Arctis 3 Alacaklara Uyarı

Sizlere bir haftalık Arctis 3 deneyimim sonucu çok fazla övülen ve tavsiye edilen bu ürünü neden iade ettiğimi anlatacağım. Yaşadığım neredeyse bütün problemler ürünün jak girişi ile bağlanmasından dolayıdır. Önceden belirtmek istiyorum.

Ses Seviyesinin Az Gelmesi
Özellikle, bu fiyat segmentinde bir ürün alacak arkadaşların harici ses kartı kullanmak gibi bir masrafa gireceklerini düşünmüyorum. Eğer ki anakartınız çok güncel değil ise alacağınız ses yetersiz gelecektir. Daha önce kullandığım Siberia 150 kulaklık daha yüksek ses veriyordu.

Yazılımsal Problemler
İşte dananın kuyruğu burada kopuyor. Ürün ciddi anlamda bu kısımda göze batıyor. Dijital bağlantısı olmayan bir ürüne yazılımsal destek sununca ister istemez sapıtmış. Ciddi lag problemleri oluyor. Oyunlarda ciddi anlamda anlık donmalar yaşanıyor. Mouse neredeyse hareket etmiyor.

Araştırmalarım ile ses yazılımınız ile SteelSeries Engine 3 çakışıyorlarmış. Çözümü ise Engine ve kullanılan ses yazılımınızı (ben de Realtek) kaldırmanız ve temiz olarak yeniden kurmanız. Ama burada bitmiyor. Bilgisayarınızda bir iş yapmadan önce görev yöneticisinden "SSAudio32bit"i kapatmanız gerekiyor. Sırf bu işleme her SSE3'ü açtığınızda tekrar yapmanız gerekiyor. Ciddi anlamda sinir bozuyor.

Ya da SSE'ü kurmaya bilirsiniz. Ancak bu seferde tam performansını kullanamayacağınız bir ürüne 400 TL vermiş olacaksınız.

Sürücü Boyutu
Bu ürünün rakipleri 50mm sürücü sunarken bu ürünün 40mm sürücü sunması.

Özetle şuraya geliyorum ki bu ürün mantıklı bir tercih değil. Kullanan arkadaşlara saygım sonsuz ancak bu ürünü cidden beğenmek için kullandığınız ilk gaming kulaklık olması gerek. Aksi takdirde bu ürünün elle tutulur tarafları konforu ve mikrofonudur. Ses kalitesi ya da yazılımsal desteği değil. Siz siz olun bu fiyata USB bağlantılı ürünlere bakmaya çalışın. Öneri verecek olursam daha uygun fiyata SADES R2 kulaklığına yönelebilirsiniz Arctis 3'ü iade ettikten sonra kullanmaya başladım ve an itibari ile gayet iyi geçiniyoruz.

Yazılım çakışması problemi haricinde diğerlerine katılamıyorum.

Ses seviyesi gayet yeterli ancak bazı durumlarda yeterli gelmeme problemi oluyor. ( Ses sürücünüz Engine ile çakışıyor diye sürücüyü silerseniz ses seviyesi %67 nin üzerine çıkmıyor ancak sürücüyü silmeyip devre dışı bırakır veya özelleştirmeleri yapan dosyası silerseniz ses seviyesi %100 olarak kullanabiliyorsunuz.)

-Peki sesin nasıl tam yükseklikte geldiğini anlarız ?

-Ses aygıtları kısmından Kayıttan yürütme kısmına Hoperlör+SSE3 aygıtının sağında bulunan Yeşil barı arkada bir müzik oynarken gözlemleyin eğer bar en üste kadar çıkıyorsa sesi tam anlamıyla alıyorsunuz demektir ancak müzik ne olursa olsun hiçbir şekilde bar en yükseğe çıkmıyorsa ses yüksekliği tam değildir

-Sürücü boyutu ise 40mm gayet yeterli son geçtiğimiz sene sürücü boyutu bir nevi pazarlama stratejisi olarak kullanıldı gibime geliyor Cerberus v2 51mm sürücülere sahip olmasına rağmen ses kalitesi olarak Arctis 3 kadar yeterli bulamadım.

Yazılım çakışması problemi haricinde diğerlerine katılamıyorum.

Ses seviyesi gayet yeterli ancak bazı durumlarda yeterli gelmeme problemi oluyor. ( Ses sürücünüz Engine ile çakışıyor diye sürücüyü silerseniz ses seviyesi %67 nin üzerine çıkmıyor ancak sürücüyü silmeyip devre dışı bırakır veya özelleştirmeleri yapan dosyası silerseniz ses seviyesi %100 olarak kullanabiliyorsunuz.)

-Peki sesin nasıl tam yükseklikte geldiğini anlarız ?

-Ses aygıtları kısmından Kayıttan yürütme kısmına Hoperlör+SSE3 aygıtının sağında bulunan Yeşil barı arkada bir müzik oynarken gözlemleyin eğer bar en üste kadar çıkıyorsa sesi tam anlamıyla alıyorsunuz demektir ancak müzik ne olursa olsun hiçbir şekilde bar en yükseğe çıkmıyorsa ses yüksekliği tam değildir

-Sürücü boyutu ise 40mm gayet yeterli son geçtiğimiz sene sürücü boyutu bir nevi pazarlama stratejisi olarak kullanıldı gibime geliyor Cerberus v2 51mm sürücülere sahip olmasına rağmen ses kalitesi olarak Arctis 3 kadar yeterli bulamadım.
Söylediğim gibi anakartım güncel değil. Hayliyle yeterli ses alamam bundan dolayı olduğunu belirttim. Bunun katılıp katılmama ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Söylediğim gibi anakartım güncel değil. Hayliyle yeterli ses alamam bundan dolayı olduğunu belirttim. Bunun katılıp katılmama ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

En son paragrafta "Bu ürün mantıksız bir tercih olacaktır" diye belirttiğiniz için katılıp katılmama durumu söz konusu gibime geldi benim.

Donanım konusunda ses seviyesinin düşük gelmesinin onlarca sebebi olabilir bu yüzden tartışmaya girmek mantıksız olacaktır.
Sadece belirtmek isterim ki 2014 yılında aldığım Asus x550JK laptop olmasına , Conexant adında çok bilinmeyen çokta iyi olmayan bir kontrolcü ve çokta yeni olmamasına rağmen tam ses alabiliyorum.

Ses seviyesinin anakartınızın eski olmasından kaynaklı olmadığnı düşünüyorum bu sebeple.

Ek olarak dediğim yöntemi deneyerek ses performansını tam olarak alıp almadığınızı öğrenebilirsiniz.
Anakartınızın eski veya yeni olması önemli değil bu konuda.
400 TL buna verilmez artık:dikkatli: Bu kulaklık bazılarında iyi çalışıyor.

Sizde haklısınız 400 tl haketmiyor gibi. İndirimle 280 tl ye almıştım ben ancak 400 tl vereni de "keşke almasaydım" dedirtmez diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Evet kardeşimiz çok iyi bir konuya değinmiş arctis 3 aldım 2 gündür uğraşıyorum anakartım asrock h110m pro dv3.0 falan felan daha önce frishby fhbg1420b kulaklık ve gamepower medusa kullandım sesleri gayet yüksekti ama bunun sesi az geliyor ses yetersiz 7.1 usb jak dönüştürücüde aldım digerleri usb idi ses yükselir diye oda fayda etmedi elimde ses kartım var :) oda anakarta uyumlu değil oturup ağlasakmı steelseriesi ayıplasakmı bilemedim sen 150 liralık kulaklığın yerini tutamamışsın daha yazıklar olsun...

Evet kardeşimiz çok iyi bir konuya değinmiş arctis 3 aldım 2 gündür uğraşıyorum anakartım asrock h110m pro dv3.0 falan felan daha önce frishby fhbg1420b kulaklık ve gamepower medusa kullandım sesleri gayet yüksekti ama bunun sesi az geliyor ses yetersiz 7.1 usb jak dönüştürücüde aldım digerleri usb idi ses yükselir diye oda fayda etmedi elimde ses kartım var :) oda anakarta uyumlu değil oturup ağlasakmı steelseriesi ayıplasakmı bilemedim sen 150 liralık kulaklığın yerini tutamamışsın daha yazıklar olsun...
Yukarda belirttiğim gibi eğer yazılımını etkinleştirmesseniz tam verim alamazsınız. Sesi gayet yeterli sesi az diyenleri anlamıyorum kulaklığı hoparlör olarak mı kullanmaya çalışıyorsunuz ?

Yukarda belirttiğim gibi eğer yazılımını etkinleştirmesseniz tam verim alamazsınız. Sesi gayet yeterli sesi az diyenleri anlamıyorum kulaklığı hoparlör olarak mı kullanmaya çalışıyorsunuz ?
Yazılım kurulu kardeşim eminim ekolayzer 7.1 aktif oluyo kapatabiliyorsun falan ayarlar yapilmasa tamam derim yazılım kurmamışız sejin anakartın ne ürün cogu anakartta tam ses vermiyor ses kartı gerektiriyor arkadaşın bahsettiği mesele tam olarak bu ve tam olarak beni anlatmış resmen
Ürün rahat bu konuda sorun yok memnunum ama mesele tam olarak şu kendinden ses kartlı diyorlar olabilir fakat zayıf daha önce ses kartı kumandada gömülü 2 tane usb kulaklık kullandım manyak ses veriyordu hani sesi sona kadar açıp müzik dinlemeniz imkansız gibiydi bunda sonda kullanıyorum ses yetersiz geliyor bunun sebebi ise anakartın ses çıkışı ile alakalı tam burda sorun demek oluyorki bu cihaz kendinden ses kartlımı ? Öyle ise ne kadar iyi bi karta sahip ? Bu konu şüpheli çünki kendinden ses kartlı usb kulaklıklar cok güçlü ses verir saten 3.5 mm jak ile ben inanamamıştım ses kartı olduguna :) buda bunun ispatı oldu tamamen yazılım destekli donanımsal bi kart söz konusu değil anakartın iyiyse yada ses kartın var ise kulaklık iyi yok ise 1000lerce mağdurdan birisi olabiliyorsunuz

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı