Hiç arkadaşın olmaması

Dertleşecek dost lazım böyle rahatlayabilir kafam.
Kendi kendine konuş. Ben kendi kendime her problemimi çözebilirim. Hiç arkadaşım yok. Odadan dışarı pek çıkmam. Aile fertleri ile de aram yoktur. Yemek yerim sonra odada dururum. Kafam hala da rahat değil, ayrı eve çıkmam lazım ama param yok. Yalnızlık çok güzel bir şey.

Merhaba dostlar. Hiç arkadaşım yok. Kafa dengi birini bulamıyorum uzun süredir. Misal yaşıtlarım araba, para, kadın, şöhret vesaire gibi şeylere düşkünken hiçbiri beni tatmin etmiyor. Dolayısıyla ne insanlar beni ne ben onları sevmiyorum. Üniversiteye de daha 1-2 yıl var muhtemelen. Futbol, basket oynuyorum lakin sahada kimse gelmiyor yanıma. Nasıl bulabilirim kafa dengi bir dost? Bu arada gayet girişkin ve atılgan biriyim. Diksiyonum falan da iyidir. Tek sıkıntı kafa dengi bulamamam. 2-3 dakika içerisinde anlıyorum bunu ve iletişimi kesiyorum.

Yaşını tam bilemiyorum şahsen benim mottom az insan çok huzur sende bu şekilde yaşamak istersen elbette artı ve eksi yönleri olacaktır. Çünkü insanlar arasında farklı düşüncelere sahip olup onların ilgi alanlarına merak duymamak seni asosyalliğe itebilir. Ama bunun yanında da kafan çok rahat olur.

Yaşını tam bilemiyorum şahsen benim mottom az insan çok huzur sende bu şekilde yaşamak istersen elbette artı ve eksi yönleri olacaktır. Çünkü insanlar arasında farklı düşüncelere sahip olup onların ilgi alanlarına merak duymamak seni asosyalliğe itebilir. Ama bunun yanında da kafan çok rahat olur.

Doğru. Zaten çok istemiyorum. Hiç arkadaşım yok bundan rahatsızım. Bunu çözmek için uğraşıyorum. Çokta gözüm yok :D

Doğru. Zaten çok istemiyorum. Hiç arkadaşım yok bundan rahatsızım. Bunu çözmek için uğraşıyorum. Çok da gözüm yok :D

En iyi arkadaşlıklar özellikle ilkokul zamanlarından gelir. Gerçi ben kendi dönemimle kıyaslıyorum şu an epey değişti ortamlar. Ama yine de tek tük elbette iyi huylu insanlar bulunuyor. Arkadaş ortamlarından kaçma özellikle üniversite zamanları önemli sosyalleşmen ve ilerideki çalışma hayatında seni sırtlayacak arkadaşlıkların oluşabilir.

Benim 7 yaşından 11 yaşına kadar olmuştu yakın arkadaşım, sonra taşındı. Sonra dershane sınıfında takıldığım arkadaşlar vardı, onlarla iyi anlaşıyordum ama dönem bitince o da bitti. Şaka maka daha da olmadı. Neredeyse 10 yıl geçecek üstünden. İlkokuldakilerle hiç aram olmadı. Bitti kurtulduk derken saçma sapan bir meslek lisesine kaydoldum. Oranın iğrenç havasına katlanamayıp okulu bıraktım. Bırakalı 6-7 yıl olmuştur. O zamandan bu zamana asosyalim zaten. Dışarı çıktığım bile yok.

21 yaşına geldim ve 5-6 yıldır akranım birisiyle görüşmedim neredeyse. Bu saatten sonra arkadaş işleri nasıl olacak ben de bilmiyorum. Üniversite'ye gitmeye bile korkuyorum şu an.

Öyle değil hocam. Hetero'yum da, sürekli karı kız muhabbetleri bana göre değil ondan bahsettim. Hem elalemin karısına kızına yan bakanlarla arkadaş olamam.
Ayrıyeten, bulamıyorum işte. Farklı olduğum için insanlar benden soğuyor.

Hetero zaten normal olan değil mi?
Hocam bu biraz insanın kendiyle alakalı şahsen ben insan sevmiyorum. Technopat üyeleri hariç 😁

Evet memur bey bu konu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı