Arı sokunca ne yapılmalı?

YigitXS

Hectopat
Yer
Türkiye Cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Köyde kiraz yerken elimi attığım yerden arı çıktı. Hemen elimi geri çektim ama ne olduğunu anlamadan elimde bir ağrı oldu. Arı soktu galiba ama hiç görmedim. Tehlikesi var mıdır? Ne yapmam lazım? Çok az şişti ve etrafı biraz beyaz oldu. Üstüne soğan koyunca biraz rahatladı. İğnesi falan kalmış mıdır içinde? Ne yapmalıyım?

Köyde kiraz yerken elimi attığım yerden arı çıktı. Hemen elimi geri çektim ama ne olduğunu anlamadan elimde bir ağrı oldu. Arı soktu galiba ama hiç görmedim. Tehlikesi var mıdır? Ne yapmam lazım? Çok az şişti ve etrafı biraz beyaz oldu. Üstüne soğan koyunca biraz rahatladı. İğnesi falan kalmış mıdır içinde? Ne yapmalıyım?
Yoğurt sür acısını dindirsin, onun dışında bir tehlikesi yok.

Elinin olduğu yerde ufak iğne gibi bir şey var mı? Varsa büyüğünüzden çıkartmasını isteyin. Bana da yoğurt sürmüşlerdi.

Amonyak kullan.

Sokaktan geçen birine elinize işemesini isteyin.

Yoğurt sürünce acıyı azaltıyor hocam ama iğnesi gözükür yani kalmaz geçmiş olsun.
Amonyağı hazır olarak alabilecekken ya da kendine işeyebilecekken niye başka birisine işettirsin ki. Bir de işemek zaten steril değil. Amonyaklı Cif varsa cif sürebilirsin o kısma.

Geçmiş olsun soğan yani bazik madde koyunca rahatlama oluyorsa bal arısı sokmuştur.
Yine bazik maddeler -elbette ki güvenli olanlar- sürmen iyi olacaktır tabii eğer başka bir cisim eline batmadıysa.

Elinin olduğu yerde ufak iğne gibi bir şey var mı? Varsa büyüğünüzden çıkartmasını isteyin. Bana da yoğurt sürmüşlerdi.

Görünmüyor bir şey.

Geçmiş olsun soğan yani bazik madde koyunca rahatlama oluyorsa bal arısı sokmuştur.
Yine bazik maddeler -elbette ki güvenli olanlar- sürmen iyi olacaktır tabii eğer başka bir cisim eline batmadıysa.

Rahatlattı soğanı alınca geri ağrımaya başladı.

İroni yaptım orada video çekerken sokakdan geçen insanlara elime işer misin filan diyorlarya ondan ironi yaptım yani bence anlaman lazım di.
Bunu ciddi yorum olarak yapabilecek Türkiye'de milyonlarca insan var.

Geri
Yukarı