarını tutturmak zor.
Eğer sorunlarınız devam ederse, uygun fiyatlı olan. Silverstone Tundra tavsiyemdir.

Stok soğutma, cooler master hava soğutma, en son Corsair sıvı soğutma aldım uzun araştırmalar sonucu. H80i GT çok memnunum ve 5 senedir sessiz çalışıyor. Soğutma seviyesi de muhteşem.
Acaba fanlarda bir sıkıntı mı var?
Belki olabilir. Fan değişikliği de bir çözüm sağlayabilir. Eliniz yatkınsa fanın içine gres yağı damlatıp deneyebilirsiniz. Rastgele yapmayın, etiketi söküp içine damlatmanız gerek, videoları izleyebilirsin nasıl yapıldığını görmek için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı