Arctic Freezer 34E-sports montaj problemi

JWFTW

Centipat
Bu gün almış olduğum Arctic Freezer 34E-sports model soğutucuyu MSI B350M PRO VD Plus anakartıma monte ettim ya da etmiş gibi oldum demek istiyorum.
Anakartı sökersem baştan takıp kablolama yapamayacağımı düşündüğüm için montajı anakart kasaya takılı halde yaptım. Sorun şudur ki Backplate'i oturttuğum vidaların üstüne soğutucu ayaklarını geçiriyor ve onların da üzerine thumb nutları geçirip sıkıp montajı normalde bitiriyorsun. Fakat bende alan çok dar olduğu için montaj pek iyi gitmedi, 3 vidalamayı sonunda tamamen güzel bir şekilde yaptım ancak 1 tanesi asla yerine oturmadı ve ayağın o kısmı çok az havada kalacak şekilde thumbsız kaldı. Ancak soğutucu anakartın üzerinde oynamadan ve sağlam bir şekilde duruyor ben de bu yüzden bu şekilde kapattım ve kullanmaya başladım. Sıcaklık değişimini bariz bir şekilde hissediyorum. Core performance Boost kapalı şekilde AC Odyssey'de yer yer 70'e zorlayan işlemci CPB açık şekilde 50 dereceyi göremez hale geldi. Sizce bu şekilde kullanmaya devam etmemde bir sıkıntı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı