Artık bıktım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O kadar muhteşem bir eğitim sistemimiz var ki, eğer yurt dışında iseniz ve LGS sorularına bakıp zor sanıyorsanız, 13 yaşındaki bir Türk gencinden daha geri oluyorsunuz! Ya da şöyle diyelim, eğer bu soruları çözebiliyorsanız 13 yaşında bir Türk gencinin zekasında oluyorsunuz.

Zekayı sadece soru çözebilmek sanan birisin :D

Öyle bir ülkedeyiz ki eğitim sistemi mükemmel (!) ama eğitim bakanının kızı yurtdışında okuyor, en müslüman ülkeyiz ama damacanaya tecavüz eden dahi var, en misafirperver ülkeyiz ama sokakta yaşayan insan dolu, en düşünceli ülkeyiz ama sokakta donacak hayvanın yemeğine göz dikip hayvan ölsün diye her şeyi yaparız, en güzel hacı, hocalar bizde ama kızlara tecavüz eden hocalarımız var, en namuslu ülkeyiz ama her kıza sarkıntılık yaparız, herkes birbirini çok sever ama karşı karşıya geldiğimizde küfürleşip dövüşürüz. Ne olacak bu halimiz? Artık ülke yaşanmayacak hale geldi. Artık insana, hayvana, doğaya saygı yok. Artık en önemlisi kendimize saygımız yok. Yemin ediyorum 15 yaşımda bıktım. İlk planlarımdan biri de yurtdışına gidip yurtdışında yaşamak. Artık yeter. Kim ne derse desin ülkemiz yaşanmayacak halde... Siz neler düşünüyorsunuz?
İlk defa damacanaya tecavüz edildiğini duydum.

Bu siteler ABD'de faaliyet gösteriyor orada yasak değil doğal olarak fakat tecavüz oranları o bölgelerde çok daha yüksek tam tersi olmasın?
Gelişmiş ülke oldukları için her bir böyle ihbar gelse bile onu bir tecavüz vakası olarak bildiriyorlar aslında yalan bir ihbar olsa bile o tecavüz vakası olarak kalmaya devam ediyor.

Sence Türkiye'de tecavüze uğrayan herkes polise mi söylüyor sanıyorsun veya söylese bile o kişilerin ceza aldığını mı sanıyorsun :D

Hayır elbette öyle olmuyor fakat Türkiye'de kimse şikayet etmiyor batıda herkes şikayet ediyor o yüzden oran yüksek çıkıyor gibi saçma sapan argümanları haklı çıkarmaz bu. Ben bu konulara ilgili değilim biraz araştırırsanız görürsünüz tahminen kaç kişi şiddet görüp söyleyemiyor bu konuda araştırmalar var elbet. Araştırın kanıtlarıyla birlikte savunun fikrinizi böyle saçma sapan sallama sözler ile uğraşmayalım.
Gelişmiş ülke oldukları için her bir böyle ihbar gelse bile onu bir tecavüz vakası olarak bildiriyorlar aslında yalan bir ihbar olsa bile o tecavüz vakası olarak kalmaya devam ediyor.

Yine sallamasyon, ipe sapa gelmez, ne anlattığı belirsiz bir yorum. Aynen avrupadakiler gerçek değil çocuk istismarıda yok hatta onlar aslında çocuk değilmiş tutanakları değiştirmedikleri için şey olmuş yani çocuğa sadece Türkiye'de istismarda bulunuyor(!)

Bazı arkadaşlar gerçeklerden çok kopuk hayali bir dünyada yaşıyor gibiler Alman polislerin gözaltına aldığı türkleri bilmiyor, Hollanda polisinin atlarla insanların üzerine gittiğini bilmiyor, Avrupa'da mafyadan Japonya'da yakuzadan Amerika'da gangstalardan habersiz, batıda her yerde adalet var sanıyor, Türkiye'ye gelince kimse polise gitmiyor o yüzden Türkiye gerçekte daha kötü bizi kandırıyorlar Avrupa çok iyi falan sanıyor yazık yani bunlara.

Son düzenleme:
Bazı arkadaşlar gerçeklerden çok kopuk hayali bir dünyada yaşıyor gibiler. Alman polislerin gözaltına aldığı Türkleri bilmiyor, Hollanda polisinin atlarla insanların üzerine gittiğini bilmiyor, Avrupa'da mafyadan Japonya'da yakuzadan Amerika'da gangstalardan habersiz, batıda her yerde adalet var sanıyor, Türkiye'ye gelince kimse polise gitmiyor o yüzden Türkiye gerçekte daha kötü bizi kandırıyorlar Avrupa çok iyi falan sanıyor yazık yani bunlara.
Türkiye'de ihbar ettikten sonra çevresinin karalama politikasına uğrama endişesi yüzünden tecavüzü/tacizi ihbar etmekten korkan kadınlarla bunların ne alakası var? Saçmalamaya bir yerden başladın, her saçmaladığında bir mesajla oradan tuttum şimdi çorap söküğü gibi ardını getiriyorsun.

Konu Japon mafyası mı? Konu ABD'deki çeteler mi? Konu Avrupa'daki ırkçılık mı?

Burada söylenen şey; arkadaş çevresindekileri de bilenlerin dediği gibi Türkiye'de bir kadının gidip tecavüzü ihbar etmesinden sonra çevresindekilerin gözünde hayat kadını konumuna düşme endişesi olduğu, üstelik ihbar ettiği kişinin ceza almayacağını bildiğinden öldürülmekten korkması yüzünden bunu saklaması. ABD, Fransa ve İngiltere için şunu rahatlıkla söylerim bu ülkelerde hem eğitim hem iş için çok bulunduğum ve geniş bir çevrem olmasından dolayı; bu ülkelerde kadın tecavüze uğrarsa toplum tarafından linçlenmediği için büyük oranda şikayet ediyor.

Avrupa'daki ırkçılığı, ABD'deki çeteleri falan başka konuda konuşursun. Bu saydığım ülkelerde neler olup bittiğini de bana anlatacak son kişilerden birisin, bu konuda seninle neyi tartışacağım? Hayatında tavuk yememiş biriyle tadı hakkında tartışabilir misin? Senin durum da aynı, hayatında yaşamadığın bilmediğin kültürler hakkında da benimle tartışacak bir bilgin/donanımın yok. Önce git yaşa, önce yabancı diller öğren, iş ya da eğitim amaçlı gittiğin yerlerden yabancı arkadaşlar edin, ondan sonra gel. Bilmediğiniz, tecrübe etmediğiniz, şahit olmadığınız konularda susmayı öğrenin artık.

@Yararsız Üye Her yorumun ayrı bir fiyasko toplumsal analiz yaptığını falan mı zannediyorsun? Bununla ilgili çalışmalar elbette vardır git biraz araştır sadece fikrin değil bilginde olsun.
Ben bunlar yok demiyorum fakat sadece Türkiye'de olan şeyler değil sen sadece Türkiye'de var ve herkes aynı Avrupa'da kimsede yok şeklinde olduğunu zannediyorsun bu büyük bir yanlış hukuksuzlukta adaletsizlikte her yerde var.
Bana bilgin yok diyerek haklı çıkamazsın defalarca dediğim gibi yapılan araştırmalar ortada sizin saçma sapan fikirlerinizin zerre önemi yok.

Ben bunlar yok demiyorum fakat sadece Türkiye'de olan şeyler değil sen sadece Türkiye'de var ve herkes aynı Avrupa'da kimsede yok şeklinde olduğunu zannediyorsun.
Nerede demişim bunlar Türkiye'de var sadece diye? Ben bunlar diğer ülkelerde olmuyor mu demişim yoksa Türkiye'deki taciz/tecavüz ihbar etme oranı toplumsal baskı ve taciz/tecavüz suçlarında çoğunlukla düzgün ceza verilmemesi yüzünden o dediğin ülkelerden daha az mı demişim?

Daha okuduğunu anlayamıyor, bir de muhatap olmak zorunda kalıyorum.

Hukuksuzluk da adaletsizlik de her yerde var.
Nerede hukuksuzluk ve adaletsizlik batı ülkelerinde yok demişim? Yine uydurduğun bir element daha...

15 yaşına göre gayet temiz konuşmuş arkadaş. Fark ederseniz toplumsal yobazlığın/cahilliğin artmasıyla, halkın kutuplaştırılmasıyla ve adalet/eğitim/özgürlük gibi çok temel hakların kalitesizleşmesiyle duyarlılık seviyesinin yaş skalası git gide düşüyor.

Benim 15 yaşındaki yaşadığım Türkiye'de biz arkadaş ortamında ne bileyim aşk, spor, oyun, teknoloji muhabbeti falan yapardık. Siyasetmiş, ekonomiymiş kimsenin ağzında yer almazdı. Ülkenin sorunları yok muydu? Elbet ki vardı ama bir 2022 yılının Türkiye'sinin soruları değildi. Ülkede elbet cinayet vardı, elbet liyakat sorunları oluyordu ama bu 2022 yılının Türkiye'si kadar mıydı?

Temel konularda gerileyen ülkeler, hiçbir konuda gelişemez. Geleceği karartılmış bir çocuk da gelir buraya yaşadığı kötü hayattan yakınarak yüzde 90 oranında tertemiz konuların gündem olduğu bir ülkede bir gün siyasetten arınmış şekilde yaşamanın hayalini kurar. Kendi ülkende eğitim verip yetiştirdiğin bir parlak beyni de yurt dışına kaptırdığın için gelecek 50 yılda bedelini tüm Türkiye öder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı