Artçı Depremler Devam Eder mi?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yazıcının sesinden elektrik gidip geldiğini anladım şu anda şehirde bir şey yok ama daha ilerleme olur mu? Az kalsın kalp krizi geçiriyordum can havliyle gidip sakinleştirici attım. 3.8 ve 1.9 yaşandı art arda gece gece. Hala sakinleşemedim.

Artçılar her oluşunda binaya zarar verir sürekli artçı olmaya devam ederse bina zarar göre göre yıkılmaya yüz tutar bizler en iyisi depremleri görmeyelim yıkılacak binalara tanıklık etmeyelim.

Ben de bundan korkuyorum. Bina ne kadar sağlam olursa olsun, ufak ufak sallanıyoruz şu an, hiçbir beton böyle bir strese bir yıl boyunca dayanamaz. Deprem bölgesi ve yakın çevresinde tüm binaların ömrü ciddi şekilde azalmış durumda.

Yazıcının sesinden elektrik gidip geldiğini anladım şu anda şehirde bir şey yok ama daha ilerleme olur mu? Az kalsın kalp krizi geçiriyordum can havliyle gidip sakinleştirici attım. 3.8 ve 1.9 yaşandı art arda gece gece. Hala sakinleşemedim.
Aman caniiim ihlamur iç sakinleş, sana bişey olursa ülkede büyük kriz çıkar İplikçi kuzum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşin espirisi bir yana ülke böyle giderse, hekes panik atağa yakalanacak, durup dururken deprem mi oldu diye soruyorlar, yok diyorum, rahat olun. Artık millet rahat uyuyamıyor.

Aman caniiim ihlamur iç sakinleş, sana bir şey olursa ülkede büyük kriz çıkar İplikçi kuzum :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşin espirisi bir yana ülke böyle giderse, hekes panik atağa yakalanacak, durup dururken deprem mi oldu diye soruyorlar, yok diyorum, rahat olun.

Günlerdir evde nöbetleşe uyuyoruz. Rahat olmalık bir durum yok bence ortada. Mahallemde hala birçok kişi arabada kalıyor.

Ben de bundan korkuyorum. Bina ne kadar sağlam olursa olsun, ufak ufak sallanıyoruz şu an, hiçbir beton böyle bir strese bir yıl boyunca dayanamaz. Deprem bölgesi ve yakın çevresinde tüm binaların ömrü ciddi şekilde azalmış durumda.
O yüzden denetlenmeleri gerekiyor ama belediyeler tembel olunca denetlemelerini yapmayınca hangi bina tehlikeli ya da hangisinin geliştirilmesi lazım bilinmiyor. Şu anda Türkiye de bir çok bina 20-30 yıl arası yaş aralığına sahip ve bu binaların tümüne yakınında asbest var bu asbest olan binalar denetlense yaşanmayacağının herkes farkına varır.

3.8 ve 1.9 ile kendinizden geçecekseniz biraz kendinize gelin derim. Bir süre hafif şiddetlerde devam edecek diyor uzmanlar. Bu bir gerçeğimiz oldu. Evet, iki büyük deprem atlattık 1 gün içinde. Merkezinde değilim ama yakınım onu da belirteyim. Sonrasında da sağlam sayılabilecek artçılar oldu ve hala oluyor ama bunları takıntı yaparak hayat ilerlemiyor. Kaç gündür yatakta sallanıyorum ama "kalkanın a**" diyip yatıyorum. Depremin kendime zararı, aileme zararı, sektör dolasıyla yapmam gereken zaruri işler ve ilk 2 gün uyuyabildiğim 2 saat kadar uyku ortalamasını düşününce artık ben koptum. Şimdi daha da iyiyim işin aslı. Modemi bilgisayarı bile 2-3 defa topladım yerinden. Bir süredir foruma girmek aklıma bile gelmiyordu ama hayat devam ediyor. Bizler sağlam duralım ve gerçekten kötü durumda olanlara destek olalım. Bir şekilde atlatacağız bugünleri de.

3.8 ve 1.9 ile kendinizden geçecekseniz biraz kendinize gelin derim. Bir süre hafif şiddetlerde devam edecek diyor uzmanlar. Bu bir gerçeğimiz oldu. Evet, iki büyük deprem atlattık 1 gün içinde. Merkezinde değilim ama yakınım onu da belirteyim. Sonrasında da sağlam sayılabilecek artçılar oldu ama bunları takıntı yaparak hayat ilerlemiyor. Kaç gündür yatakta sallanıyorum ama "kalkanın a**" diyip yatıyorum. Depremin kendime zararı, aileme zararı, sektör dolasıyla yapmam gereken zaruri işler ve ilk 2 gün uyuyabildiğim 2 saat kadar uyku ortalamasını düşününce artık ben koptum. Şimdi daha da iyiyim işin aslı. Modemi bilgisarı bile 2-3 defa topladım yerinden. Bir süredir foruma girmek aklıma bile gelmiyordu ama hayat devam ediyor. Bizler sağlam duralım ve gerçekten kötü durumda olanlara destek olalım. Bir şekilde atlatacağız bugünleri de.
Katılıyorum size ben de depremden sonra aşağı indikten sonra geri çıkıp eve oturdum. Korkuyu yenmek için aksi halde böyle şeyler uzun süreli travmalara yol açabiliyor.

Geri
Yukarı