Arkadaşın sebepsiz tavır yapması

Şöyle sanırım arkadaş senden soğumuş başkalarıyla sosyalleşip sınıfta öne çıkmaya çalışıyor. Nereden anladın dersen nefret ettiği kişilerle konuşmaya başlamış yani zorla, arkadaşınız sizi arkada bırakıyor o sizi bırakmadan siz bırakın.

Doğru tespit. Ben de öyle hissettim. Araya sadece bir haftalık tatil girdi. Telefon yasağım olduğu için hiç konuşamadık. Soğutacak bir davranışı istesem de yapamazdım. Soğuduysa neden soğudu acaba?
Sevdiklerinden nefret etmeye başlayınca, nefret ettiklerini de sevmeye başlamış.
Evet tatil öncesi yaptığı şeylerin zıddını yapmaya başladı.

Doğru tespit. Ben de öyle hissettim. Araya sadece bir haftalık tatil girdi. Telefon yasağım olduğu için hiç konuşamadık. Soğutacak bir davranışı istesem de yapamazdım. Soğuduysa neden soğudu acaba?
Bunun cevabını bir tek o verebilir, onunla güzelce konuşmayı deneyin, eğer size tavıra devam ederse fazla takmayın veya uğraşmayın çünkü sizi sevmeyen bir insana kendinizi sevdiremezsiniz.

Normal bir arkadaş olsa direk bırakırdım arkadaşlığı. Ama zor zamanlarımda çok destek oldu ben de ona oldum. Yeri benim için özel. Başka biri olsa bu kadar kafaya takmam zaten.
Çok beklentiye girme bence benim de uzun süreli arkadaşlığım oldu aynı tarzda. Desteğe falan bakmıyor bu işler tanıyorum dersin gün gelir tanıdığın insandan eser kalmaz.

Bunun cevabını bir tek o verebilir, onunla güzelce konuşmayı deneyin, eğer size tavıra devam ederse fazla takmayın veya uğraşmayın çünkü sizi sevmeyen bir insana kendinizi sevdiremezsiniz.

Hocam birkaç kere ne oldu canın mı sıkkın falan diye ağzından laf almaya çalıştım boş ver önemli bir şey yok deyip geçiştiriyor. Konuşacağım teneffüste fırlayıp gidiyor. Hemcinsim olsa bir şekilde kenara çeker sorarım. Teneffüste erkeklerin içine dalmak istemiyorum. Hem herkesin içinde sorsam ya da konuşmak için çağırsam hemen adımızı sevgiliye çıkartacaklar.

aramı nasıl düzeltebilirim?
Seni çok seviyorsa düzeltmek için o uğraşsın, sen uğraşma. Onun dışında sıkıntı ne bilader diye sor. Bir şey demiyorsa da ver yolu geç, yapacak başka bir şey yok.

O kişiyi unut. Aynı olayı yaşadım ve "arkadaşım" ona hiç bir şey yapmadığım halde beni tanımıyor gibi, onunla kavga etmişim gibi davranıyor. Böylelerini kafaya takarsan geçmiş olsun diyeyim. Yalnızlık en iyisi.

Hocam birkaç kere ne oldu canın mı sıkkın falan diye ağzından laf almaya çalıştım boş ver önemli bir şey yok deyip geçiştiriyor. Konuşacağım teneffüste fırlayıp gidiyor. Hemcinsim olsa bir şekilde kenara çeker sorarım. Teneffüste erkeklerin içine dalmak istemiyorum. Hem herkesin içinde sorsam ya da konuşmak için çağırsam hemen adımızı sevgiliye çıkartacaklar.
Ben de kızım o yüzden anlayabiliyorum sizi, benim de sınıfta arkadaş olduğum bazı erkekler var, hatta ben de kızlardan çok onlarla konuşuyorum diyebilirim. Eğer onunla arkadaşlık yaptığınızı herkes gördüyse ona sorsanız biz konuşuyorduk normalde bir şey mi oldu diye pek bir şey yapacaklarını zannetmiyorum, tabii siz biraz daha düzenleyip söylersiniz cümleyi. Eğer yine ve yine yaparsa hiç bulaşmayın, büyük ihtimal sınıf toksik ve o da onların arasına katılmış olabilir, ilerde pişman olacak büyük ihtimal, yaşadığınızın benzerini ben de yaşıyorum daha fazla anlatmamı isterseniz yazın mutlaka.

Seni çok seviyorsa düzeltmek için o uğraşsın, sen uğraşma. Onun dışında sıkıntı ne birader diye sor. Bir şey demiyorsa da ver yolu geç, yapacak başka bir şey yok.

Bir sıkıntısı var gibi, canı sıkkın görünüyor. Şimdi ben de soğuk davransam bir sorunu varsa sebepsiz yere hem arkadaşımı kaybederim hem yardımcı olamam. Eğer benden soğuduysa ya da arkadaş olmak istemiyorsa sürekli ne olduğunu öğrenmeye çalışırken ya onu sıkboğaz ederim ya da peşinden koşuyormuş gibi olup egosunu tatmin etmiş olurum. Sorduğumda önemli bir şey yok dedi. Bu yüzden bir daha da soramadım. Konuşsam mı konuşmasam mı çok ikilemde kaldım.

Bir sıkıntısı var gibi, canı sıkkın görünüyor. Şimdi ben de soğuk davransam bir sorunu varsa sebepsiz yere hem arkadaşımı kaybederim hem yardımcı olamam. Eğer benden soğuduysa ya da arkadaş olmak istemiyorsa sürekli ne olduğunu öğrenmeye çalışırken ya onu sıkboğaz ederim ya da peşinden koşuyormuş gibi olup egosunu tatmin etmiş olurum. Sorduğumda önemli bir şey yok dedi. Bu yüzden bir daha da soramadım. Konuşsam mı konuşmasam mı çok ikilemde kaldım.
Siz ona kaç kere sormuşsunuz, dediğim gibi mümkün olursa yine sormayı deneyin, cevap vermezse ve zaten size anlatmak isterse illa anlatacaktır sonradan emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı