Arduino Uno "Karta Yüklenirken Sorun Oluştu" Hatası

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Adsız.png

Karta kod yüklemeye çalıştığımda bu hatayı alıyorum. Hata mesajı ise şu şekilde:
"Arduino:1.8.12 (Windows Store 1.8.33.0) (Windows 10), Kart:"Arduino Uno"

Çalışmanız programın 2112 bayt (6 %) saklama alanını kullandı. Maksimum 32256 bayt.
Global değişkenler belleğin 50 byte kadarını (2%) kullanıyor. Yerel değişkenler için 1998 byte yer kalıyor. En fazla 2048 byte kullanılabilir.
avrdude: ser_open(): can't open device "\\.\COM7": Sistem belirtilen dosyay� bulam�yor.

Karta yüklenirken sorun oluştu. Tavsiyeler için Arduino - Troubleshooting adresine göz atabilirsiniz.

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences."

Elimde farklı bir Arduino daha var. Onda öyle bir hata almıyorum.

Com noktasını seçtiniz mi? Eğer bu ve arkadaşların diğer dediklerini yaptığınızda sorun düzelmez ise yavaştan yeni bir kart almaya bakın siz.
Ayrıca RX ve TX pinleri boş olsun eğer üstünde devre takılı ise ya da devrede yanlış bağlantıdan dolayı da hata veriyor bazen dikkat edin.
@Silinen üye eğer düzeldiyse geri dönüş yapar mısın?

Son düzenleme:
USB portu değiştirip COM noktası seçince düzeldi.
Com noktasını seçtiniz mi? Eğer bu ve arkadaşların diğer dediklerini yaptığınızda sorun düzelmez ise yavaştan yeni bir kart almaya bakın siz.
Ayrıca RX ve TX pinleri boş olsun eğer üstünde devre takılı ise ya da devrede yanlış bağlantıdan dolayı da hata veriyor bazen dikkat edin.
@Silinen üye eğer düzeldiyse geri dönüş yapar mısın?
Az önce denedim. Üstteki sorun çözüldü. Ancak şu an da bağladığım displayden görüntü alamıyorum. Tüm pikseller kare gösteriyor.
Arduino'nuz klon mu? CH340 varsa ona uygun sürücü yüklemeniz gerek.
Evet klon. Sürücü yükledim. Teşekkürler.

Az önce denedim. Üstteki sorun çözüldü. Ancak şu an da bağladığım displayden görüntü alamıyorum. Tüm pikseller kare gösteriyor.
Arduino'ya bağladığınız bir LCD ekran mı var? Eğer varsa I2C protokolünü mü kullanıyorsunuz?

Yoksa başka bir şeyden mi bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı