Arctic Liquid Freezer II 240 vs CM MasterLiquid ML240L RGB

Hangi Sıvı Soğutmayı Tercih Edersiniz ?

• Oy verenlerin toplamı
    60
Arctic'in o soğutucusu birçok soğutucuyu sessizlik ve performans anlamında geride bıraktı. Yabancı kanallarda kitguru, powertechup gibi sitelerde incelemesi ve karşılaştırma tabloları mevcut.
Ayrıca CM'nin o soğutucusunun fanları çok gürültülü çalışıyormuş. Hatta @Lemi Galip hocamın bu konuda kısa bir videosu mecut.

Bu konudaki arkadaşa tavsiye ettiğim XPG soğutucuyu size de tavsiye ederim. Çünkü piyasadaki en kaliteli ve bilindik pomba üreticisi olan Asetek'in pompasını kullanıyor. ARGB ışıkları da cabası.

Corsair, Thermaltake, NZXT markaları da aynı pompayı kullanıyor. Yani bu soğutucuların performansları birbirlerine yakındır.

Arctic'in o soğutucusu birçok soğutucuyu sessizlik ve performans anlamında geride bıraktı. Yabancı kanallarda kitguru, powertechup gibi sitelerde incelemesi ve karşılaştırma tabloları mevcut.
Ayrıca CM'nin o soğutucusunun fanları çok gürültülü çalışıyormuş. Hatta @Lemi Galip hocamın bu konuda kısa bir videosu mecut.

Bu konuda arkadaşa tavsiye ettiğim XPG soğutucuyu size de tavsiye ederim. Çünkü piyasadaki en kaliteli ve bilindik pomba üreticisi olan Asetek'in pompasını kullanıyor. ARGB ışıkları da cabası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar atayim ve karar versin. Fanları sıkıntılı ama soğutma konusunda lafim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar atayim ve karar versin. Fanları sıkıntılı ama soğutma konusunda lafim yok.
Adı üstünde soğutma uzmanı ama ses konusunda adı üstünde Be Quiet! Canavar gibi :)

Orta yol Corsair ve Arctic :)

Bu arada yeni fan serisi sorunlar giderilmeye başlanmış.

Sanırım ben bu Arctic modeli alacağım çünkü gözümede çok yakışıklı gözüküyor ve evet yabancı forumlarda ciddi anlamda performans ve sessizlik hakkında olumlu şeyler yazılmış durumda.

Öyle söyleniyor ama SF serisinde de sesten şikayet var. Hatta dün ya da sabah SF serisi fani geri iade etmek isteyen vardi diye hatırlıyorum.
Ben de gördüm ama o da eski seriydi.
Yavaş yavaş herkes hatasının farkına varıyor :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı