Arkadaşın sebepsiz tavır yapması

Çok şükür ödevi atlattım. Başta kafama biraz fazla takmışım sanırım şimdi arada attığı tripler belirgin olunca arada canımı sıkıyor, onun dışında umursamıyorum. Tuhaf bir şekilde eksikliğini çok hissetmedim. Tavırlarını düzeltip adam gibi bir açıklama yapmadığı sürece benim için bir yabancı artık.
İnsan çok taktıktan sonra o kişinin değeri daha azalıyor, en iyisi olmuş sizin için hocam, böyle insanları hiç çözemedim şuana kadar ama söyleyeyim ki o kaybetti.

Kendi kendine triplenip duruyor. Sıkıntısı varsa ve size gelip bunu anlatmayıp sürekli bunalımları oynuyorsa kendi kaybeder. Sizi gerçekten iyi bir dost olarak görüyorsa gelip "kardeş benim bu bu derdim var ondan soğuk davrandım kusra bakma vb." derdi. Boş verin siz de ondan uzaklaşın kendi halinde takılsın. Eninde sonunda kapınıza düşecektir zaten o. Siz takmayın kendi halinizde takılın edin.

Kendi kendine triplenip duruyor. Sıkıntısı varsa ve size gelip bunu anlatmayıp sürekli bunalımları oynuyorsa kendi kaybeder. Sizi gerçekten iyi bir dost olarak görüyorsa gelip "kardeş benim bu bu derdim var ondan soğuk davrandım kusra bakma vb." derdi. Boş verin siz de ondan uzaklaşın kendi halinde takılsın. Eninde sonunda kapınıza düşecektir zaten o. Siz takmayın kendi halinizde takılın edin.

Şimdiye kadar bir derdi olunca ilk bana söylerdi zaten. Derdi olduğundan falan değil. Beni kullanıp egosunu tatmin etmek istiyor zannımca. Takılacak başka arkadaşlar edindim ( daha doğrusu diğer arkadaşlarımla olan samimiyeti arttırdım. ) Böyle olunca kafam bayağı rahatladı. Sırf çocuk yalnız kalmasın diye teneffüste dışarı bile çıkmıyordum. Farkında olmadan beni büyük bir yükten kurtardı:D Ne kadar gereksiz ve fazla üstüne düştüğümü ve buna zerre değmediğini anlamama yardımcı oldu.

Buna benzer bir psikolojik hile biliyorum: Önce biriyle aranı bayağı geliştir, sonra aniden soğu. Bu hileden sonra karşındaki kişi sana ihtiyaç duyacak ve seni arayacaktır. Arkadaşınız bu hileyi üzerinizde denemiş olabilir.

Buna benzer bir psikolojik hile biliyorum: Önce biriyle aranı bayağı geliştir, sonra aniden soğu. Bu hileden sonra karşındaki kişi sana ihtiyaç duyacak ve seni arayacaktır. Arkadaşınız bu hileyi üzerinizde denemiş olabilir.

Diğer arkadaşlarım da bana böyle dedi. Amacı buysa bende bayağı ters tepti :D

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı