Çözüldü Arctic Freezer 34e-Sports Duo 1700RPM'den sonra titreme yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Benim elimde Arctic Freezer 34e-Sports Duo soğutucu var. Şimdi bu soğutucu normalde çok iyi sessiz ve titreşimsiz çalışıyor. Ama işlemciyi stress testine sokunca genel olarak 1600RPM'lerde çalışsada 1700RPM dme gelince normalden daha titreşimdi çalışıyor. Bu normal midir?

Montajını sağlam yaptınız mı? Vidaları çok sert sıktınız mı? Eğer sıktıysanız sıkıştığı için titriyor olabilir, tam ayarını tutturmak zor.
Eğer sorunlarınız devam ederse, uygun fiyatlı olan. Silverstone Tundra tavsiyemdir.
Hocam montajı bugün tekrar kontror ettim. Vidaları sıktım ama dönmeyi kestiği zaman çok zorlamadım. Gevşekti biraz çok daha kötü bir titreme yapıyordu sıkınca o çok fazla titreme olayı gitti ama RPM artınca titreme artıyor hâla. Aslında bana nornal gibi geliyor Stock soğutucuda bu kadar titreme yapıyordu çünkü.
Stok soğutma, cooler master hava soğutma, en son Corsair sıvı soğutma aldım uzun araştırmalar sonucu. H80i GT çok memnunum ve 5 senedir sessiz çalışıyor. Soğutma seviyesi de muhteşem.

Belki olabilir. Fan değişikliği de bir çözüm sağlayabilir. Eliniz yatkınsa fanın içine gres yağı damlatıp deneyebilirsiniz. Rastgele yapmayın, etiketi söküp içine damlatmanız gerek, videoları izleyebilirsin nasıl yapıldığını görmek için.
Hocam fanlar daha yeni yani soğutucuyu alalı 3 ay falan oldu ama sadece 3 hafta önce taktım. Elim yatkın değil zaten. Garantisi varsa soğutucunun garantiye göndereyim o zaman virüs işi bitince. Acaba Arctic Türkiye servisi var mıdır ona da bakmak lazım.

Hocam fanlar daha yeni yani soğutucuyu alalı 3 ay falan oldu ama sadece 3 hafta önce taktım. Elim yatkın değil zaten. Garantisi varsa soğutucunun garantiye göndereyim o zaman virüs işi bitince. Acaba Arctic Türkiye servisi var mıdır ona da bakmak lazım.

Garantiye gönderince pek çözüm sağlayacaklarını sanmam. Ayrıntılı bir şekilde nasıl sorun yaptığını açıkça yazmanız gerekir. Kalın kafalı gibi düşün karşındakini, ona göre sorunu en ince ayrıntısına kadar yazmalısın.

Akasa Venom Pico kullanıyorum, adamlar soğutucuyu komple kauçuk ile sabitlemişler alüminyum bloğa. Bu sayede 3000 RPM de bile dönse titreşim yapmıyor.
IMG_20200414_150040.jpg

Aslında yapması normal, kule tipi soğutucuların genel problemi. Ben de aynı durumu yaşıyorum, ancak çok zor anlıyorsun. Bu yüzden Sıvı soğutucu almak mantıklı olabiliyor.
Hocam tamam genel problemse parçalara zarar verecek kadar fazla değil gibi ben dikkat etmezsem rahatsız olmam zaten. Oyunlarda fan devri bu kadar artmıyor zaten o yüzden titremede olmuyor. Ben 1 yıl adam gibi para biriktireyim sonra 2700X işlemci ile beraber bir sıvı soğutmada çekerim.
Yani özetle anakarta ve işlemciye zarar vermesin yeter benin için.

Sisteme zarar verecek olsa zaten masanız titrerdi, o yüzden çok kafaya takmayın.
Hocam masa titremiyor ama titreşim masadan hissediliyor. Hatta bilgisayara dokununca çok hissetmiyorum ama mesala elimi klavyeye koyunca titreşimi hissediyorum. Ama masa direkt kendisi titremiyor.

Akasa Venom Pico kullanıyorum, adamlar soğutucuyu komple kauçuk ile sabitlemişler alüminyum bloğa. Bu sayede 3000 RPM de bile dönse titreşim yapmıyor.
Eki Görüntüle 535583
2014 de kullandığım soğutucum. Açıkçası zamanında FX 8350 için çok yetersiz kalmıştı ama güzel soğtucuydu. Şuan hangi işlemcide kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
2014 de kullandığım soğutucum. Açıkçası zamanında FX 8350 için çok yetersiz kalmıştı ama güzel soğtucuydu. Şuan hangi işlemcide kullanıyorsunuz?
Ryzen 3600 de kullanıyorum hocam, CPB ile yetiyor bana. Lakin 80-90 Watt'a dayanamıyor artık. Bende zamanında 8300 için almıştım, onu çok iyi soğutuyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı