Artık bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
4
Yer
Florida
Öyle bir ülkedeyiz ki eğitim sistemi mükemmel (!) ama eğitim bakanının kızı yurtdışında okuyor, en müslüman ülkeyiz ama damacanaya tecavüz eden dahi var, en misafirperver ülkeyiz ama sokakta yaşayan insan dolu, en düşünceli ülkeyiz ama sokakta donacak hayvanın yemeğine göz dikip hayvan ölsün diye her şeyi yaparız, en güzel hacı, hocalar bizde ama kızlara tecavüz eden hocalarımız var, en namuslu ülkeyiz ama her kıza sarkıntılık yaparız, herkes birbirini çok sever ama karşı karşıya geldiğimizde küfürleşip dövüşürüz. Ne olacak bu halimiz? Artık ülke yaşanmayacak hale geldi. Artık insana, hayvana, doğaya saygı yok. Artık en önemlisi kendimize saygımız yok. Yemin ediyorum 15 yaşımda bıktım. İlk planlarımdan biri de yurtdışına gidip yurtdışında yaşamak. Artık yeter. Kim ne derse desin ülkemiz yaşanmayacak halde... Siz neler düşünüyorsunuz?

Eğitim sisteminde gerçekten çok haklısınız. Fakat öbür tür insanlar dünyanın her yerinde vardı, var, ve var olmaya devam edecek. Dünya'da kötü insanlar olmazsa iyilerin farkına varamayız. Evrenin kanunu bu. İsterseniz Mars'a kaçın. Yine olacaklar. Sadece ülkede olduğunu düşünmek çok büyük hatadır eğitim sisteminde yine söylüyorum haklısınız.

Eğitim sisteminde gerçekten çok haklısınız. Fakat öbür tür insanlar dünyanın her yerinde vardı, var, ve var olmaya devam edecek. İsterseniz Mars'a kaçın. Yine olacaklar. Sadece ülkede olduğunu düşünmek çok büyük hatadır eğitim sisteminde yine söylüyorum haklısınız.
Teşekkür ederim.

İlk planlarımdan biri de yurtdışına gidip yurtdışında yaşamak.

Sen gideceksin ben gideceğim o gidecek. Kim kalacak? Kim bu Vatan'ı muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak? Suriyeliler mi? Ülkede sorun yok her şey güzel diyen hükümet yandaşları mı çıkaracak muhasır medeniyetler seviyesine?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı