Artık bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben lise 3.sınıfım.
Her gün neden okul okuduğumu sorguluyorum.
En iyi öğretmenlerimiz öğretmenliği bırakmanın yollarını arıyor. Çünkü aldıkları para asgari ücret bile değil. Kaçak test kitabı bile 65 TL olmuş. Ülkede, kitap okunamıyor, test kitabı alınamıyor, çıkıp iki sinemaya gitsem desen en az 50 TL gidiyor.
En iyi üniversiteden mezun olup ASELSAN'da mühendis olsam bir polis memuru ile aynı değeri göreceğim.
Daha geçen gün ağzım açık kaldı.
Kainat liderimiz tecrübeli doktorlarımıza giderlerse gitsinler dedi.
Bir probleme böyle mi yaklaşılır?
Okul okurken tek tesellim dünyanın Türkiye'den ibaret bir yer olmadığı.
Kalifiye bir eleman olursam belki TR dışına bile çıkmadan yurt dışı bir işte çalışabilme imkanı.
Şu an hala ders çalışmaya motivem varsa sebepleri bunlardır.

Büyüklerim lütfen söylesin biz mi çok nankörüz?

Nankörlükle ilgisi yok, sadece 1 tane hayatın var ve emeklerinin karşılığını almak istiyorsun normal olarak.

Çok sayıda yabancı dili üniversite bitmeden önce öğren, eğitimini başarılı şekilde tamamla, henüz üniversitedeyken de okuduğun ya da çalışmak istediğin alanla ilgili onlarca hatta gerekirse yüz tane şirketin kapısını aşındırıp iş için çevre oluşturmaya başla. Sosyalleşme ne yazık ki şimdiki şartlarda kısıtlaman gereken bir durum, daha sonra çalışacağın şartları hatta yerini seçebilecek konuma geldiğin zaman bunu da rahatlıkla yapmaya başlarsın. Şu anda ne yazık ki gerçek anlamda aşırı çalışma zamanı, aşırı kısmının özellikle altını çiziyorum çünkü çok fazla rakibin var ve gerçek anlamda rahat bir hayat yaşamak için bir azınlığın arasına girecek kadar uğraşman gerekiyor bu sistemde. Özellikle Türkiye'de.

Sen bunları yap, istersen yurt dışına git istersen Türkiye'de kal fark etmez. İş açısından çalışma koşullarını belirleyebildikten sonra dövizle kazanıp burada da yaşayabilirsin maddi açıdan sıkıntı çekmeden. Yurt dışına gitmek istiyorsan da çok büyük hayaller kurma, beklentilerinin düzeyini gerçekçi seviyede tut. En önemlisi demin gerekirse 100 tane şirketin kapısını aşındır dedim ya, işte o hiç abartı değil. O düzeyde inatçı olman lazım gerekirse, sadece birkaç denemede başarısız oldu diye pes edip bahane bulanlar kendilerine fırsat yaratamıyor.

Öncelikle büyüğünüz değilim, hatta sizden daha küçüğüm. Ama bir sinemaya gitmenin, kötü sayılamayacak bir yerde arkadaşla yemek yemenin, bilgisayarda oyun oynamanın ya da bir hobi edinmenin lüks olduğu bir düzen ve algı var maalesef. Bu haklar elimizden tepe tepe alındı ve bir kesimin mutluluğu için türk gençleri ağır şartlar altında ezilmeye devam ediyor. Size tamamen katılıyorum ve ben de neden okuduğumu sorguluyorum. Nankör değiliz, sadece haklarımızı istiyoruz. Hayatta kalmak istemiyoruz, insan gibi yaşamak istiyoruz.

Konu açılalı bir yıl olmuş ama bu laflar yanıtlarda da çok tekrarlanmış o yüzden yazmak istedim; damacanayla veya diğer eşyalarla seks yapmak tecavüz anlamına gelmez. Seks oyuncağı veya o tarzda birşey denir ona. Cinsel anlamda tecavüz demek "karşıdaki kişinin isteği dışında onunla cinsel münasebete girmek" demektir. Damacana, elektrik direği vb. cansız nesnelerin iradeleri ve canları olmadığı için tecavüze uğramaları gibi bir durum söz konusu olamaz. (Ölü insanların da canları yok, onlarla o iş olur mu diye soracak biri varsa ona da cevabım şudur; ölü insan ölü de olsa bir zamanlar yaşamıştır ve vücuduna yapılacak herşey onun yaşarkenki iradesine bağlıdır. Benim kastım doğuştan cansız eşyalar.)

@381258, evrenin sırlarını, atom altı parçacıkları, kuantum fiziği, pozitif bilimleri ve sosyolojiyi derinen anlamış, ve uyanmış birisi olarak, üstün bilgilerinizi bize de paylaşsanız da bizde sizin gibi uyanabilsek. Hocam lütfen anlatın , birde imzanızı alnıma yazar mısınız ?

Ben lise 3.sınıfım.
Her gün neden okul okuduğumu sorguluyorum.
En iyi öğretmenlerimiz öğretmenliği bırakmanın yollarını arıyor. Çünkü aldıkları para asgari ücret bile değil. Kaçak test kitabı bile 65 TL olmuş. Ülkede, kitap okunamıyor, test kitabı alınamıyor, çıkıp iki sinemaya gitsem desen en az 50 TL gidiyor.
En iyi üniversiteden mezun olup ASELSAN'da mühendis olsam bir polis memuru ile aynı değeri göreceğim.
Daha geçen gün ağzım açık kaldı.
Kainat liderimiz tecrübeli doktorlarımıza giderlerse gitsinler dedi.
Bir probleme böyle mi yaklaşılır?
Okul okurken tek tesellim dünyanın Türkiye'den ibaret bir yer olmadığı.
Kalifiye bir eleman olursam belki TR dışına bile çıkmadan yurt dışı bir işte çalışabilme imkanı.
Şu an hala ders çalışmaya motivem varsa sebepleri bunlardır.

Türkiye Tayyip Erdoğan ve ailesine ait değil. Demokrasi ile başa getirdiler, demokrasi ile başkanlık sistemini getirdiler. Bu halk kendisi güdülmek istedi, sen güdülmek istersen güden illa çıkar. Adam çok iyi oy topluyor, Türk halkının istediği şekilde konuşuyor, davranıyor. Aslında ne ekildiyse o biçiliyor. Eskiden yönetim kötüyse Asker darbe yapardı fakat artık Asker de Adamın elinde. Memurların çoğu fraternite ile devlete girmiş. Liyakat yok fraternite var. Mecburi olarak seçim beklenir ve iktidar değiştirme arzusu tekrar doğar. 20 senedir baştalar çünkü seçildiler. Halk kendisinin güç olduğunu yıllar önce unuttu, siyasilerin kendilerinden üstün olduğunu düşünüyorlar. Bu düşünce yapısıyla eleştirmeyi unutup kul olmaya başladılar. Muhalif kesimden daha hızlı ürüyorlar, daha fazla oy daha fazla cahil. Bunların çocukları da buraya geliyor, ailelerinden ne öğrendilerse sayıklıyorlar. Çok uzatmadan değinmek istediğim konuya geleyim: Bu hale halk kendisini getirdi, Erdoğan'ı da onlar getirdi başa. Zamanın liberalleri de oy verdi bu adama muhafazakar kesimde. Ekrem İmamoğlu gibi halk ne istiyorsa onu konuştu, onu verdi. Bu halk birey olamadı, olamaz. Şu din illeti yüzünden yüzyıllardır kafamızı doğrultamadık. Atatürk de dincilerden çekti, bölücülerden çekti, kendi çevresinden bile çekti. 2022 yılında biz de aynısını yaşıyoruz. Kimseye eleştirel düşünce öğretilmiyor, ailelerinden öğrendikleri dinlerini ölümüne savunuyorlar. Ne kitap okurlar, ne dünyadan haberleri vardır, ne de kendilerini geliştirmek için bir çaba gösterirler. Sadece tüketip ürüyorlar, çevrenizde gördüğünüz cahil yaşlı, genç bunların hepsi 100 yıl önce yaşamış cahillerin aynısı. 100 sene geçmiş hâlâ aynı cahillik. Kardeşim sana dinsiz ol diyen yok fakat inandığın kitabı bir oku bari be? İnandığı kitap hakkında tek bildiği ailesinden ve çevresinden duydukları olan adam gelmiş bana din anlatıyor. Sen inandığın dinin kitabını bile okumamışsın ve benden saygı mı bekliyorsun? Bunların dini yüzünden, bunların köle olma sevdası, bunların kul olma aşkı yüzünden biz böyle geri kaldık. Seküler birisinin başa geldiğini gördünüz mü hiç? Gelemez çünkü halk din istiyor, dindar birisi olsun istiyor., yapacağı icraatler önemsiz sadece dindar olsun. Atatürk armağan edilmiş bu halka, bu kölelere Atatürk armağan edilmiş! Köleler ne yapmış? "Bu adam dinsiz, bu adam din düşmanı, bu adam alkol içiyor, hocalarımızı astı" diyerek isyan ettiler. Atatürk herkesi birey yapmak istedi, herkes birey olsun kimse köle olmasın. Padişaha ait olmasınlar, Padişahın halk olduğunu hatırlatmak istedi bu kölelere fakat onlar o kadar cahil ki tekrar kul oldular. Ben size müslüman olmayın demiyorum size cahil, kul olmayın diyorum. Dostum senin dünyadaki diğer gençlerden daha kötü bir hayat yaşıyor olmanın temel sebebi: dindarlar ve dincilerdir. Dinciler dini kullanarak dindar kesimi kontrol altında tutarlar. Demokrasi gibi yönetim biçimleri sayesinde istediklerini başa getirirler, başkalarına bu dünyanın yalan olduğunu söylerler fakat en lüks hayatı bunlar yaşar. Kısacası: bunlar din istediler, dinleri geldi ayaklarına kadar. Geçmişte ekilen tohumlar bugün biçiliyor. Senin kötü yaşam sürmenin en temel nedeni bu insanlardır. Tayyip Erdoğan kızacağın son insanlardandır çünkü istenileni veriyor adam. Tencereleri boşalınca dinleri önemsiz oluverdi çoğunun, çoğu CHP'li oluverdi birden. Bunların dinleri de yalan, dindarlığı da. Sen çalış, kendini geliştir ve farklı bir ülkeye git. Zamanı geldiğinde dönersin ve ülkeni geliştirmek için çabalarsın.

Görüşlerime katılmıyorsanız engelleyin çünkü Laikliği tekrar kazandıracağız bu ülkeye, köle olmak istiyorsanız Arap coğrafyası aşağıda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı