Arkadaş nasıl edinilir?

XboxBonobo

Decapat
Şu anda 8 sınıfım. Eskiden 5 kişilik arkadaş grubumuz vardı. Benim hatamla arkadaş grubumla kavga ettim ve ayrıldık. Küçük bir yerde yaşadığım için 2 şube var ve sınıflar en fazla 20 kişi. O yüzden otomatikman sınıftaki erkeklerin hepsiyle düşman oldum. Yan sınıfta 1 2 tane arkadaşım var ancak onların yerini doldurmuyorlar. Liseye İl'e gideceğim. Tam olarak arkadaş nasıl edinilir bilmiyorum. Küçük yerde yaşadığımız için arkadaş edinmek için efor göstermeye gerek yoktu. Lisede kendime iyi sadık arkadaşlar bulabilir miyim? Bulabilirsem de nasıl onlarla arkadaş olabilirim? Okuyan herkese teşekkürler.

Ayrıca daha veletsin vb demeyin yaşıma göre olgun olduğumu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani arkadaş olarak içinize kapanık olmayın. Mesela hoca sıkıcı anlatıyorsa muhabbet olarak söyleyebilirsiniz. O tarz muhabbetler açıp kaynaşabilirsiniz ya da olan muhabbete katılabilirsiniz. Aman diyeyim havalı olucam diye saçma sapan hareketlere başvurmayın. Okulunuz hayırlı olsun.

Ben liseye başladığımda kimseyle konuşmuyodum ve hiç çaba sarfetmedim her şey kendi kendine gelişiyor sadece gelişmemesi için bişey yapma yeterli. Bir şekilde insanlarla tanışıyorsun kafaya takılacak bir şey değil sen iyi bir üniversiteyi nasıl kazanırım onu düşün..

Yani arkadaş olarak içinize kapanık olmayın. Mesela hoca sıkıcı anlatıyorsa muhabbet olarak söyleyebilirsiniz. O tarz muhabbetler açıp kaynaşabilirsiniz ya da olan muhabbete katılabilirsiniz. Aman diyeyim havalı olacağım diye saçma sapan hareketlere başvurmayın. Okulunuz hayırlı olsun.

Asosyal biri olduğumu zannetmiyorum okulda hocalarla aram iyi hatta maça falan çağırırlar genelde. Eski arkadaşlarımla saçma sebeplerden kavga ettik yoksa aram iyiydi. Lisede iyi arkadaşlar olur mu eskisi kadar samimi olur mu?

Ben liseye başladığımda kimseyle konuşmuyordum ve hiç çaba sarfetmedim her şey kendi kendine gelişiyor sadece gelişmemesi için bir şey yapma yeterli. Bir şekilde insanlarla tanışıyorsun kafaya takılacak bir şey değil sen iyi bir üniversiteyi nasıl kazanırım onu düşün.

Hocam şu an önceliğim LGS daha liseye geçmedim. Tavsiyeniz için teşekkürler.

En kalıcı arkadaşlıklar lisede oluşuyor. En azından bizim için öyleydi. Dert etme yalnızlık da iyidir. Hayatın en güzel yılları lisede yaşanıyor. Kavga her zaman olacaktır, gönül almayı da bilmek lazım.

En kalıcı arkadaşlıklar lisede oluşuyor. En azından bizim için öyleydi. Dert etme yalnızlık da iyidir. Hayatın en güzel yılları lisede yaşanıyor. Kavga her zaman olacaktır, gönül almayı dabilmek lazım.

Yarım yıldır yakın arkadaşım yok zaten hocam bir okuldakilerle merhaba merhaba başka arkadaşlıkla uzaktan yakından alakam yok.

Şu anda 8 sınıfım. Eskiden 5 kişilik arkadaş grubumuz vardı. Benim hatamla arkadaş grubumla kavga ettim ve ayrıldık. Küçük bir yerde yaşadığım için 2 şube var ve sınıflar en fazla 20 kişi. O yüzden otomatikman sınıftaki erkeklerin hepsiyle düşman oldum. Yan sınıfta 1 2 tane arkadaşım var ancak onların yerini doldurmuyorlar. Liseye İl'e gideceğim. Tam olarak arkadaş nasıl edinilir bilmiyorum. Küçük yerde yaşadığımız için arkadaş edinmek için efor göstermeye gerek yoktu. Lisede kendime iyi sadık arkadaşlar bulabilir miyim? Bulabilirsem de nasıl onlarla arkadaş olabilirim? Okuyan herkese teşekkürler.

Ayrıca daha veletsin vb demeyin yaşıma göre olgun olduğumu düşünüyorum.

Lise için eninde sonunda arkadaş oluyorsunuz. Kendimden örnek vereyim, ben bayağı yani utangaç bir insanım gerçek hayatta, ama bir türlü araya kaynaşabildim ben. Zaman geçtikçe -ve sizde istiyorsanız gerçekten- bir türlü arkadaş edinmeyi başarıyorsunuz. Konuşmalara falan dahil olun sizde kaynarsınız araya.

Lise için eninde sonunda arkadaş oluyorsunuz. Kendimden örnek vereyim, ben bayağı yani utangaç bir insanım gerçek hayatta, ama bir türlü araya kaynaşabildim ben. Zaman geçtikçe -ve sizde istiyorsanız gerçekten- bir türlü arkadaş edinmeyi başarıyorsunuz. Konuşmalara falan dahil olun sizde kaynarsınız araya.

Sağ olun hocam tavsiyeniz için.

Asosyal biri olduğumu zannetmiyorum okulda hocalarla aram iyi hatta maça falan çağırırlar genelde. Eski arkadaşlarımla saçma sebeplerden kavga ettik yoksa aram iyiydi. Lisede iyi arkadaşlar olur mu eskisi kadar samimi olur mu?
En iyi arkadaşlıklar lisede olur zaten hocam ortaokulda genelde unutulur üniversitede arkadaşlık not almak içindir lisedekiler en iyi arkadaşınız olur. Merak etmeyin bunları düşünmenize gerek yok. Ama dediğim gibi havalı olucağım diye kendinizi rezil etmeyin yeterli :D

Yeni konular

Geri
Yukarı